fbpx

Gemi Turu Alanlar İçin: Bir Günde Atina Nasıl Gezilir?

Atina gemi turu satın almak isteyen herkesin aklında aynı soru; Atina günübirlik nasıl gezilir? Aslında bu soruyu gemi rotası içinde bulunan her şehir için düşündüğünüzü biliyoruz. Atina, bundan en az korkmanız gereken şehirlerin başında geliyor çünkü gemiler Atina’nın Pire Limanı’na yanaşıyor ve liman şehrin kalbine çok yakın. Limandan çıkar çıkmaz metro ile istediğiniz tüm merkezi noktaları hiç sıkıntı çekmeden ulaşabilirsiniz.

Atina gemi ile en rahat gezilebilecek şehirlerden. Limanın yakınından geçen metronun bunda payı elbette ki çok büyük. Atina gezisi boyunca hem çok eğlenecek hem de limana nasıl döneceğinizi kara kara düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Eğer bu Atina gemi seyahati unutulmaz olsun istiyorsanız yazımızın devamını okumalı ve Atina’nın en önemli noktalarını görmeden dönmemelisiniz.

Bir günlük zamanınızı etkin kullanmak ve olabildiğince çok ve önemli yer görebilmek tüm gemi seyahatinin temel amaçlarından birisidir. Gemiyle Atina seyahati planlarken de bu esası unutmadan hareket etmeli ve Atina’nın en önemli yerleri hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Eğer Atina turu almadan bu şehri kendiniz gezmek istiyorsanız o zaman sizin için hazırladığımız bir günde Atina’nın gezilecek noktalarını ve zaman yönetimi konusundaki püf noktaları aşağıda okuyacaksınız. Zaten Atina turlar almanıza gerek olmadan gezebileceğiniz bir şehir olduğu için zorluk da pek yaşamayacaksınız. 

Eğer siz de Atina gemi turları aldıysanız ve Atina gezilecek yerler listemizi merak ediyorsanız o zaman hemen başlayalım…

Parthenon

İlk hedef Acropolis bölgesindeki Parthenon olmalı. 5.yy’da kilise olarak, Osmanlı döneminde de cami olarak kullanılan Parthenon, Yunan mimarisinin en önemli eseri kabul edilmiş ve Tanrıça Athena’ya adanmış. İçinde tanrıçanın bekaretini simgeleyen altın ve fildişinden yapılan heykeli sergileniyor. Buraya limandan çıktıktan sonra metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Acropolis Müzesi

Buraya kadar gidip de müzeyi görmeden olmaz. Mutlaka içeriye girip müzeyi de kısa da olsa görmenizde fayda var. Daha sonra anlatacak çok şeyiniz olacak.

Plaka Bölgesi

Bu kadar tarih yeter, ben biraz da gezip alışveriş yapayım diyorsanız Plaka bölgesi tam da aradığınız şey olabilir. Müzeden çıktıktan sonra buraya birkaç dakikada yürüyebilirsiniz. Burada dilediğiniz gibi gezebilir, alışveriş yapabilir ve yemek yiyebilirsiniz. Burası Atina’nın en önemli bölgelerinden birisi. İhtiyacınız olan şeyleri burada bulabilirsiniz. Burada yiyeceğiniz yemekleri belirlerken oranın meşhur lezzetlerini denemeye özen göstermelisiniz. Yunanistan’da deniz ürünlerini denemelisiniz.

Nikis Caddesi

Burası Avrupa’nın en eski Yahudi yerleşim bölgesi. Eğer öyle bir merakınız varsa Plaka bölgesinden birkaç yüz metre uzakta olan Nikis Müzesi’ne gidebilir ve Yahudi tarihini inceleyebilirsiniz. Burada da onların özel lezzetlerini tadabilirsiniz.

Hangi restoranlarda yemek yiyebilirsiniz?

Atlantikos, Skoumbri, Dio Dekares i Oka başlıca uğrayabileceğiniz restoranlar. Gezeceğiniz rota üzerinde bu restoranlara rastlayacaksınız. Dio Dekares i Oka, Türk yemeklerini özleyenlerin yabancılık çekmeyeceği bir restoran olacaktır.

Leave a Reply

Ödemeye Devam Et