fbpx

Category

Nehir Turları

NEHİR TURLARI HANGİ MEVSİMDE DAHA GÜZEL OLUYOR?

Son yıllarda gemi turlarının artan popülerliğiyle beraber nehir turları da bu ilgiden nasibini aldı. Cruise turlarından farklı olarak daha küçük, butik olarak nitelendirebileceğimiz nehir gemileriyle yapılan nehir turları, misafirlerimize farklı deneyimler sunuyor. Özellikle koronavirüs sonrası dönemde temasın daha az olduğu nehir turlarına olan ilgi artacağa benziyor. Elbette her tatil planını yaparken olduğu gibi nehir turu programı yapmadan önce de gidilecek destinasyonun mevsimini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Nehir turları fırsatlarını takip ederken de mevsim konusu önem kazanıyor. Buna göre örneğin Ren nehri turu ya da Tuna nehri turu gibi Avrupa’da bir nehir turuna çıkılacaksa yaz aylarında gezmenin daha güzel olacağını dikkate almak gerekiyor. Ancak doğal olarak yazın bu programların fiyatları da daha yüksek oluyor. Avrupa’da uygun fiyatlı nehir turuna çıkabilmek için nisan – mayıs gibi bahar ayları tercih edilebilir. Bununla beraber örneğin Mississipi nehri turuna katılmak istiyorsanız ilkbahar veya sonbahar aylarını düşünebilirsiniz.

PROMOSYON NEHİR TURLARI

Başta da söylediğimiz gibi promosyon nehir turu için önemli olan husus mevsim seçimi oluyor. Yüksek sezonda fiyatlar talebe bağlı olarak daha yüksek olurken, düşük sezonda nehir turları ekonomik olarak katılabileceğiniz tatil alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Nehir turları fırsatları için sitemize üye olmanız halinde sizi düzenli olarak bilgilendirebiliriz.

REN NEHRİ TURLARI

Avrupa’nın en önemli nehirlerinden Ren nehri üzerindeki turlar, en gözde nehir turlarından biri… Bu programlar içeriklerindeki bazı değişikliklere göre farklı isimler alabiliyor. Romantik Ren turu olarak adlandırıldığı gibi rotasına Mosel nehri de eklenerek Ren&Mosel nehri turu şeklinde de meraklılarına sunulabiliyor. Ren nehri boyunca görülebilecek yerler belki de Avrupa’nın en özel noktaları çünkü bu rota kapsamında Colmar’dan Strasbourg’a, Basel’den Amsterdam’a birçok yeri görmek mümkün!

VOLGA NEHRİ TURLARI

Nehir turları deyince belki de ilk akla gelen program Volga nehri turları oluyor. Rusya’nın Volga nehri üzerindeki turlar geleneksel olarak uzun zamandır yapılmakta ve Avrupalı turistler buraya yoğun ilgi gösteriyorlardı. Son yıllarda ülkemizde de gemi turlarının gördüğü ilgiye bağlı olarak misafirlerimiz Volga nehri turlarına yoğun olarak katılıyorlar. Volga beyaz geceler turu, adından da anlaşılabileceği gecelerin kısa olduğu bir dönemde gerçekleştiriliyor ve Rusya’nın tüm güzellikleri doyasıya gezilebiliyor. St. Petersburg ve Moskova başta olmak üzere Ugliç, Yaroslavl, Kiji gibi eşsiz kentler Volga turunda görülmeyi bekliyor.

TUNA NEHRİ TURLARI

Tuna nehri turu da Avrupa’da gerçekleştirilen önemli nehir turlarından biri… Volga’dan sonra Avrupa’nın en büyük nehri olan Tuna boyunca Passau, Nürnberg, Bratislava, Budapeşte ve daha birçok yer görülebiliyor. Bizim için son derece tarihi bir öneme sahip olan Estergon da Tuna nehri turunda ziyaret edebileceğiniz bir destinasyon!

YANGTZE NEHRİ TURLARI

Asya’nın en uzun, dünyanın da Nil ve Amazon’dan sonra üçüncü en uzun nehri olan Yangtze, elbette bu özelliğiyle nehir turlarının da uğrak noktası oluyor. Yangtze nehri turunda öncelikle meşhur Üç Boğazlar’ın eşsiz manzarasını görebilirsiniz. Xian, Chongqing, Şangay ve elbette Pekin de bu program dahilinde gezip görebileceğiniz yerlerin arasında bulunuyor.

CRUISE ŞİRKETLERİNİN YETKİLİ ACENTASI MAGIDOS TUR İLE NEHİR TURUNA KATILIN

MagidosTur olarak Antalya ve Akdeniz bölgesinde birçok nehir gemi şirketinin temsilciliğini yürütüyoruz. Misafirlerimize sadece İstanbul çıkışlı nehir turları değil, aynı zamanda Antalya’dan direkt uçuşlu nehir turlarını da sunabilmekteyiz. Özellikle Antalya’dan Avrupa’nın birçok noktasına direkt uçak bulunması, kentimizi nehir turlarına erişim açısından cazip kılıyor. Siz de nehir turlarını incelemek isterseniz www.magidostur.com adresini ziyaret edebilir ya da https://g.page/MagidosTur adresinde bulunan ofisimize uğrayabilirsiniz.

1890 Euro

Lavanta Zamanı Kurban Bayramında Rhone Nehri Turu

6 Gece 7 Gün
Tur Tarihi : 15 Haziran 2024
1999 Euro

Ren Nehri’nde İsviçre & Fransa & Hollanda & Almanya Turu

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 22 Temmuz 2024
2299 Euro

Ren & Maas Nehirlerinde Almanya & Hollanda Turu

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 6 Ağustos 2024
1899 Euro
1999 Euro
1799 Euro'dan itibaren

Tuna Nehri’nde Amadeus ile Orta Avrupa Turu

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 9 Ekim 2024
2299 Euro

Ren Nehri’nde 5* Viva Gemisiyle Almanya & Fransa Turu

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 13 Ekim 2024
2650 Euro

Klasik Mısır & Nil Nehri Cruise Turu

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 19 Ekim 2024
1999 Euro
1340 Euro
1170 Euro

Ren Nehri’nde Noel Pazarları – Charter – Bsl Cgn

4 Gece 5 Gün
Tur Tarihi : 12 Aralık 2024
1099 Euro

Ren Nehri’nde Noel Pazarları – Charter – Zrh Dus

4 Gece 5 Gün
Tur Tarihi : 12 Aralık 2024
1099 Euro

Ren Nehri’nde Noel Pazarları – Charter – Str Dus

4 Gece 5 Gün
Tur Tarihi : 12 Aralık 2024
1340 Euro
1299 Euro

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

Güncel Seyahat Yazıları

Haziran 5, 2024
Dünyanın 7 Harikasından Biri: Petra
Mayıs 21, 2024
Avrupa’nın Michelin Yıldızlı En İyi 7 Restoranı
Mayıs 21, 2024
Lancelot ve Kraliçe Guinevere Aşkı

Ödemeye Devam Et