fbpx

Category

Nehir Turları

NEHİR TURLARI HANGİ MEVSİMDE DAHA GÜZEL OLUYOR?

Son yıllarda gemi turlarının artan popülerliğiyle beraber nehir turları da bu ilgiden nasibini aldı. Cruise turlarından farklı olarak daha küçük, butik olarak nitelendirebileceğimiz nehir gemileriyle yapılan nehir turları, misafirlerimize farklı deneyimler sunuyor. Özellikle koronavirüs sonrası dönemde temasın daha az olduğu nehir turlarına olan ilgi artacağa benziyor. Elbette her tatil planını yaparken olduğu gibi nehir turu programı yapmadan önce de gidilecek destinasyonun mevsimini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Nehir turları fırsatlarını takip ederken de mevsim konusu önem kazanıyor. Buna göre örneğin Ren nehri turu ya da Tuna nehri turu gibi Avrupa’da bir nehir turuna çıkılacaksa yaz aylarında gezmenin daha güzel olacağını dikkate almak gerekiyor. Ancak doğal olarak yazın bu programların fiyatları da daha yüksek oluyor. Avrupa’da uygun fiyatlı nehir turuna çıkabilmek için nisan – mayıs gibi bahar ayları tercih edilebilir. Bununla beraber örneğin Mississipi nehri turuna katılmak istiyorsanız ilkbahar veya sonbahar aylarını düşünebilirsiniz.

PROMOSYON NEHİR TURLARI

Başta da söylediğimiz gibi promosyon nehir turu için önemli olan husus mevsim seçimi oluyor. Yüksek sezonda fiyatlar talebe bağlı olarak daha yüksek olurken, düşük sezonda nehir turları ekonomik olarak katılabileceğiniz tatil alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Nehir turları fırsatları için sitemize üye olmanız halinde sizi düzenli olarak bilgilendirebiliriz.

REN NEHRİ TURLARI

Avrupa’nın en önemli nehirlerinden Ren nehri üzerindeki turlar, en gözde nehir turlarından biri… Bu programlar içeriklerindeki bazı değişikliklere göre farklı isimler alabiliyor. Romantik Ren turu olarak adlandırıldığı gibi rotasına Mosel nehri de eklenerek Ren&Mosel nehri turu şeklinde de meraklılarına sunulabiliyor. Ren nehri boyunca görülebilecek yerler belki de Avrupa’nın en özel noktaları çünkü bu rota kapsamında Colmar’dan Strasbourg’a, Basel’den Amsterdam’a birçok yeri görmek mümkün!

VOLGA NEHRİ TURLARI

Nehir turları deyince belki de ilk akla gelen program Volga nehri turları oluyor. Rusya’nın Volga nehri üzerindeki turlar geleneksel olarak uzun zamandır yapılmakta ve Avrupalı turistler buraya yoğun ilgi gösteriyorlardı. Son yıllarda ülkemizde de gemi turlarının gördüğü ilgiye bağlı olarak misafirlerimiz Volga nehri turlarına yoğun olarak katılıyorlar. Volga beyaz geceler turu, adından da anlaşılabileceği gecelerin kısa olduğu bir dönemde gerçekleştiriliyor ve Rusya’nın tüm güzellikleri doyasıya gezilebiliyor. St. Petersburg ve Moskova başta olmak üzere Ugliç, Yaroslavl, Kiji gibi eşsiz kentler Volga turunda görülmeyi bekliyor.

TUNA NEHRİ TURLARI

Tuna nehri turu da Avrupa’da gerçekleştirilen önemli nehir turlarından biri… Volga’dan sonra Avrupa’nın en büyük nehri olan Tuna boyunca Passau, Nürnberg, Bratislava, Budapeşte ve daha birçok yer görülebiliyor. Bizim için son derece tarihi bir öneme sahip olan Estergon da Tuna nehri turunda ziyaret edebileceğiniz bir destinasyon!

YANGTZE NEHRİ TURLARI

Asya’nın en uzun, dünyanın da Nil ve Amazon’dan sonra üçüncü en uzun nehri olan Yangtze, elbette bu özelliğiyle nehir turlarının da uğrak noktası oluyor. Yangtze nehri turunda öncelikle meşhur Üç Boğazlar’ın eşsiz manzarasını görebilirsiniz. Xian, Chongqing, Şangay ve elbette Pekin de bu program dahilinde gezip görebileceğiniz yerlerin arasında bulunuyor.

CRUISE ŞİRKETLERİNİN YETKİLİ ACENTASI MAGIDOS TUR İLE NEHİR TURUNA KATILIN

MagidosTur olarak Antalya ve Akdeniz bölgesinde birçok nehir gemi şirketinin temsilciliğini yürütüyoruz. Misafirlerimize sadece İstanbul çıkışlı nehir turları değil, aynı zamanda Antalya’dan direkt uçuşlu nehir turlarını da sunabilmekteyiz. Özellikle Antalya’dan Avrupa’nın birçok noktasına direkt uçak bulunması, kentimizi nehir turlarına erişim açısından cazip kılıyor. Siz de nehir turlarını incelemek isterseniz www.www.magidostur.com adresini ziyaret edebilir ya da https://g.page/MagidosTur adresinde bulunan ofisimize uğrayabilirsiniz.

1999 Euro
1749 Euro'dan itibaren
849 Euro'dan itibaren

MS Vivienne ile Noel Pazarları & Tuna Nehri

4 Gece 5 Gün
Tur Tarihi : 9 Aralık 2023
1249 Euro

MS Vivienne ile Yılbaşında Tuna Nehri

Tur Tarihi : 27 Aralık 2023
1590 Euro

Yılbaşında MS Joy ile İzmir Çıkışlı Tuna Nehri

6 Gece 7 Gün
Tur Tarihi : 27 Aralık 2023
1599 Euro

Yılbaşında Viva Gloria ile İzmir Çıkışlı Ren Nehri

6 Gece 7 Gün
Tur Tarihi : 27 Aralık 2023
1490 Euro

Yılbaşında MS Joy ile Tuna Nehri Turu

5 Gece 6 Gün
Tur Tarihi : 28 Aralık 2023

Ödemeye Devam Et