fbpx

Category

Akdeniz&Adriyatik Gemi Turları

AKDENİZ GEMİ TURU İÇİN EN İYİ MEVSİM HANGİSİ?

Akdeniz gemi turları son yılların en popüler cruise programları olarak dikkat çekiyor. Türkiye’nin de bir Akdeniz ülkesi olması insanımızın gemi turlarına olan artan ilgisiyle birleşince Akdeniz cruise turlarına olan talebin sebebi de ortaya çıkıyor. Her tatil programı yapmadan önce dikkat etmemiz gerektiği gibi gemi turlarında da doğru mevsimi seçmek ve planlarımızı da ona göre yapmak büyük önem taşıyor. Akdeniz turlarının yüksek sezonu olarak adlandırılabilecek dönemin yaz ayları olduğunu akılda tutmamız gerekiyor. Yani haziran ile ağustos ayları arasındaki dönem yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri, mevsim olarak limanların en rahat gezilebilecekleri ancak tüm bu sebeplerle fiyatların da yüksek olduğu olduğu bir dönemdir. Bunun dışında ilkbahar ve sonbahar döneminde de ılıman iklimde, kalabalıkların nispeten çekildiği daha sakin ve huzurlu bir Akdeniz gemi turu yapabilirsiniz. Son olarak eğer zamanınız varsa kış aylarında Akdeniz gemi turu promosyonlarından faydalanarak çok uygun fiyatlarla ekonomik gemi turuna çıkabilirsiniz.

AKDENİZ CRUISE TURLARINDA HANGİ LİMANLARA UĞRANILIYOR?

Akdeniz gemi turlarında İtalya’nın, Yunanistan’ın, İspanya’nın, Fransa’nın, Portekiz’in hatta Tunus’un ve Fas’ın birbirinden güzel liman şehirlerini gezmek mümkün. Bu kentlerin belli başlıcaları olarak Roma, Marsilya, Barselona, Casablanca, Atina, Cenova, Floransa, Napoli, Cannes gibi önemli merkezler sayılabilir. İtalya Akdeniz gemi turları içinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Birçok gemi turu İtalya kalkışlı olarak düzenlenmekte, özellikle Cenova binişli birçok Akdeniz gemi turuna katılmak mümkün olmaktadır. MagidosTur olarak başta iki İtalyan cruise şirketi Costa Cruises ve MSC Cruises olmak üzere birçok firmanın temsilciliğini yürütmekteyiz. Bu programlara katılmak için sitemizdeki en güncel programları inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde Marsilya kalkışlı gemi turları da Akdeniz programları içinde kendine yer bulmaktadır. Bu programlar da katılımcılarına keyifli bir tatil yaşatmaktadır.​

AKDENİZ GEMİ TURU FİYATLARI

Başta da belirttiğimiz gibi gemi turu fiyatlarında en belirleyici olan hususun mevsim olduğunu unutmamamız gerekiyor. Ramazan ve Kurban Bayramı gibi önemli günlerde ve yaz döneminde fiyatlar daha yüksek olurken kışa doğru gemi turu fiyatları düşmektedir. Akdeniz programlarının fiyatları kişi başı 400 €’dan başlayarak 2000 €’ya kadar çıkabilmektedir.

AKDENİZ CRUISE TURU FIRSATLARI

Gemi turu fırsatlarından faydalanabilmek için bir diğer önemli konu da her an seyahate hazır olmaktır. Bu anlamda yeşil pasaportlu ya da vize sorunu olmayan misafirler daha avantajlı konumdadır. Zaman zaman gemi şirketleri satılmayan kabinleri gemi turu promosyonları adı altında duyurabilmekte ve böylelikle misafirlerimiz çok uygun fiyatlarla bu keyfi yaşayabilmektedir.

BATI AKDENİZ GEMİ TURLARI

Batı Akdeniz gemi turu olarak adlandırdığımız bölge daha çok İspanya, Fransa ve İtalya’yı içermektedir. Genellikle 1 haftalık olan gemi turlarında misafirler Roma, Barselona, Marsilya, Cenova gibi Akdeniz’in önemli kentlerini gezme imkânına sahip olmaktadır.

EGE&ADRİYATİK GEMİ TURLARI

İtalya ile Hırvatistan’ın arasında kalan Adriyatik Denizi son derece özel bir bölge olduğundan gemi şirketleri de sık sık bu bölgeye özel farklı tur programları hazırlamakta ve bu programlara da Ege&Adriyatik gemi turu adı verilmektedir. Adriyatik ismi antik dönemde Etrüsklere ait bir yerleşim yeri olan Adria kentinden gelmektedir. Ege Adriyatik turlarında Venedik, Dubrovnik, Durres, Kotor, Korcula gibi Adriyatik Denizi’nin incilerini gezip görmek mümkündür.

CRUISE ŞİRKETLERİNİN YETKİLİ ACENTASI MAGIDOS TUR İLE AKDENİZ GEMİ TURUNA KATILIN

MagidosTur olarak uzun yıllardır Antalya ve Akdeniz bölgesinde birçok gemi şirketinin temsilciliğini yapmaktayız. İtalya’nın büyük cruise şirketleri MSC Cruises ve Costa Cruises’ın yanı sıra, daha çok Yunan Adaları turları düzenleyen Celestyal Cruises ve Amerikalı Royal Caribbean Cruises da dahil cruise sektörünün öncü şirketlerinin tur programları için acentamızdan bilgi alabilirsiniz. Bunun için www.magidostur.com adresindeki güncel programları inceleyebilir, sohbet kısmından aklınıza takılan soruları bize sorabilir ya da https://g.page/MagidosTur adresinde bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

1259 Euro'dan itibaren

MSC Splendida ile İstanbul Kalkışlı 9 Gece Ege & Adriyatik & Mikonos

9 Gece 10 Gün
Tur Tarihi : 1 Haziran - 17 Eylül 2023
1199 Euro

MSC Seashore ile Ibizalı Akdeniz

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 23 Haziran 2023
889 Euro'dan itibaren

MSC Splendida ile İstanbul Kalkışlı 8 Gece Ege & Adriyatik

8 Gece 9 Gün
Tur Tarihi : 28 Haziran - 5 Ekim 2023
1299 Euro

MSC Seaview ile Batı Akdeniz & Balear Adaları

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 3 Temmuz 2023
559 Euro'dan itibaren

MSC Musica ile Kuşadası Kalkışlı 7 Gece Doğu Akdeniz

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 9 Mayıs - 17 Ekim 2023
1089 Euro'dan itibaren

MSC Splendida ile İstanbul Kalkışlı 10 Gece Ege & Adriyatik & Atina

10 Gece 11 Gün
Tur Tarihi : 6 Temmuz - 13 Ekim 2023
1139 Euro'dan itibaren

MSC Splendida ile İstanbul Kalkışlı 9 Gece Ege & Adriyatik & Atina

9 Gece 10 Gün
Tur Tarihi : 25 Temmuz - 26 Eylül 2023
1696 Euro

Celebrity Edge ile Batı Akdeniz

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 29 Temmuz 2023
24900 TL

Celebrity Constellation ile Kuşadası Kalkışlı Adriyatik

7 Gece 8 Gün
Tur Tarihi : 31 Temmuz 2023
1369 Euro
1 2 3

Ödemeye Devam Et