fbpx

Route 66 Chicago’dan Santa Monica’ya 11 Günlük Macera Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

4199 Dolar

Tur Fiyatı: 4199 Dolar

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 10 Gece 11 Gün
 • 29 Eylül 2023
 • İstanbul Çıkışlı

Yaklaşık 2400 mil yani 3900 km’lik bir mesafenin kat edildiği bu tarihi güzergah ilk olarak 1926 yılında belirlenmiş, 1933 de revize olmuş ve yeni otobanların yapılması ile 1985 yılında hizmet dışı kalmıştır. Günümüzde eski güzergahın üzerinde bulunan müzeler, yol tabelaları ve turist atraksiyonları ile gerek Amerikalıları gerekse yurt dışından gelen turistlerin hala kat ettiği bir yoldur. Bizde sizlerin bu tecrübeyi yaşayıp Amerika’nın adını bile duymadığınız küçük şehirlerinden geçip ve konaklayıp Türkiye’ye dönerken yanınızda birçok anı ve fotoğraf götürmeniz için bu turu hazırladık. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Şikago

İstanbul Hava Alanında yerel saat ile saat 03.30’da bulunma. Türk Hava Yollarının TK185 numaralı uçuşuyla saat 06:35 te Chicago’ya hareket ve yerel saat ile 09:50’de Chicago’ya varış.

Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda, Dünyanın ilk gökdelenlerinden Hancock ve Sears Kuleleri, Tarihi Grant Park, Buckingham Çeşmesi, halka açık sanat eserleri olan Picasso ve Mironun eserleri, Michigan Avenue ve Magnificent Mile görülecek yerler arasında. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra çevreyi gezmek ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜNŞikago - St. Louis

Sabah kahvaltısını takiben Route 66 yolculuğumuza başlıyoruz. Route 66 üzerinde St. Louis’e doğru giderken ilk durağımız Wilmington’daki Giant Gemini heykeli olacak. 9 metre boyundaki bu heykel aslında Launch Pad isimli restoranın tabelası olarak yapılmış.

1960’larda bunun gibi bir çok heykel yapılmış ve bu reklam heykellerinin ortak adı Muffler Man’dir. Fotoğraf molasından sonra Wilmington’dan ayrılıp Pontiac’a varıyoruz. Burada Route 66 Hall Of Fame and Museum ziyareti yapacağız. Burası, göreceğimiz Route 66 Müzelerinden ilkidir.

Diğer müzelerde olduğu gibi buradan da hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Buradan ayrılıp Springfield’a geçiyoruz. Burada Route 66 daki ilk yemek molası vereceğimiz American Diner da mola vereceğiz.

Yemek molasından sonra Stauntan’a varıyoruz burada ziyaret edeceğimiz yer Henry’s Rabbit Ranch. Route 66 ile ilgili eski , yarısı toprağa gömülü arabaların, eski benzin istasyonunun ve kızının başlattığı tavşan çiftliğinin bulunduğu yer, Route 66 güzergahını yapanların mutlaka uğradı bir turistik atraksiyondur. Bugünkü yolculuğumuz St. Louis’de sona erecek. Geceleme otelimizde.

3. GÜNSt. Louis - Carthage

Sabah kahvaltısını takiben Route 66 teki 2. günümüze başlıyoruz. Toplam 4 saatlik bir yolculuk yapacağımız bu 2. günümüzdeki ilk durağımız Meramec Mağraları olacak.

400 milyon yıllık ve yaklaşık 7.5 km uzunluğundaki bu mağaraları bir rehber eşliğinde gezeceğiz. Route 66 anın belkide en ilginç atraksiyonu olacaktır.

Yolumuza devam ederek Cuba’ya varıyoruz. Burada dev sallanan sandalye, restore edilmiş ve orijinali olarak korunmuş Phillips 66 benzin istasyonu, Wagon Wheel Motel görülecek yerler arasındadır.

Günün son durağına varmadan Springfield’daki klasik arabaların sergilendiği araba müzesi olan Route 66 Car Museum’i ziyaret edeceğiz. Carthage’ye varmadan önce sizleri 1960 lara götürecek olan Red Oak 2 kasabasını ziyaret edeceğiz. Başlı başına bir müze gibi olan bu kasaba sizlere bir film setinde geziyor havası verecektir. Daha sonra Carthageye varış. Geceleme otelimizde.

4. GÜNCarthage - Clinton

Sabah kahvaltısını takiben yola çıkıyoruz, ilk durağımız Galena olacak. Yol üzerinde Route 66 zamanından kalma moteller, tabela ve dükkanlar göreceğimiz Joplin’den geçeceğiz. Galena’daki ana atraksiyon Cars On The Road adındaki restore edilmiş benzin istasyonu olacaktır. Bu istasyonun en ilginç yanı Pixar ligi filmindeki “Mater” isimli karakter arabanın burada sergilenen bir arabadan ilham alınmış olmasıdır.

Galena’dan yola çıkarak Kansas’a varıyoruz. Route 66 yolunun sadece 20 km kadarı Kansas eyaletinden geçer. Kansas’ta Baxter Springs de Route 66 ziyaretçi merkezinde ve 1925’den günümüze kadar müşterilerine servis veren Riverton General Store da duracağız.

Daha sonra Oklahoma’ya geçerek Catoosa’daki meşhur Mavi balina heykelini ziyaret edeceğiz. Daha sonra yolumuza devam ederek Tulsa’daki Cyrus Avery Centenial Plaza’daki Route 66 nın babası olarak kabul edilen Cyrus Avery’nin heykelini ziyaret ediyoruz.

Daha sonra Sapulpa kasabasından geçerken durup meşhur duvar grafitilerini fotoğraflıyoruz. Sapulpa’dan Chandler’a geçiyoruz ve burada McJerry’s Route 66 Galery’yı ziyaret ediyoruz. Route 66’yı geçen hemen herkeste bulunan Route 66’nın haritalarını içeren EZ 66 Guide’ın yazarı Jerry McCallahan’a ait bu ziyaretçi merkezinde ilginizi çekecek hediyelik eşyalar bulacağınızı umuyoruz. Ayrıca Jerry McCallahan ile tanışmak mümkün olabilir.

Ardından, Arcadia kasabasına gidiyoruz. Burada, 1898’den kalma sıra dışı bir tarım yapısı olan Round Barn’ın yanı sıra POPS meşrubat mağazasını bulacaksınız. Bu, ön tarafında dev bir meşrubat şişesi ve içinde satılık her türlü meşrubat bulunan daha yeni bir Route 66 cazibe merkezidir. Burada yemek de yiyebilirsiniz. Daha sonra Clinton’a varıyoruz. Burada Clinton Route 66 Müzesini ziyaret edip otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜNClinton - Tucumcari

Sabah kahvaltısının ardından yola çıkıyoruz ve Mohawk Lodge Indian Store’yi ziyaret ediyoruz. 1940 tan beri kapıları müşterilerine açık olan bu mağazada Mohawk kızılderelilerinin el yapması hediyelik eşyalarını satın alabilirsiniz.

Batıya devam ederek Elk City ye varıyoruz ve burada Route 66 in en büyük müzesi olan Ulusal Route 66 Müze Kompleksini ziyaret edeceğiz. Olahoma’yı arkamızda bırakarak batıya devam edip Texas’a varıyoruz.

Kasabalar daha aralıklı ve bitki örtüsü yeşilliklerden daha çöl ortamına dönüşecektir. İlk durağımız Shamrock. Burada diğer yarısı İrlanda’daki Blarney Şatosunda bulunan Blarney Taşını ziyaret edeceğiz. Bu taşın özelliği, eğer taşı öperseniz, durumunuz ne olursa olsun karşınızdakini ikna etme yeteceğine sahip olacağınız rivayet edilir.

Shamroc’tan Mc Lean’e geçiyoruz. Burada Texas Route 66 Museum and Devils Rope Museum’u ziyaret ediyoruz. Dikenli tel olarak bilinen Devil’s Rope (Şeytanın İpi) Müzesi Route 66 nın ilginç müzelerinden biridir.

Buradan ayrılıp Amarillo’ya vardığımızda Cadillac Ranch’i ziyaret ediyoruz. Belkide göreceğiniz en ilginç manzaralardan biri olacaktır. Yarısı toprağa gömülü üzeri grafiti boyalı Cadillac arabalarından oluşan mini serginin fotoğrafları en güzel anılarınızdan biri olacaktır. Route 66’nın olmazsa olmaz restoranlarından biri olan Big Texan Range’de yemek molası vereceğiz. Buranın en büyük özelliği 2,5 kg lık biftek menüsüdür. Bu menüde 2,5 kg biftek, kumpir, karides kokteyl, tereyağı ve ekmek vardır. Eğer bu menüyü belirlenen kurallar dahilinde 1 saat içinde tek başınıza bitirebilirseniz, sizden ücret alınmaz. Buna 72 oz Steak Challenge (72 ons biftek meydan okuma) deniyor. Daha evvel bizler bunu başaramadık umarız siz başarırsınız.

Buradan yolumuz Vega kasabasına düşüyor ve burada Dot’s Mini Museum’u ziyaret edeceğiz. 1962 yılında değişik yerlerden toplanmış çeşitli ev aletleri antik eşyalar sergilenir. İlginizi çekeceğini umuyoruz.

Daha sonra Adrian kasabasında yarı yol tabelasında resim çekmek için duracağız. Burası Route 66 nın tam orta noktası olarak kabul edilir. Buradan sonra geceyi geçireceğimiz Tucumcari’ye varıyoruz. Otelimize varmadan yine bir Route 66 müzesi var programımızda. Geceleme otelimizde.

6. GÜNTucumcari – Gallup

Tüm günümüzü geçireceğimiz New Mexico eyaletindeyiz. Bugün birçok hayalet kasabadan geçeceğiz. Hayalet kasabadan kasıt, eski Route 66’nın geçtiği yerlerdeki terkedilmiş evlerden oluşan eski yerleşim bölgeleridir.

Yolda bir Route 66 otomobil müzesi de göreceğiz. Öğle yemeğimizi 100 yıldır servis veren Flyin C Ranch de vereceğiz. Daha sonra Albuquerque’den geçerek Rio Puerco’ya ulaşıyoruz.

Eskiden Route 66 nın bir parçası olan tarihi köprü Bridge 1933 üzerinde yürüyeceğiz. Daha sonra Route 66 Casino’da şansımızı deneyebiliriz.

Daha sonra Cubero kasabasında ihtiyaç molasını Villa Cubero’da vereceğiz. Ernest Hemingway’in burda 1 gece kaldığı rivayet edilir. Burdan sonra Contenial Divide’da fotoğraf molası veriyoruz. Contenial divide Amerika Kıtasını 2 ye bölen çizgi olarak kabul edilir. Bu çizginin doğusundaki yağmur suları Atlantik Okyanusuna, batısındaki yağmur suları da Pasifik Okyanusuna dökülür. Daha sonra geceyi geçireceğimiz Gallup’a varıyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜNGallup - Kingman

Bugün Arizona eyaletindeyiz. Route 66 nın zamanımıza kadar gelmiş en uzun bölümüdür. Hatta Route 66 nın sadece bir bölümünü yapmak isteyenler Arizona bölümünü yaparlar.

Buradaki ilk durağımız Petrified Forest Ulusal Parkı olacak. Burada değişik renkli yer yüzü şekilleri, fosiller ve 1930 lardan kalma paslı terkedilmiş arabalar göreceğiz.

Daha sonra Holbrook’ta Stewart’s Petrified Wood Shop’ı ziyaret edeceğiz. İlginizi çekeceğini umduğumuz bu hediyelik eşya/mini müzede çeşitli el yapımı ağaç işleri sergileniyor.

Yola devam ederek Route 66 nın en ünlü tabelalarından biri olan “Here It is Jack Rabbit “ tabelasının önünde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği zamanı Flagstaff’ta olacağız. Flagstaff’tan sonra Williams’a geçerek burada Route 66 Gas Station Müzesini geziyoruz. Daha sonraki durağımız Seligman. Burası Route 66 ile ilgili birçok tarihi binaya sahiptir. Daha sonra geceyi geçireceğimiz Kingman’a varıyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜNKingman - Grand Canyon - Las Vegas

Bugün Route 66 dan ayrılıp Grand Canyon’a geçiyoruz. Kanyona varışımızı takiben Hualapai kızılderililerinin işlettiği ring yapan otobüslerle Grand Canyon Batı kanadının 3 noktasını gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Helikopter & Tekne turunu yapabilirler. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Las Vegas’a geçiyoruz, rehberinizin sizlere vereceği Las Vegas Strip turundan sonra serbest zaman. Geceleme Las Vegas Otelimizde.

Helikopter ve tekne turu kişi başı $200

9. GÜNLas Vegas - Barstow -Santa Monica

Bugün Route 66 nın son günüdür. Sabah yaklaşık 2 saatlik bir yoldan sonra Barstow’a varıyoruz. Burada The Route 66 Mother Road Museum ve daha sonra Victorville’deki California Route 66 Müzesini gezerek yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Santa Monica Pier’e Route 66’nın bittiği noktaya varıyoruz. Bu güzel günü kutlamak için akşam yemeğimizi burada alacağız. Geceleme otelimizde.

10. GÜNLos Angeles

Sabah kahvaltısından sonra Los Angeles Şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağı Amerikanın Melekler Şehri olarak tanınan, 2. büyük şehri olan Los Angeles’ı tanıtan bir tur yapacağız.

İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater”), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız.

Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hillse ulaşıyoruz. Burada Beverly Hillsin meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Driveda kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Willshire Otel”ini göreceğiz. Rodeo Drivedan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown’a gidiyoruz.

Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Turdan sonra California’nın en meşhur sahillerini gezeceğiz. Bu programda Amerikanın en yoğun ikinci limanı olan Long Beachde, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach diğer yerler arasındadır. Geceleme Otelimizde.

11. GÜNLos Angeles - İstanbul

Sabah dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam üstü Los Angeles havalimanına transfer ve saat 18:25de Türk Hava Yollarının TK10 uçağı ile İstanbula hareket. Geceleme uçakta.

Fiyatlar&Tarihler

29 Eylül 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
4199 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
1000 USD
2-12 Yaş Çocuk
3999 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolu ile İstanbul – Chicago  / Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • Chicago’da Millenium Knickerbaker veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • St. Louis’de Holiday Inn St. Louis  SW Route 66 veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Carthage’de Boots Court veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Clinton’da Trade Winds Motel’de veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Tucumcari’de Road Runners Lodge veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Gallup’ta Hilton Garden Inn veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Kingman’da  Home 2 Suits veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Las Vegasda Treasure Island veya bir benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı  bazında konaklama
 • Los Angelesda Commerce Casino otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
 • Santa Monica’da Kutlama Yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Tecrübeli rehberlik hizmeti
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • Sabah Kahvaltıları
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika’da günlük kişi başı 5$ önerilir)
 • Ekstra olarak belirtilen turlar
Notlar

İptal Koşulları

 • Tüketicinin gezisinin başlamasına 30 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda Dış Hat ve Amerika İç Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.
 • Tüketici gezinin başlamasına 29 ile 15 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50 si yanar. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.
 • Tüketici gezinin başlamasına 14 ile 8 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80i yanar.
 • Tüketici gezinin başlamasına 7 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.
 • MagidosTUR tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir.
 • 10 Kişi üzeri grup rezervasyonlarında otellerle kontrat yapıldığı için iptal şartları değişiklik göstermektedir. Gruplara özel kontrat teklif sırasında paylaşılacaktır. 

Ödemeye Devam Et