fbpx

Uçakla Kars Erzurum Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

11990 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 11990 TL'den itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 29 Aralık 2023'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı
Tur Programı

1. GÜNAntalya - Van - Muradiye - Doğu Beyazıt - Kars

Saat 07:00’da Antalya Havalimanında buluşma saat 08:05’de Sunexpress uçağı ile Van’a hareket ve 09:55’de inişi takiben gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, Muradiye Şelalesini gezip, Tendürek Dağlarını aşarak Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine ulaşıyoruz. Doğubeyazıt’ta 5165 m. yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı tüm ihtişamıyla bizi karşılıyor. Doğubeyazıt’ta bulunan 17.yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından yaptırılan muhteşem İshak Paşa Sarayının gezilmesi ve öğle yemeği ardından pasajlarda kısa bir alışverişin molası. Sonrasında Iğdır’a hareket ediyoruz. Iğdır’da Rus ve Ermeni Mezalimi Anıtını görüp Kars’a hareket ediyoruz. Konaklama Kars’da.

2. GÜNSarıkamış ve Kars Şehir Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından kayak yapacak olan misafirlerimiz için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Kayak yapmayacak olan misafirlerimiz ile Sarıçam ormanlarının arasında Sarıkamış’a hâkim bir noktaya inşa edilmiş olan, Ruslar döneminde kraliçe Katerina için yaptırılan Av Köşkünü görüyor, hemen altında teneke mahallesini izliyoruz.

Rusların Eski Tren Vagon Fabrikası kalıntılarını fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’da Osmanlı’nın Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehit verdiğimiz Sarıkamış’ta, anma törenlerinin yapıldığı alanları ve hemen yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında Sarıkamış’tan ayrılıyor, Kars’a dönüyoruz. Şehir turumuzda, tarihte Anadolu’da kurulan ilk Türk Cumhuriyeti olan Cenubi Garbi Kars Kafkas Cumhuriyetine (Güneybatı Geçici Kafkas Türk) ev sahipliği yapmış Kars’ta, ünlü Kazak Komutan Alexander Nevski adına kilise olarak yaptırılan, günümüzde Fethiye Camisi olarak kullanılan yapıyı, Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz.

3. GÜNKars - Ani - Çıldır Gölü Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından,  2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Arpaçay’ın kenarında kurulu Ani Harabeleri ile turumuza başlıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürü yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Anadolu topraklarındaki ilk Türk Camisi olan Ebul Menuçehr Camii, Alparslan’ın Anadolu’yu fethi sonrası camiye çevrilen Ana Katedral, Surp Pirgiç (Keveli Kilisesi) ve birçok tarihi eseri görüyoruz. 1000 Mabetli Ani Harabelerinden ayrılıyor, 1965 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde aldıktan sonra, Kars’a geri dönüyoruz. Meşhur Kars Kaşarı, Gravyeri ve Bal alışverişleri için serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Kars’da.

4. GÜNKars - Erzurum Doğu Expressi ile Tren Seyahati

Otelimizde erken alacağımız kahvaltının ardından, Kars Garı’na gidiyor, saat 08.00 de hareket edecek olan TCDD Doğu Ekspresi’ndeki Pulmanlı Vagonlardaki yerimizi alıyoruz. (tren biletleri internetten satıldığı için bilet almak mümkün olmadığı takdirde tur aracımızla gidilecektir) Doğu Ekspresi ile Allahuekber Dağları’nın eteklerindeki yolculuğumuzda, ıssız beyazlığın ortasında harika görüntülere tanıklık ederek 4 saatlik yolculuk sonunda Erzurum’a varıyoruz.  Erzurum Garı’nda bizleri bekleyen aracımızla buluşuyor öğle yemeğimizi Erzurum yöresel tatlarından olan Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması şeklinde alıyoruz. Yemek sonrası Dadaş Şehri ve Anadolu’nun En Yüksek Şehri ünvanlı Erzurum’da;  Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Camii, Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesi, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini geziyor, Yakutiye Medresesi ve Taşhan ziyaretleri sonrasında, çaylarımızı Erzurum Evlerinde alıyoruz. Ardından yola çıkıyoruz. Konaklama Van’da.

5. GÜNVan - Antalya

Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Sunexpress Hy ile 10:35’de Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

29 Aralık 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
12990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
2000 TL
2-12 Yaş Çocuk
11990 TL
0-2 Yaş Çocuk
500 TL

20 Ocak; 27 Ocak 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
11990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
2000 TL
2-12 Yaş Çocuk
10990 TL
0-2 Yaş Çocuk
500 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress HY ile Antalya – Van – Antalya uçak bileti
 • Programda yer alan geziler, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 4 Gece 4* Hotel konaklaması
 • Otellerimizde alınan 4 Sabah Kahvaltısı, 
 • Mesleki sorumluluk Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 • Kars-Erzurum Pullman Koltuk tren bileti (110 TL)
 • Kafkas Gösterileri, Cirit Gösterileri, Aşık Atışmaları vb etkinlikler
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle, akşam yemekleri
 • Seyahat sigortası (150 TL)
Notlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Program içeriği değişmemek kaydıyla, programda yer alan turları günleri, ziyaret sıraları rehberimiz tarafından değiştirilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 14 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Ödemeye Devam Et