fbpx

Romantik Yol Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1299 Euro

Tur Fiyatı: 1299 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 6 Gece 7 Gün
 • 15 Haziran 2024'den itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Frankfurt – Koblenz – Heidelberg – Neuschwanstein – Münih – Hallstatt – Rothenburg – Würzburg – Bamberg

Sunexpress Havayolları ile direkt uçuş

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Frankfurt

Antalya Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05.30’de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Sunexpress  Havayolları’nın XQ 144 sefer sayılı uçuşu ile  07:50’da Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10:45’da varış ve karşılanma ve Frankfurt panoramik şehir turumuzda Goethe’nin doğum yerini gördükten sonra.

Görülecek yerler arasında; Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır.  Serbest zaman sonrası otelimize yerleşme.

2. GÜNFrankfurt - Idstein - Koblenz

Tam gün İdstein Koblenz gezimizi yapıyoruz. Yolumuz üzerinde güzel bir kasaba İdstein’de panoramik şehir gezisi ve kahve molası sonrası Koblenz’de panoramik şehir gezimizde, tarihi surlar, St Castor Katedrali, Rhein ve Mosel nehirlerinin birleştiği nokta,  Elector Sarayı, Liebfrauenkriche görülecek yerler arasındadır. Ardından Ren Nehrinde Tekne Turu yapıyoruz. Ren Nehri’nin seyir keyfi sizleri bekliyor. Tur sonrası Almanya’nın finans ve kültür şehri Frankfurt’a otelimize hareket ediyoruz.

3. GÜNFrankfurt - Stuttgart

Tam gün Heidelberg turuna gidiyoruz.  Kahvaltının ardından. Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. 150 bin nüfuslu bu şehir, Almanya’nın ılıman iklime sahip güney bölgesinde, Ren ve Neckar Nehirlerinin arasında kalan vadide kurulmuş. Adına “Ich hab’ mein Herz in Heidelberg verloren/Kalbim Heidelberg’de kaldı” diye bir şarkı bile yazılmış olan şehir, savaşlardan zarar görmemeyi başarmış nadir Avrupa şehirlerinden bir tanesi. Heidelberg, aynı zamanda bir üniversite şehri. 1386 yılında kurulmuş olan Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg panoramik gezi sonrası alışveriş ve yemek molası. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz.

4. GÜNEsslingen - Münih

Kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. İlk durağımız güzel bir alman kasabası Neckar Nehri kıyısındaki Esslingen. Panoramik şehir gezimizde 13. yy’da inşa edilen Schelztorturm kulesini görüyoruz. 1989 yılında sanatçı Hubert van der Goltz, “Skywalker” isimli ‘’yürüyen adam’’ heykelini kuleye bağlı çelik bir kiriş üzerine inşa etmiştir. Daha sonra Münih Şehir turunda Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Frauenkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Serbest zamanımızda Münih’te alışveriş yapabilir ya da kafelerde dinlenebilirsiniz. Tur sonrası otelimize yerleşme.

5. GÜNAugsburg - Rothenburg - Nürnberg

Kahvaltı sonrası tam gün ünlü Romantik Yol turumuz için yola çıkıyoruz. Augsburg’a vardıktan sonra Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutlarını geziyoruz. Yol üzerinde Rothenburg şehirini  panoramik olarak geziyoruz. 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından Nürnberg’deki otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz.

6. GÜNBamberg - Würzburg

Kahvaltının ardından ilkin panoramik Nürnberg Şehir gezimizi yapıyoruz.  Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinin hiç bozulmamış örneği Bamberg, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki yapılarıyla tanınıyor. Bu yapılar sayesinde “Almanya’daki Roma” olarak biliniyor. Bir tarafta ünlü Dom Katedrali, bitişiğinde eski piskoposluk sarayı, diğer yanda Domplatz sizi tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Şehrin iki yakasını bağlayan köprüler 450’lerden beri aynı şeklini, güzelliğini koruyor. Neptün Çeşmesi’nin bulunduğu alan Bamberg’in en çok bilinen meydanlarından… Bamberg gezimizden sonra  Würzburg’a hareket ve otelimize yerleşme.  Akşam Alte Brücke’de serbest zaman geçirebilirsiniz.

7. GÜNWürzburg - Frankfurt - Antalya

Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Würzburg gezimizin başlangıç noktası harika Würzburg panoramasının olduğu Marienberg Kalesi olacak. Ardından 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan, 185 metre uzunluğundaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke’de fotoğraf molası vereceğiz. Ardından  Würzburg’a veda ediyoruz ve hareket ediyoruz. Zamana bağlı olarak Frankfurt Römer’de serbest zaman ve Frankfurt Havalimanında Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sunexpress Havayollarının XQ 183 ile 19.40’de  uçuş ve 00:10’da Antalya Havalimanına varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

Fiyatlar&Tarihler

15 Haziran & 19 Eylül 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1299 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
420 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1249 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress HY ile Antalya/Frankfurt- Antalya uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Programda yer alan panoramik şehir turları
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat Sağlık Sigortası (30 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 45 Euro`dur.)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Notlar
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
 • MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
 • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Ödemeye Devam Et