fbpx

4 Gece Doğu Karadeniz & Batum Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

9990 TL

Tur Fiyatı: 9990 TL

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 6 Ekim 2023
 • Antalya Çıkışlı

ANTALYA’DAN UÇAKLI DOĞU KARADENİZ & BATUM GEZİSİ

GÜRCİSTAN BATUM KONAKLAMA DÂHİL…

Tur Programı

1. GÜN (Cuma)Antalya - Trabzon - Batum Konaklama

Sabah 08:00’da Antalya HL iç hatlarda buluşma. Sun Express HY ile 09:00’da uçuş. Saat 10.45 de Trabzon Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Vereceğimiz kısa brifing sonrası Çamburnu Tesislerinde yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltı sonrasında Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerinden Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp yolumuz üzerindeki St. Andrew Heykeli ve Osmanlı – Rus savaşına tanıklık etmiş olan Gonia Hisarını (Apsaros Kalesi) panoramik görüyor, yerel para Larilerimizi alıyoruz.

Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Rus edebiyatçılar Çehov ile Gorki’nin yaşadığı evi görüp turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz. 1886’da inşa edilen Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını, Poseidon’un Bronz Heykelini ve Opera Drama Binasını görüyor, Miracies Parkta İspanyol Mimar Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyor, otelimize hareket ediyoruz. Odalarımızda kısa dinlenmenin ardından lobide buluşuyor, (Ekstra) Yerel Restoranımıza gidiyor Adjara mutfağının eşsiz lezzetleri eşliğinde Kafkas Gecesine katılıyoruz. Yemek sonrasında aracımıza giderken, 1881’de Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvarı ve Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesi görüyoruz.

Konaklama BATUM INTOURIST

2. GÜN (Cumartesi)Borçka Karagöl - Kamilet Vadisi - Arhavi

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Gürcistan Batum’dan ayrılıyor ve Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin ardından FREE SHOP’TA kısa bir alışveriş molası veriyor, aracımızla buluşuyoruz.

Borçka Karagöl’e  hareket ediyoruz. Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor, 1550 mt. Yüksekliğinde Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş sonrasında araçlarımızla buluşuyor öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kamilet Vadisinin derinliklerine yolculuğumuza başlıyoruz. Osmanlı döneminde inşa edilen, bölgede tek olma özelliğine sahip Çifte Kemer Köprüleri, geziyor, Arhavi’de bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği ARHAVİ RESORT HOTEL   

3. GÜN (Pazar)Fırtına Vadisi - Zil Kalesi & Çinçiva Kemer Köprüsü - Ayder Yaylası

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Ardeşen üzerinden dünyanın korunması gereken önemli vadilerinden olan Fırtına Vadisi boyunca yeşilin tüm renklerini görüyor, Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle buluşuyoruz. Gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi turumuzda, Karadeniz ezgileri eşliğinde Makravis ve Şevyuva Köyü Konaklarını, bölgenin en eski kemer köprüsü olan Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü görüyor, yeşilin her tonun içerisinde muhteşem görüntüsüyle kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş Zil Kalesini gezmeye gidiyoruz.

Eski İpek Yolu’nun bir kolu üzerine, vadi tabanından 100 mt. Yükseklikte Ortaçağ döneminde, kayaların üzerine inşa edilmiş, Zil Kale’yi rehberimizle  birlikte gezdikten sonra yöresel tatlar şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Hala Deresini izleyerek sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış ve yöre halkı tarafından bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen,  1395 mt. Yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü gezdikten sonra, yayla içerisinde serbest zaman diyoruz. Belirlenen saatte aracımızla buluşuyor ve Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KAÇKAR RESORT HOTEL AYDER YAYLASI

4. GÜN (Pazartesi)Rize Bez Atölyesi - Uzungöl - Trabzon

Kahvaltı sonrasında, Ayder Yaylasından ayrılıyor, Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize varıyoruz. 300 yıldır kullanılan ve iklim özellikleri bakımından yöre insanın vazgeçemediği bezin öyküsünü üstatlarından dinliyor, Hemşin usulü bağlamalarımızı takıp, Solaklı Deresi’ni takiben Soğanlı Dağları’nın eteklerinde 1090 rakımlı Uzungöl’e hareket ediyoruz.

Karadeniz’in en gözde turizm merkezi konumundaki Uzungöl’ü Kuşbaşı izleyeceğimiz Seyir Terasına çıkıyor ve vereceğimiz serbest zamanın ardından, öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor, Karadeniz sahilini takiben yolumuz üzerindeki Çay Fabrikasına uğruyoruz. Bölgede yetişen Çay Bitkisinin en özel tomurcuklarından yapılan ve özel olarak üretilen fabrikamızda Çay Mühendisleri eşliğindeki gezimizi tamamlıyor, çaylarımızı yudumluyor, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MAÇKA GRAND MELA HOTEL & SÜMELA HOLİDAY HOTEL

5. GÜN (Salı)Sümela Manastırı - Atatürk Köşkü - Akçaabat Köfte - Ayasofya - Trabzon Havalimanı

Kahvaltı sonrasında, Altındere Milli Parkı sınırları içerisindeki Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan Manastırı rehberimizin eşliğinde geziyoruz.

Turumuza 4000 yıllık geçmişiyle bölgenin en eski şehirlerin olan Trabzon’da Soğuksu mevkiinde Rum Banker Kabayanidis’in 19. Yy.’ın başında İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı, mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen AtatürkKöşküyle ( Tadilat Dolasıyla Kapalı. En Erken 29 Ekim 2023 de Açılacak. Bahçesi açılırsa bahçe içerisinde dışarıdan fotoğraf çekilecektir.) devam ediyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına karşı inşa edilmiş Köşk gezimizi tamamlıyor öğle yemeğimizi Meşhur Akçaabat Köftesi şeklinde alıyoruz.

Yemek sonrasında, Kralların Taş Giyme Törenlerine Ev Sahipliği yapmış olan Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz.  Kutsal Bilgelik anlamındaki Ayasofya’nın fresklerini ve tarihini rehberimizden dinliyor, sonrasında Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz atölyemize uğruyoruz. El sanatları hakkında bilgileri alıyor, misafirlerimizi saat 18.00 de Trabzon Havalimanına transfer ediyor, Sun Express’in saat 19:55 uçağı ile Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

6 Ekim 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
3500 TL
3-11 Yaş Çocuk (2 Yetişkinin Yanında)
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk
350 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress Hy ile Antalya-Trabzon-Antalya uçak biletleri
 • Ulaşım Aracımız
 • Araç İçi Su İkramı
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınacak 3 Akşam Yemeği (Set Menü veya Açık Büfe)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park ve Otopark Ücretleri
 • Özel Müze Giriş Ücretleri
 • Zil Kalesi
 • Atatürk Köşkü
 • Sümela Manastırı Minibüs Ücreti
 • Borçka Karagöl Turu
 • Çat Vadisi – Zil Kalesi Turu
 • Tulum ve Horon Eğlencesi
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat Sigortası (150 TL)
 • Öğle Yemekleri
 • Gürcistan Batum’da Alınacak 1 Akşam Yemeği
 • Sümela Manastırı Giriş Ücreti ( Müze Kart Geçerlidir)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Gürcistan Batum Bilgileri

 • Yeni tip çipli nüfus cüzdanı veya seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan pasaport ile   seyahat edebilirsiniz. Bebekler dahil tüm katılımcıların nüfus cüzdanları fotoğraflı olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız (velayet olsa bile), yanlarında bulunmayan anne ve babasının (noterden alınacak) tur tarihini kapsayan muvafakatini yanında bulundurmalıdır.
 • Devlet memurlarının yurtdışına çıkış için kurumlarından izin almaları gerekiyorsa, yanlarında bulundurmayı unutmamalıdırlar. Sorumluluk tamamen misafire aittir.
 • Gürcistan’a bir çok ilacı sokmak yasaktır. Kullandığınız ilaçlara ait rapor veya reçeteyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. *30.000 Lari / 60.000 TL veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konulabilir.
 • Zaman zaman Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir.
 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentemiz sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir.

Diğer Tur Bilgileri

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
  Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
 • Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 
 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
 • Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
 • Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Ödemeye Devam Et