fbpx

Rhone ve Saone Nehirlerinde Güney Fransa & Burgonya & Provence Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1999 Euro

Tur Fiyatı: 1999 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 24 Ekim 2024
 • İstanbul Çıkışlı

***29 EKİM TURU***

***TÜRKÇE REHBERLİ***

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Lyon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın, tarifeli seferi ile Lyon’a hareket. Lyon’a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız Fransa’nın en güzel kasabalarından biri olan Orta Çağ’dan kalma Perouges kasabasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Lyon limanında bulunan gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Uçuş No: TK1807 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Saat: 07:15 – Varış: Lyon – Saat: 09:40

2. GÜNMacon

Gemimiz Mâcon limanına saat 06.00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Macon Bölgesi ve Beaujolais müzesi turuna katılabilirler. Turumuzda uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından yol alacak, tüm dünyada markalaşmış Beaujolais yerel içeceklerinin yetiştirildiği Solutré ve Pouilly bölgelerini panoramik olarak keşfedeceğiz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemeği takiben Duboeuf ailesinden Monsieur Georges Duboeuf tarafından eski Romaneche-Thorins tren garının 1993 yılında müzeye dönüştürülmesi ile Beaujolais yerel içeceklerinin üretildiği ünlü bir imalathaneyi gezerek Fransa’nın “en Fransız” yerel içeceklerini tanıyacak, tadım yapma fırsatını bulacağız. Gezimizin ardından gemimize transfer. Macon limanından gemimizin hareket saati 18.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

3. GÜNChalon Sur Saone - Tournus

Gemimiz Chalon Sur Saone limanına saat 01:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Beaune kasabası & hotel dieu müzesi ve Cormatin şatosu turuna katılabilirler. Beaune kasabası, gerek mimarisi gerekse “patisserie” ve cafe’leriyle etkileyici ve defalarca gitseniz dahi hiç sıkılmayacağınız, meşhur üzüm bağlarıyla çevrili bölgede olan özel bir kasabadır. Kasaba ziyaretimizden sonra, mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan ve 15. yy’dan kalma “Hotel Dieu” Müzesini keşfedeceğiz. Harika mimarisi ve bir kısmı korunmuş iç dekoruyla gezerken keyfine doyamayacağınız bu tarihi bina, kasabanın tam da göbeğinde yer alıyor. Sonrasında serbest zaman, Burgonya Bölgesi içecekleri, hardalları gibi yerel ürünleri bulabileceğiniz birçok dükkan karşınıza çıkacak. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, takriben 40 dakikalık mesafedeki 17.yy’dan kalma, bölge markizlerinin güç ve ihtişam timsali olarak inşa ettirdikleri Cormatin Şatosunu gezeceğiz, o dönemin aristokratik hayat tarzı hakkında bilgilerimizi tazeleyecek ve bahçelerinde vakit geçireceğiz. Daha sonra Tournus’da bizleri bekleyen gemimize dönüş. Gemimiz öğleden sonra Tournus limanına gitmek için 14:30’da hareket edecektir.( Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaktır.) Tournus limanına varış saati 17:30’dur. Buradan 19:30’da hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. GÜNLyon

Gemimiz Lyon limanına sabah saat 07:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Lyon Yürüyüş Turuna katılabilirler. Gemimiz bu limandan saat 12.00’de hareket edecektir. Öğle ve akşam yemeklerini seyir esnasında alacağız. Konaklama gemimizde.

5. GÜNAvignon

Gemimiz Avignon limanına sabah saat 09:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği baux de provence ve carrieres de lumieres show’u/sergisine katılabilirler. Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağında Cocteau 1960 yılında Orphee’nin Vasiyeti filminin çekimi ve bu vesile ile bu gözlerden uzak kalmış terk edilmiş ocağı tüm dünyaya tanıtmayı başarmıştır. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Ziyaretimizi takiben hemen yanımızdaki Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, köyünün labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizden sonra gemimiz Avignon’dan saat 19:00’da hareket edecektir.

6. GÜNArles

Gemimiz sabah saat 00:01’da Arles limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği St. remy de provence – Aix en Provence turuna katılabilirler. Turumuzda Provence Bölgesi’nin en fazla gezilen köylerinden birine doğru yola çıkıyoruz. St Remy de Provence’de şehri tanıyıp, bölgeyi keşfediyoruz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak için gemiye transfer oluyoruz. Akabinde bölgenin Avignon’dan sonraki en büyük şehri olan, suların ve sanatın şehri olarak anılan Aix en Provence’a doğru yola çıkıyoruz. Burada da modern resmin babası olarak anılan Cezanne’ın izlerini takip edecek, Fransa tarihine yön vermiş Emile Zola’yı hatırlayacağız. En eski kısımlarının dar sokaklarını gezerek şehri keşfedecek, Ana caddesi üzerinde alışveriş yapma olanağı bulacağız. Gemimiz saat 18.30’da Arles’dan hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yapılacaktır.

7. GÜNChateauneuf du Rhone - Le Pouzin

Gemimiz Chateauneuf Du Rhone limanına saat 04:30’da yanaşacaktır. Le Pouzin limanına gitmek için buradan saat 08:30’da hareket edecektir. (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaklardır.) Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Grignan köyü & trüf mantarı çiftliğinde mantar avı ve bölgenin yerel içeceği eşliğinde mantar tadımı turuna katılabilirler. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, üzümden yapılan yerel içeceği, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Romantik Madame Sevignet’ye dair dinleyeceğimiz hikâyeler bu tipik Provence köyü gezimize ayrıca renk katacak. Gemimiz Le Pouzin limanına saat 12:30’da yanaşacaktır. Öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer olacağız. Le Pouzin den hareket saati 14:00’dır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

8. GÜNLyon - İstanbul

Gemimiz sabaha karşı saat 02.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1810 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Lyon – Saat: 11:40 – Varış: İstanbul – Saat: 16:55

Fiyatlar&Tarihler

24 Ekim 2024

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Dış Kabin
1999 EURO
Orta Kat French Balkonlu Kabin (B4)
2099 EURO
Orta Kat French Balkonlu Kabin (16m2)
2199 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin
2299 EURO
Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin
2499 EURO
Tek Kişi Farkı
SORUNUZ
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Lyon (LYS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • 2017 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisi Amadeus Provence, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Perouges Kasabası Turu
 • Lyon Yürüyüş Turu
 • Lyon Şehir Turu
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
Notlar

AMADEUS PROVENCE GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

https://www.lueftner-cruises.com/en/our-amadeus-fleet/detail/amadeus-provence.html

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

 Kapsamlı restoran ve Panorama-Bar, geçen nehir manzaralarının muhteşem manzarasını sunar ve açık, cam korumalı Nehir Terası, hava nasıl olursa olsun açık havada dinlenmenizi sağlar.

 Buna ek olarak, AMADEUS Provence, AMADEUS filosunun yüzme havuzlu bir havuz güvertesi ve güneşte gemide dinlenerek saatler geçirebileceğiniz Lido Bar’ı içeren ilk gemisidir. Yolcu gemisinin lüks düzeni ve donanımı, özenli gemi içi hizmetimizle tamamlanır. Mürettebat, AMADEUS Provence’taki deneyiminizin unutulmaz olmasını sağlamak için rahatınızı görecek ve tipik Avusturya konukseverliği ile her dileğinizi yerine getirecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

 

İptal İade Şartları

Tur Hareket tarihine;

Kayıt günü ile 120 gün arası %50,
90 gün kala %60,
89 gün – 56 gün kala %70,
55 gün – 28 gün kala %80,
27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!


NOT:Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir.Uçak bileti ve varsa vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

Ödemeye Devam Et