fbpx

Klasik Mısır & Nil Nehri Cruise Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2650 Euro

Tur Fiyatı: 2650 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 19 Ekim 2024
 • Antalya Çıkışlı

19-26 EKİM 2024

SUNEXPRESS HY ile direkt uçuş

NİL NEHRİNDE 5* GEMİDE
KAHİRE’DE 5* OTELLERDE KONAKLAMA

***TÜM TURLAR DAHİL***

KAHİRE – LUXOR – ASWAN

Tur Programı

1. GÜN (19 Ekim 2024)Antalya - Kahire

Sabah 10:00’da Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın tarifeli seferiyle 13:00’de Kahire’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 14:30 ile Kahire’ye varıyoruz ve alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami, İmam Şafi Camii, Baron Empain Sarayı, Enver Sedat’ın Anıt Mezarı, Kahire Kulesi, El Tahrir meydanı görülecektir. Ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN (20 Ekim 2024)Kahire

Sabah kahvaltımızın ardından tam günlük öğle yemekli Giza Piramitleri & Mısır Müzesi turumuza çıkacağız. Bu turumuzda ilk durağımız Giza Piramitleri olacak. Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Sfenks Heykelini gezeceğiz. Rehberinizden detaylı tarih anlatımlarıyla bol bol resim çekme fırsatı yakalayacaksınız. Piramitler turumuz sonrası öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Mısır Medeniyeti’nin çok önemli bir başka noktası olan Sakkara’ya doğru yola çıkacağız. Sakkara ziyareti öncesi Netflix’te yayınlanan Sakkara’nın Sırları belgeselini izlemenizi tavsiye ederiz. Yol üzerinde Aşağı Mısır’ın önemli antik kenti Memphis’i de gezeceğiz. Tarih dolu bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN (21 Ekim 2024)Kahire - Luxor

Bugün erken kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz ve Mısır Havayolları ile Luxor’a uçuyoruz. Varıştan sonra 4 gece konaklayacağımız MS Alyssa Nile Cruise gemimize yerleşiyoruz.

* Öğleden sonra Doğu Yakası’ndaki Luxor Tapınağı ziyareti.
* Akşam yemeği gemide.
* Geceleme Luxor’da gemimizde.
* Öğle ve akşam yemeği gemide.

4. GÜN (22 Ekim 2024)Krallar Vadisi - Karnak - Esna - Edfu

Bugün programımızda gezilecek yerler;

*Batı Yakası’ndaki Thebes Nekropolü, Krallar Vadisi, Kraliçe Hatşepsut Tapınağı ve Memnon Heykelleri ziyareti.

* Karnak Tapınağı ziyareti.
* Esna’ya seyir.
* Edfu’ya seyir ve geceleme.
* Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gemide.

5. GÜN (23 Ekim 2024)Kom Ombo - Aswan

Bugün programımızda gezilecek yerler;

* Edfu’daki Horus Tapınağı ziyareti.
* Kom-Ombo’ya seyir ve tapınak ziyareti.
* Aswan’a seyir ve geceleme.
* Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gemide.

6. GÜN (24 Ekim 2024)Aswan

Bugün programımızda gezilecek yerler;

* Aswan’da Nasr Barajı, Bitmemiş Dikilitaş, baraj sularının altında kalmaması için yeri taşınan Philae Tapınağı ziyareti.
* Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gemide.

7. GÜN (25 Ekim 2024)Luxor - Kahire

Kahvaltıdan sonra gemiden iniyoruz, Luxor Havalimanı’na geçiyoruz ve Kahire’ye uçuyoruz. Varış sonrası bugün Kahire’nin en önemli turistik noktalarından biri olan Mısır müzesini ziyaret edeceğiz. 120 binden fazla eserin olduğu bu müzede Antik mısır hazinelerini, sfenksleri ve birçok tarihi eseri görme fırsatını yakalayacağız. Turumuz sonrası Mısır’ın en eski üniversitesini göreceğiz ve 970 yılında yapımına başlanılan 20.000 kişilik El Ezher Camii’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kahire’nin en hareketli noktalarından biri olan Khan el Khalili çarşısında rehberiniz eşliğinde gezerek birbirinden çeşitli ve renkli dükkanları göreceğiz. Turumuz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN (26 Ekim 2024)Kahire - Antalya

Otelimizde kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Havalimanına geçmeden önce Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi (NMEC)’ e gidiyoruz. Aralarında 2. Ramses’in de bulunduğu 22 mumya, 2021 yılında muhteşem bir geçit töreniyle bu müzeye nakledilmişti. Törenin videolarını gelmeden önce YouTube’dan izlemenizi tavsiye ederiz. Ardından dönüş uçağımız için Kahire Havalimanı’na geçiyoruz. SunExpress Havayolları tarifeli seferiyle 15:25’de uçuş ve 17:00’da Antalya’ya varış. Turumuzun sonu.

Fiyatlar&Tarihler

19 Ekim 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
2650 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
750 EURO
2-11 Yaş Çocuk (2 yetişkinle aynı odada)
2450 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • SunExpress Havayolları ile Antalya – Kahire – Antalyaekonomi sınıf uçak bileti
 • Mısır Havayolları ile Kahire – Luxor – Kahire uçak bileti
 • Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar
 • 3 Gece Kahire 5* Hyatt Regency Cairo West Hotel vb. yarım pansiyon konaklama
 • 4 gece MS Alyssa Cruise gemisinde tam pansiyon konaklama
 • Türkçe ve yerel rehberlik hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Mısır Vizesi (kapı vizesi (25 Euro) varışta ödenecektir. (Yeşil pasaporta vize yoktur.)
 • İç hat bağlantı ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Rehber ve şoför bahşişleri (50 Euro)varışta toplanacaktır.
 • Seyahat sağlık sigortası (60 Euro, 70 yaş ve üzeri 120 Euro)
Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • MagidosTUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Ödemeye Devam Et