fbpx

Güney Afrika & Mauritius Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

3390 Dolar'dan itibaren

Tur Fiyatı: 3390 Dolar'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 9 Gün
 • 17 Haziran 2024
 • İstanbul Çıkışlı

Türk Hava Yolları ile

Cape Town – Johannesburg – Pilanesberg

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Cape Town

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz. Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜNCape Town - Masa Dağı

Kahvaltının ardından Masa dağını ve üzüm bağları ile ünlü Stellenbosh kasabasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜNCapetown - Ümit Burnu Yarımadası

Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz.

Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜNCape Town - Johannesburg – Pilanesberg

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg’a uçuyoruz. Varışımızın ardından Pilanesberg’e doğru yola çıkacağız. Burada lodgeumuza yerleşiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız; safarinin ardından dinlenmek üzere lodgeumuza geri dönüyoruz Akşam yemeğimizi lodgeumuzda alacağız.

5. GÜNPilanesberg - Johannesburg - Mauritius

Kahvaltı öncesi tekrar safarimizi yapacağız sonrasında otelimize dönüyor ve kahvaltının ardından üzerinden Johanessburg’a havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Mauritius’a uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜNMauritius

Kahvaltının ardından tam gün bu güzel adada serbest zaman. Deniz, kum güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜNMauritius

Kahvaltının ardından tam gün bu güzel adada serbest zaman. Deniz, kum güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜNMauritius - İstanbul

Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezini gezeceğiz ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor.

9. GÜNİstanbul

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul havalimanına varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Fiyatlar&Tarihler

17 Haziran 2024

4* ve 5* Oteller
2 Kişilik Odada Kişi Başı
3390 USD
Tek Kişilik Oda
4080 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Mauritius – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Cape Town’da 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Pilanesberg’te belirtilen lodgeta 1 gece tam pansiyon konaklama
 • Mauritius’ta 4* otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • Bütün ara uçuşlar
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferi
 • 3 öğle ve 5 akşam yemekleri
 • 4×4 araçlar ile safariler
 • Masa Dağı, Ümit Burnu Yarımadası turları
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • *** Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ayrıca pasaportta en az 3 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.
Notlar

Otellerimiz

Cape Town: 5* Hyatt Hotel vb.
https://www.hyatt.com/brands/hyatt-regency

Pilanesberg: Bakabung Lodge vb.
https://bakubungreservations.co.za/?gclid=EAIaIQobChMI-du79P2H_AIVA57VCh0WOg3lEAAYAiAAEgIvG_D_BwE

Mauritius : 4* Canonnier vb.
https://www.beachcomber-hotels.com/en/hotel/canonnier-golf-resort-spa

** Güney Afrika’da triple odada (3 kişilik oda) yasa gereği kalmak yasaktır. 

Sağlık
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Ancak sarıhumma olan ülkelerden Güney Afrika’ya giriş yapılacak ise, ülkenin gümrüğünde sizlerden sarıhumma aşısı olduğunuza dair sertifika isterler.

maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Sahra Altı Afrika ve Tropik Bölgelere giderken doktorunuzdan güncel sağlık

Vize Bilgileri
GÜNEY AFRİKA ve MAURİTUS İÇİN

Umumi Pasaport               Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                    Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu              Vize gerekli değil

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

*** Pasaportunuzda en az 3 boş sayfanın olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Uçuş Süreleri
İstanbul     Cape Town         13 saat 10 dakika

Mauritius   İstanbul             10 saat

Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi:  South African Rand (ZAR).

Botswana para Birimi:  Pula(BWP),

Zimbabwe Para Birimi: Zimbabwe Dolar’ı ( ZWL)
Yanınıza dolar veya Euro alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.
Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.
Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safarilerde üşümemek için yanınıza sizi sıcak tutacak kıyafetler alabilirsiniz.
Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.
Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir..
Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

Önemli Not

 • Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
 • Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • MagidosTUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Ödemeye Devam Et