fbpx

Baştan Başa Birleşik Krallık Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2199 GBP

Tur Fiyatı: 2199 GBP

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 8 Gece 9 Gün
 • 15 Haziran 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

İngiltere – İskoçya – İrlanda

Sunexpress ile Antalya’dan Direkt Uçuş

Ekstra Tur Yok!!!

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Londra

Sabah 05:00’da Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın uçağıyla saat 07:55 ‘da İngiltere’nin başkenti Londra’ya (Gatwick) uçuyoruz. Saat 10:35’de varıyoruz. Gerekli gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra havalimanında bizi bekleyen otobüsümüzle Londra turumuza başlıyoruz. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Köprüsü, Trafalgar Meydanı, İngiliz Kraliyet ailesinin Londra’daki ikametgahı Buckingham Sarayı, görülecek yerler arasındadır. Ardından kısa bir serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirler alışveriş yapabilirler. Londra turumuzun ilk gününü tamamladıktan sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. GÜNLondra

Sabah kahvaltısından sonra metroyla Londra’yı keşfetmeye devam ediyoruz. Londra dünyanın ilk metrosuna ev sahipliği yapıyor. Öncelikle başlangıç meridyeninin geçtiği Greenwich Village bölgesini geziyoruz. Buradan Thames nehrinde yaklaşık bir saat sürecek bir tekne turuna çıkacağız. Tekne turumuzun ardından  British Museum’u görüyoruz. Daha sonra şehrin meşhur alışveriş caddesi Oxford Street, ünlü Soho semti, Chinatown,  Hyde Park ‘ ı göreceğiz. Tur sonunda şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3. GÜNLondra - Oxford - Birmingham

Sabah kahvaltısının ardından öncelikle İngiltere’nin üniversite şehri olan Oxford şehrine hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi’ni göreceğiz. Ardından Birmingham ’da panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

4. GÜNBirmingham - Manchester - Liverpool

Kahvaltı sonrası Manchester panoramik şehir turumuzu yaparak Liverpool’a gidiyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Stratford,Tiyatro Binası, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

5. GÜNLiverpool - Windermere

Kahvaltı sonrası Liverpool dan Windermere’e  hareket.  Göller Bölgesi, İngiltere’nin en büyük ikinci ulusal parkı… Bölgede aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı olan Scafell Pike da yer alıyor. Buradaki en büyük göl olan Windermere’de mola verip 45 dakikalık keyifli bir tekne turuna katılacağız. Muhteşem güzellikteki göllere ve vadilere sahip Göller Bölgesi ziyaretçilerine nefes kesici manzaralar sunuyor. Gezi sonrası otelimize yerleşme.

6. GÜNWindermere - Edinburgh - Glasgow

Kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sonra Edinburgh’dayız. Varışımızın ardından Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni tadına bakabilirsiniz. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Tur sonrası Glasgow’a otelimize transfer.

7. GÜNGlasgow - Belfast

Sabah kahvaltısından sonra Glasgow şehir turumuzda; Üniversite, Kelvin Nehri, Merchant Meydanı, Buchanan Caddesi görülecek yerler arasında. Daha sonra denizin öbür tarafına, Feribotla İrlanda’ya geçebilmek için Cairnryan’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Belfast’a  varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜNBelfast - Dublin

Kahvaltı sonrası Belfast Şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binası, Barış Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından Dublin’e hareket.  Dublin şehir turumuzda görülecek yerler arasında Parlamento, Liffey Nehri, Trinity Koleji, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi. Yürüyerek yapacağımız şehir turunun ardından serbest zaman ve daha sonra otelimize dönüş.

9. GÜNDublin - Antalya

Sabah kahvaltısından ardından otelimizi boşaltıyoruz ve Havalimanı’nda gerekli işlemlerden sonra Sunexpress Havayolları  ile saat 12:30’de Antalya’ya uçuyoruz. 19:25’de Antalya’ya varış ve gezimizin sonu. Bir başka seyahatte görüşmek üzere.

Fiyatlar&Tarihler

15 Haziran; 24 Temmuz 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
2199 GBP
Tek Kişilik Oda Farkı
650 GBP
3-12 Yaş Çocuk
2099 GBP
0-2 Yaş Çocuk
150 GBP
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress  ile Antalya / Londra – Dublin / Antalya ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Feribot biletleri
 • Programda yeralan tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.
 • Tursab Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Birleşik Krallık (İngiltere) Vizesi (tüm pasaport türleri için zorunlu)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (35 GBP  (+65 yaş  70 GBP`dİr.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Rehber ve şoför tipleri
 • Müze, örenyeri girişleri, Tekne turu vb ücretleri toplam (100 GBP) rehber tarafından toplanacaktır.
Notlar
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.  Program içeriği değişmemek kaydıyla, ana havayolu, gezilerin ve kentlerin sırası değiştirebilir.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
 • İngiltere Vizesi İrlanda’da Geçerlidir ? Ancak !!!!

Vize Muafiyet Programı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Krallık’a giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya geçiş yapabilirler. Birleşik Krallık’a dahil olan ülkeler: İngiltere, Galler,İskoçya ve Kuzey İrlanda’dır. İrlanda Cumhuriyeti, Birleşik Krallık’a dahil değildir. İrlanda’ya turistik, ticari, konferans, seminer, eğitim amacıyla yapacağınız seyahatlerde vize almanız gerekmektedir veya Birleşik Krallık vizenizle, Birleşik Krallık ülkelerinin birine giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya geçiş yapabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için: https://www.irishimmigration.ie/wp-content/uploads/2023/02/Irish-Short-Stay-Visa-Waiver-Programme-February-2023.pdf

 • MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
 • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Ödemeye Devam Et