fbpx

Vietnam & Laos & Kamboçya Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

4090 USD

Tur Fiyatı: 4090 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 9 Gece 11 Gün
 • 11 Nisan 2024
 • İstanbul Çıkışlı
Türk Hava Yolları ile…
 Siem Reap – Luang Prabang – Hanoi – Saigon – Halong Bay
Tur Programı

1. GÜN (11.04.2024 Pe)İstanbul – Saygon (Ho Chı Mınh)

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Saygon’a uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından akşam saatlerinde Saygon’a varıyoruz. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Kısa bir yenilenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 162 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 11 Nisan 2024 – Saat: 03:05 – Varış: Saigon – Tarih: 11 Nisan 2024 – Saat: 07:00

2. GÜN (12.04.2024 Cu)Saygon

Kahvaltının ardından Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıkran Sonrasında panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Turdan sonra akşam yemeğimizi alıyor ve otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN (13.04.2024 Ct)Saygon – Siem Reap

Kahvaltının ardından “Mekong Deltası” turu için otelden ayrılıyoruz. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz.

Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Turdan sonra Saygon havalimanına gidiyor ve yerel havayollarının tarifeli seferi ile Siem Reap’e uçuşumuz gerçekleşecek. Siem Reap havalimanına varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla Siem Reap’de bulunan otelimize geçeceğiz. Otele geçmeden önce akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

4. GÜN (14.04.2024 Pa)Siem Reap

Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoran’da alıyoruz. Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde günü tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. GÜN (15.04.2024 Pt)Siem Reap – Luang Prabang

Kahvaltının ardından transfer olacağız. Yerel havayolları ile Laos’un önemli şehirlerinden Luang Prabang’a uçuşumuz gerçekleşecek. Varışımızla birlikte havalimanında karşılanıp özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

6. GÜN (16.04.2024 Sa)Luang Prabang

Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için hareket ediyoruz. Belkide Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u gezeceğiz. Ardından Kraliyet Sarayı Müzesi’ni gezecek sonrasında şehrin yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından akşam pazarını gezecek şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde

7. GÜN (17.04.2024 Ça)Luang Prabang – Vıentıane – Hanoı

Kahvaltının ardından Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edecek t Hmong, Lowland, Khmu gibi birbirine benzer ama farklı etnik kökene sahip insanları tanıma fırsatı bulacağımız. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile önce Vientiane’ye varıyor ve kısa bir beklemenin ardından uçuş değiştirip Hanoi’ye uçacağız. Hanoi’ye varışımızla birlikte akşam yemeği almak üzere havalimanından ayrılıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN (18.04.2024 Pe)Hanoı

Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapılarını, Ho Chi Minh Mozalesini, Kraliyet Sarayı’nı, Restored Sword Gölü ile resmi bina ve otel olarak kullanılan Fransız kolonyel döneminin genel yapılarını görecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Geziden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

9. GÜN (19.04.2024 Cu)Hanoı – Halong Bay

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170 km, 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede alarak Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

10. GÜN (20.04.2024 Ct)Halong Bay – Hanoı – Istanbul

Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltımızın ardından tekneden ayrılıyor ve Hanoi şehir merkezine gidip havalimanına transfer saatine kadar şehri diledğiniz gibi keşfedebileceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte özel aracımız ile Hanoi Havalimanı’na transfer olacağız. Akşam saatlerinde İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11. GÜN (21.04.2024 Pa)İstanbul

İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Uçuş No: TK 165 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Hanoi – Tarih: 20 Nisan 2024 – Saat: 22:30 – Varış: İstanbul – Tarih: 21 Nisan 2024 – Saat: 05:30
Fiyatlar&Tarihler

11 Nisan 2024

4* ve 5* Oteller
2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
4090 USD
Tek Kişilik Oda
4880 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Saigon / Hanoi -İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları Saigon– Siem Reap / Siem Reap-Luang Prabang arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları Vientiane aktarmalı Luang Prabang – Hanoi arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri
 • Hanoi’de 2 gece 4* otelde konaklama
 • Halong Bay’de 1 gece 5* Junk Boat’da konaklama
 • Ho Chi Minh City’de 2 gece 5* otelde konaklama
 • Siem Reap’de 2 gece 5* otelde konaklama
 • Luang Prabang’da 2 gece 5* otelde konaklama
 • Ev– alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • Programda belirtilen özel gösteriler
 • 6 öğle yemeği ile tüm akşam yemekleri (9 akşam yemeği)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Laos vize tarafımızdan karşılanacaktır.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Vietnam-Kamboçya vize ücreti, (Vietnam 50 USD, Kamboçya 30 USD, havalimanında ödenir) – Yeşil pasaportlular Vietnam’a vizesiz giriş yapabilir.
 • Vietnam C1 Belgesi (Yeşil Pasaporta gerekmez, Normal Pasaportlular için 100 USD, vize değildir, Saigon veya Hanoi havalimanına varışta vize almak için gösterilmesi gereken belgedir)
Notlar

Oteller

4* Silk Path – Hanoi
http://hangbong.silkpathhotel.com

5* Athena Luxury Cruise vb. – Halong Bay
https://athenacruise.com/

5* Grand Hotel vb. – Luang Prabang
www.grandluangprabang.com

5* Lotus Blanc vb. – Siem Reap
www.lotusblancresort.com

5* Hotel Grand Saigon vb. – Saigon
https://www.hotelgrandsaigon.com/

Sağlık 
Vietnam,Laos ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
Vize Bilgileri   
Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye (C1 belgesi) alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz. Bordo pasaportlar Vietnam C1 belgesi (vize alınması için gerekli belgedir) 100 USD, ayrıca kapıda 50 USD ödeyerek giriş yapılır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Kamboçya’ya giriş yapabilmek için umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Kamboçya vizesi, Türkiye’de bulunan fahri konsolosluklardan alınabileceği gibi, ülke sınır kapılarında da temin edilebilir. Kamboçya vizesi 30 USD ve kapıda alınabilir.. Yeşil pasaportlar için kapıda vize istenebilir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri ise, 30 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Laos vizesi, Vietnam’a ulaşıldığı gün tarafımızdan alınmaktadır. 

VİETNAM İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

KAMBOÇYA İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli

LAOS İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Uçuş Süreleri  
İstanbul   Hanoi                    10 saat 05 dk

Saygon     İstanbul                11 saat

Para Birimleri
Vietnam para birimi Dong, Kamboçya’da Riel Laos’ta Kipi kullanılmaktadır. Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
Saat Dilimi
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.
Telefon Kullanımı   
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
Gerekli Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.
Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.
Elektrik  
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.
Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi’de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi’de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.
Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

MagidosTUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ulaşım Detayları


Uçuş No: TK 162 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 11 Nisan 2024 – Saat: 03:05 – Varış: Saigon – Tarih: 11 Nisan 2024 – Saat: 07:00
Uçuş No: TK 165 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Hanoi – Tarih: 20 Nisan 2024 – Saat: 22:30 – Varış: İstanbul – Tarih: 21 Nisan 2024 – Saat: 05:30

Ödemeye Devam Et