fbpx

Uçakla Orta Anadolu Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

23990 TL

Tur Fiyatı: 23990 TL

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 25 Eylül 2024
 • Antalya Çıkışlı
Tur Programı

1. GÜNAntalya - Ankara - Çankırı

Sabah 06:30’da havalimanında buluşma ve Pegasus HY ile 07:45’de Ankara’ya uçuş. 08:50’de varış rehberimizle buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Çankırı ‘ya öğlen saatlerinde ulaşıyor ve Öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Tarihi çamaşırhaneÇankırı Müzesi, 12.yy’dan günümüze kadar uzanan Buğdaypazarı MedresesiÇitivcioğlu Medresesi ve Taş Mescit’i geziyoruz. Gezilerimizin ardından 5000 yıllık tarihi olan Türkiye’nin en büyük rezervine sahip Tuz Mağarası’na seyahat ediyoruz. Bu doğa harikası yeri gezdikten sonra Çankırı merkeze tuz ve tuz ürünleri alış verişi için çarşıda serbest zaman veriyoruz. Otelimize yerleşme, Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

2. GÜNHattuşaş - Yazılıkaya - Alacahöyük - Çorum

Sabah Yol güzergahımızda Dinlenme tesislerinde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Hititlerin başkenti Hattuşaş Antik Kentine ulaşıyoruz. Hattuşaş Antik kentindeki gezimizde sırasıyla Kral Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Potern, Hiyeroglifli Oda, Hitit Surları, Büyük Mabed ve Nişantaşı’nı görüyoruz.

Meşhur Yeşil Taşı ve Büyük Tapınağı gördükten sonra Hititlerin açık hava tapınağı olan Yazılıkaya’ya geçiyoruz. Burada Hitit tanrılarının kabartmalarının bulunduğu A ve B odasını ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Çorum Merkez’e hareket ediyoruz. Çorum merkezde öğle yemeğimizi ve leblebilerimizi almak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrasında Çorum Şehir merkezinde bulunan Tarihi Saat Kulesi’nin bulunduğu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Hititlere başkentlik yapmış bu önemli şehirde, kazılar sonucu elde edilmiş birçok tarihi eserin sergilendiği Çorum Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin merkezde bulunan otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alarak konaklama imkanı buluyoruz.

3. GÜNAmasya - Zile -Tokat

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlılar döneminde Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya gezimize başlıyoruz. İlk olarak mumya müzesi olarak bilinen Amasya Arkeoloji müzesi’, Sultan İkinci Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehzadeler Parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz.

Hazeranlar Konağı ve Osmanlı döneminde Hastahane olarak kullanılan Bimarhane’yi ziyaret edeceğiz. Dönemi itibariyle kullanılan tedavi yöntemlerinin yazılı ve görsel sunumlarının yapıldığı Bimarhane gezimiz sonrasında yemek için serbest zaman ve ardından aracımıza binerek Zile’de panoramik olarak kısa bir gezinti sonrası  Tokat’a devam ediyoruz. Anadolu’ da Taş Baskı Yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ ta  Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Arkeoloji müzesini gezebilir, Taşhan’da alışveriş yapabilir dileyen misafirlerimiz de avlusundaki oturma alanında çay, kahve içebilirler. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Tokat Mevlevihanesi’ne gidiyoruz. Mevlevilik hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve Mevlevihaneyi geziyoruz. Sonrasında hemen yakınlarında bulunan Tarihi Saat Kulesi’ne geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Tokat’ta otelimize yerleşme.

4. GÜNTokat - Sivas

Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Ballıca Mağarası’na hareket ediyoruz. Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Ballıca Mağarası gezimiz sonrası, Sivas’a hareket.

İlk olarak Zanaatkarlar Çarşısı ve Müzesi,  Arkeoloji Müze’sini geziyoruz. Ardından Selçuklu Dönemi yemyeşil çinilerinden adını alan meşhur Gök Medrese’ye gidiyoruz. Bu muhteşem yapının tarihini ve süsleme sanatı ile ilgili bilgileri rehberimizden dinleyerek Sivas’a özgü geleneksel mimari ile tanışırken tarihin izlerini adım adım takip ediyoruz. Öğle yemeğinde sizi bekleyen lezzet şöleni damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakan Sivas Tabağı ile taçlanıyor. Yerel mutfağın zenginliğini keşfetmemize olanak sağlayan bu nefis moladan sonraki durağımız şehir merkezi oluyor.

İlk olarak kentin tarihine, geleneklerine ve kültürüne ışık tutan materyallerin bir araya getirilmesiyle hayata geçirilen Sivas Şehir Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Cumhuriyet Tarihimizin en önemli başlangıç noktalarından olan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi’ne gidiyoruz. Ardından gezeceğimiz medreseler; Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi ile keyifli gezimize devam ediyoruz. Sivas’ın adına şiirler yazılan ve şairin ‘’…Çerkez’in bir kahvesi var, altı kaval üstü şişhane…’’ diye bahsettiği  meşhur Çerkez’in Kahvesi’nde vereceğimiz serbest zamandaki kahve molasının ardından eğik minaresi ile dikkat çeken Sivas Ulucami’yi görüyoruz. Gezilerimiz sırasında şehir merkezinde yer alan yakın tarihe tanıklık eden eski Madımak Oteli Binası’nı da dışarıdan gördükten sonra Sivas’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

5. GÜNDivriği -Sivas Hızlı Tren - Ankara - Antalya

Kahvaltı sonrası, Divriği’ye hareket. 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri Divriği Ulu Camisi ve Daruşifası’nı ziyaret ediyoruz.  Ardından Sivas’a geri dönüyoruz. Bu keyifli turu sonlandırmak üzere Sivas Tren Garı’na gidiyoruz. Saat 17:40’da Hızlı tren ile Ankara’ya hareket ediyoruz, 21:30’da varış ve havalimanına transfer. Gece 24:00’de Ajet  Hy ile Antalya’ya uçuş ve gezimizin sonu…

Fiyatlar&Tarihler

25 Eylül 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
23990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
6000 TL
3-12 Yaş Çocuk
20490 TL
0-2 Yaş Çocuk
1500 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Ankara- Antalya uçak biletleri
 • Sivas-Ankara YHT tren bileti
 • 4 gece 4* otellerde konaklama, 4 akşam yemeği
 • Tur boyunca bizlere eşlik edecek aracımız
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Tur programında belirtilen çevre gezileri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle yemekleri ve içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücreti
 • Seyahat sigortası (250 TL)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya (20 kişi) ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
  Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden MagidosTur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
 • Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 
 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Ödemeye Devam Et