fbpx

Ren & Maas Nehirlerinde Almanya & Hollanda Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2299 Euro

Tur Fiyatı: 2299 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 6 Ağustos 2024
 • İstanbul Çıkışlı

***TÜRKÇE REHBERLİ***

Tur Programı

1. GÜNİstanbul – Düsseldorf – Köln - Düsseldorf (06.08.2024 Sa)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın, tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Köln’e transfer oluyor ve Köln şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Düsseldorf limanında bulunan gemimize transfer oluyoruz. Check-in işlemleri sonrası odalara yerleştikten sonra gemimize saat 17.00’de Düsseldorf limanından ayrılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Uçuş No: TK 1523 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 06 Ağustos 2024 – Saat: 06:55 – Varış: Düsseldorf – Tarih: 06 Ağustos 2024 – Saat: 09:05

2. GÜNNijmegen (07.08.2024 Ça)

Gemimiz gece saat 01.00’de Nijmegen limanına yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Nijmegen yürüyüş turuna katılabilirler. Romalılar tarafından kurulan, Hollanda’nın en büyük onuncu şehri olmasına rağmen 2000 yıllık tarihi ile Hollanda’nın en eski şehri unvanını taşıyan bu güzel şehirde yapacağımız yürüyüş turunda; St.Stephen kilisesi, eski şehir meydanı, Nijmegen Katedrali, Grote Markt (Pazar yeri), alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz Nijmegen limanından 13.00’de hareket edecektir. Öğle ve akşam yemeğimizi seyir esnasında alıyoruz. Konaklama gemide.

3. GÜNMaastricht (08.08.2024 Pe)

Gemimiz sabah 05.30’da Maastricht limanına yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Maastricht yürüyüş turuna katılabilirler. Avrupa Birliği ve Avrupa Vatandaşlığının temellerinin atılmasını sağlayan Maastricht anlaşmasının imzalandığı, tarihi MÖ 5 yüzyıla dayanan kentte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Saint Servatius Bazilikası, 13. Yüzyıldan kalma ünlü kapı Helpoort (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alacağız. Gemimiz bu limandan saat 22.00’de hareket edecektir. Konaklama gemide.

4. GÜNRoermond – Venlo (09.08.2024 Cu)

Gemimiz 04.30’da Roermond limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Roermond yürüyüş turuna katılabilir. Tur esnasında bölgenin en büyük Designer’s Outletini ziyaret edip alışverişin yapabilme imkânınız olacaktır. Gezi sonrası gemimize dönüş yapıyoruz. Gemimiz bu limandan saat 13.00’de ayrılacaktır. Öğle yemeğimizi seyir halinde alacağız. Gemimiz Venlo limanına 17.00’de yanaşacaktır. Sonrasında serbest zaman. Gemimiz bu gece Venlo limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. GÜNVenlo (10.08.2024 Ct)

Gemide aldığımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Venlo yürüyüş turuna katılabilirler. Küçük renkli evleri ile kendine hayran bırakan Venlo’da yapacağımız yürüyüş turumuzda Museum van Bommel van Dam, Stadskantoor Venlo (Belediye binası), Sint-Joriskerk kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği almak üzere gemimize dönüyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Gemimiz bu limandan saat 15.00’de hareket edecektir. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

6. GÜNGorinchem – Dordrecht (11.08.2024 Pa)

Gemimiz Gorinchem limanına saat 03.30’da yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde Gorinchem yürüyüş turuna katılabilirler. Turumuzun ardından gemimize dönüyorum. Gemimiz bu limandan saat 13.00’de hareket edecektir. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz 14.30’da Dordrecht limanına yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimi eşliğinde Dordrecht yürüyüş turuna katılabilirler. Orta Çağ mimarisi ve farklı çağlara ait mimari yapıları eşsiz bir görünümünü koruyan şehirde yapacağımız yürüyüş turumuzda Belediye binası, Augustijnenkerk kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası gemimiz saat 20.30’da bu limandan hareket edecektir. Konaklama gemide.

7. GÜNUtrecht (12.08.2024 Pt)

Gemimiz sabah saat 08.00’de Utrech limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Utrecht yürüyüş turuna katılabilirler. Hollanda’nın en büyük dördüncü şehri olan tarihi 1. Yüzyıla kadar dayanan ve Orta Çağ’dan kalma yapıları sahip Utrecht’te yağacağımız yürüyüş turumuzun ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Öğle yemeği sonrası gemimiz saat 14.00’de bu limandan ayrılacaktır. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

8. GÜNDüsseldorf – İstanbul (13.08.2024 Sa)

Gemimiz sabah 05.30’da Düsseldorf limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında, Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi (giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Düsseldorf havalimanına transfer oluyoruz. Check-in pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben daha önce bizlere vermiş olduğunuz adreslerinize transfer olmanız ile turumuz sona eriyor.

Uçuş No: TK 1528 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Düsseldorf – Tarih: 13 Ağustos 2024 – Saat: 18:40 – Varış: İstanbul – Tarih: 13 Ağustos 2024 – Saat: 22:55
Fiyatlar&Tarihler

6 Ağustos 2024

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Orta Kat French Balkonlu Kabin
2299 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin
2399 EURO
Tek Kişi Farkı
SORUNUZ
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Düsseldorf (DUS) // Düsseldorf (DUS) – İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • Viva Tiara gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler (Bar ve Mini Bar Dahil)
 • Gemi personel bahşişleri (Kişi başı 77 Euro tutarında)
 • Ücretsiz Wi-Fi İnternet
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özen Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Köln şehir turu
 • Nijmegen yürüyüş turu
 • Maastricht yürüyüş turu
 • Roermond yürüyüş turu
 • Venlo yürüyüş turu
 • Gorinchem yürüyüş turu
 • Dordrecht yürüyüş turu
 • Utrecht yürüyüş turu
 • Düsseldorf yürüyüş turu
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcama
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
Notlar

Viva Tiara Gemisi
2020 yılında yenilenen, uzunluğu 110m, genişliği 11,m ve toplam 3 katlı olan gemide 76 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 152 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.(Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır).

Katılım Şartları
Bu gezimizde maximum 24 kişi katılımı ile gerçekleştirilir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli (Çok girişli Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                   Düsseldorf     3 sa 20 dk

Düsseldorf                              İstanbul          3 sa 20 dk

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde 1 saat geride, kış saat diliminde ise 2 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Avrupa’da 16:30’dur.

Telefon Konaklama
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektrik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Notlar
*** Bu turumuza yalnızca 14 yaş üzeri misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Programda belirtilen saatler Viva Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda

 değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentemiz kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Ödemeye Devam Et