fbpx

Özbekistan & Kazakistan Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1999 EURO

Tur Fiyatı: 1999 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 8 Gece 9 Gün
 • 1 Ekim 2024
 • İstanbul Çıkışlı

THY ile

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Türkistan ( Kazakistan)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 22:00 de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 256 sefer sayılı uçuşu ile 01.10’da Türkistan’a  hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat 07.40’da varış.

2. GÜNTürkistan

Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası M.S. 500 yılında Semerkand, Buhara ve Hiva’dan yola çıkıp Kazakistan’ın kuzeyine giden kervan yolunun yanında bulunan Türkistan şehir gezimizde Pir-i Türkistan Ahmet Yesevi TürbesiAntik Türkistan Yerleşkesi, Eski Kabristan, Kale, Halvet Yer Altı Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 

3. GÜNTaşkent

Kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Chernayevka Özbekistan Sınır Kapısı‘na hareket ediyoruz. (Sınır 500 mt yaya olarak geçilecektir.) Kazakistan çıkış ve Özbekistan giriş, gümrük ve pasaport işlemlerini müteakip Özbekistan tarafında bizi bekleyen aracımız ile buluşma sonrası . Akşamüstü Taşkent’deyiz. Akşam yemeği ve otelimize yerleşme.

4. GÜNTaşkent

Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, Hz. Osman Dönemi‘ne ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafıBarak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu ve Meydanı ve Çarşı Pazarı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜNTaşkent - Semerkand

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket. Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor. Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zarafet sembolüydü. Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender, Cengiz Han, Emir Timur) tek şehirdir. Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı, Uluğbey Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şirdar Medresesi, Tillakari Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

6. GÜNSemerkand - Buhara

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket. Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Lebi Havuz Camii, Yahudi Mahallesi, Poyi Kalon Kompleksi, İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır. Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.

7. GÜNBuhara - Hive

Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket. Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşsiz mimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz. Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.

8. GÜNHive

Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır. Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.

9. GÜNHive - Ürgenç - İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK263 sefer sayılı uçuşu ile 08.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 10.30’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

UÇUŞ BİLGİLERİ:

TÜRK HAVA YOLLARI

TK368 İSTANBUL HAVALİMANI-TÜRKİSTAN 01:10-07:40

TK263 ÜRGENÇ-İSTANBUL HAVALİMANI 08:15-10:30

Fiyatlar&Tarihler

1 Ekim 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1999 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
500 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1799 EURO
0-2 Yaş Çocuk
250 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Türkistan // Ürgenç – İstanbul arası uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • 4-5* Otellerde 7 Gece 8 Gün konaklama
 • Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri
 • Panoramik şehir turu
 • Araç içi kapalı su ikramı
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası (60 Euro) (+ 65 yaş 100 euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • İçhat bağlantı ücretleri
 • Şöför ve rehber bahşişleri 
Notlar

GENEL NOTLAR VE UYARILAR

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Acentemiz havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Ödemeye Devam Et