fbpx

MS William Wordsworth Gemisiyle Sonbaharda Tuna Nehri’nde Orta Avrupa Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1199 Euro

Tur Fiyatı: 1199 Euro'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 13 Kasım 2024
 • İstanbul Çıkışlı

Sonbahar Dönemi Tuna Nehri’nde Orta Avrupa Turu: MS William Wordsworth ile Eşsiz Bir Yolculuk

Sonbaharın büyülü atmosferini hissederken Avrupa’nın kalbinde unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? MS William Wordsworth nehir gemisiyle gerçekleştireceğimiz bu özel tur, Tuna Nehri’nin muhteşem manzaraları eşliğinde tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetme fırsatı sunuyor. Butur ile unutulmaz anılar biriktirme fırsatı yakalayacaksınız.

MS William Wordsworth Nehir Gemisi

MS William Wordsworth, konforlu ve lüks bir seyahat deneyimi sunan, modern olanaklarla donatılmış bir nehir gemisi. Geniş ve şık kabinleri, gurme restoranları ve çeşitli eğlence olanaklarıyla konuklarına evlerinin rahatlığını aratmayan bir ortam sunar. Gemi personelinin misafirperverliği ve profesyonelliği sayesinde seyahatiniz boyunca kendinizi özel hissedeceksiniz.

Tur Programı

1. GÜNİstanbul – Viyana

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın, tarifeli seferi ile Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana’ya varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Viyana şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Viyana limanında bizi bekleyen gemimize transfer oluyoruz. Gemide check-in sonrası , kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz bu limandan 20.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2. GÜNEzstergom – Budapeşte

Gemimiz Ezstergom limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Ezstergom turumuzu gerçekleştireceğiz. 17. yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Hali hazırda Estergonu Macaristan’ın Dini Merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, tüm dünyada hatırı sayılır büyüklükte olan Estergom Bazilikası ve çevresini ziyaret edeceğiz. Tur bitimi Ezstergom limanında bulunan gemimize transfer olacağız. Gemimiz bu limandan saat 12.00’de ayrılacaktır. Öğle yemeğimizi seyir halinde alacağız. Gemimiz 15.30’da Budapeşte limanında yanaşacaktır sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğini takiben Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Konaklama gemide.

3. GÜNBudapeşte

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile Budapeşte yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi gemimizde alacağız sonrasında serbest zaman. Gemimiz Budapeşte limanından saat 16.00’da ayrılacaktır. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

4. GÜNBratislava

Kahvaltımızı seyir esnasında alıyoruz. Gemimiz Bratislava limanına saat 10.00’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Bratislava yürüyüş turuna katılabilirler. Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve üç ülkenin kesişme noktasında bulunan UNESCO Dünya mirası olan Bratislava şehrinde gerçekleştirdiğimiz gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Gemimiz bu limandan saat 19.00’da ayrılacaktır. Akşam yemeğinin ardından Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Konaklama gemide.

5. GÜNViyana - İstanbul

Gemimiz Viyana limanına gece 02.30’da yanaşacaktır. Gemide aldığımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup Viyana havalimanına transfer olacağız. Pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava yollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

UÇUŞ BİLGİLERİ

Tarih:13.11.2024 | 17.11.2024

Uçuş No: TK1883 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 13 Kasım 2024 – Saat: 08:10 – Varış: Viyana – Tarih: 13 Kasım 2024 – Saat: 08:30

Uçuş No: TK1886 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Viyana – Tarih: 17 Kasım 2024 – Saat: 13:55 – Varış: İstanbul – Tarih: 17 Kasım 2024 – Saat: 18:20

Fiyatlar&Tarihler

13 Kasım 2024

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Dış Kabin 2 Kişilik Odada Kişi Başı
1199 EURO
Dış Kabin Tek Kişilik Oda
1889 EURO
Orta Kat French Balkonlu Kabin 2 Kişilik Odada Kişi Başı
1349 EURO
Orta Kat French Balkonlu Kabin Tek Kişilik Oda
2139 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin 2 Kişilik Odada Kişi Başı
1349 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin Tek Kişilik Oda
2339 EURO
Tur Haritası

Video
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Bratislava yürüyüş turu
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Viyana (VIE) / Viyana (VIE) – İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Budapeşte yürüyüş turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • SONBAHAR DÖNEMİ TUNA NEHRİ’NDE ORTA AVRUPA (1)Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Viyana şehir turu
 • Ezstergom yürüyüş turu
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Ev-alan-ev transferi
 • WIFI / İntenret ücreti
 • 2018 yılında suya inmiş 5*MS William Wordsworth gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • İç hat bağlantı bileti
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 48 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
Notlar

MS William Wordsworth Gemi Özellikleri

https://scylla.com/ships/ms-william-wordsworth/

2018 yılında seferlerine başlayacak olan gemi, 135 metre, 78 kabin / 156 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

Katılım Şartı

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Gruplar maksimum 30 kişi ile gerçekleştirilir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize

 • Umumi Pasaport Vize gerekli (Çok girişli Schengen)
 • Yeşil Pasaport Vize gerekli değil
 • Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Geçerli pasaportun olması ve/ veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/ pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport

polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Vize gereken destinasyonlarda , vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/ veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır. Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri

İstanbul Münih 2 sa 40 dk
Budapeşte İstanbul 2 sa 10 dk

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısınagöre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber veya gemi şirketi tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı , reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Orta Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir. Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Orta Avrupa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü

Orta Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Orta Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektrik

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Notlar

**Bu tura 14 yaşından küçük çocuklar maalesef kabul edemiyoruz.

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları , kötü hava şartları , su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Ödemeye Devam Et