fbpx

MS Swiss Emerald Gemisi ile Rhone Nehri’nde Güney Fransa & Provence & İsviçre Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1999 Euro

Tur Fiyatı: 1999 Euro'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 29 Mart 2025
 • İstanbul Çıkışlı

MS Swiss Emerald Gemisi ile Rhone Nehri’nde Güney Fransa, Provence ve İsviçre Turu

MS Swiss Emerald gemisi ile Rhone Nehri’nin büyüleyici manzaralarında unutulmaz bir yolculuğa çıkın. Güney Fransa’nın eşsiz güzelliklerini, Provence’ın lavanta tarlalarını ve İsviçre’nin masalsı köylerini keşfedin. Lüks ve konforun bir arada sunulduğu bu turda, tarihi ve kültürel zenginliklerin tadını çıkarırken, şarap bağlarında ve yerel lezzetlerde kendinizi şımartın.

Tur Programı

1. GÜNİstanbul – Cenevre – Lyon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat Cenevre’ye hareket. Varışımızı takiben Cenevre’yi şehir turu ile şehri keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Lyon’daki gemimize transfer oluyoruz. Check-in ve kabinlere yerleşme sürecinin ardından serbest zaman. Gemimiz 17.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde

2. GÜNViviers

Gemimiz Viviers limanına 09.00’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından Grignan Köyü turumuz için gemiden ayrılacağız. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan, Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış tipik bir Provence köyüdür. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Bu limandan hareket saati 15.00’dir. Akşam yemeğimizi seyir halinde alacağız. Konaklama gemide.

3. GÜNArles

Gemimiz Arles limanına 00.30’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından Arles & Aix en Provence turumuzu gerçekleştireceğiz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan Aix en Provence’a varışımız ile yapacağımız yürüyüş turumuzda Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restoranlar durak noktalarımız. öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Sonra Arles’a geri dönecek ve buradaki turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Bu gece Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Bu limandan hareket saati 23.59’dur.

4. GÜNAvignon

Gemimiz Avignon limanına saat 04.30’da yanaşacaktır. Güne Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizleri yaparak başlıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Avignon turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Sonrasında serbest zaman. Bu limandan hareket saati 22.30’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. GÜNTournon

Bugün kahvaltımızı ve öğle yemeğimizi gemide seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 14.00’de Tournon limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben Tournon yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası akşam yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Yemek sonrası Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Bu limandan hareket saati 20.30’dur. Konaklama gemide.

6. GÜNLyon - İstanbul

Gemimiz sabah saat 06.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Lyon Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası Lyon havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

UÇUŞ BİLGİLERİ

Tarih:29.03.2025 | 03.04.2025

Uçuş No: TK1917 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 29 Mart 2025 – Saat: 07:55 – Varış: Cenevre – Tarih: 29 Mart 2025 – Saat: 09:15

Uçuş No: TK1810 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Lyon – Tarih: 03 Nisan 2025 – Saat: 19:05 – Varış: İstanbul – Tarih: 03 Nisan 2025 – Saat: 23:25

Fiyatlar&Tarihler

29 Mart 2025

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Orta Kat Suite Kabin 2 Kişilik Odada Kişi Başı
1999 EURO
Orta Kat Suite Kabin Tek Kişilik Oda
3289 EURO
Üst Kat Master Suite Kabin 2 Kişilik Odada Kişi Başı
2199 EURO
Üst Kat Master Suite Kabin Tek Kişilik Oda
3589 EURO
Tur Haritası

Video
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • 5*Superior Nehir gemisi MS swiss Emerald’da, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Turist şehir vergileri
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Grignan turu
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Lyon şehir turu
 • Tournon Turu
 • Arles & Aix en Provence
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Cenevre şehir turu
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Cenevre (GVA) gidiş // Lyon (LYS) –İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Eğlence ve aktivite paketi ( Türk Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Ev-alan-ev transferi
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • Avignon turu
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (Opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • İç hat bağlantı bileti
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
Notlar

MS SWISS EMERALD GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2006 yılında seferlerine başlayan ve 2009 yılında yenilenen gemimizin Uzunluğu 110m, genişliği 11m ve toplam 3 katlı olan gemide 52 kabin bulunmaktadır

ve yolcu kapasitesi 104 olarak belirlenmiştir.

https://scylla.com/ships/ms-swiss-emerald/

Katılım Şartları

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize

 • Umumi Pasaport Vize gerekli (Çok girişli Schengen)
 • Yeşil Pasaport Vize gerekli değil
 • Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Geçerli pasaportunolması ve/ veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/ pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport

polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Vize gereken destinasyonlarda , vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/ veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır. Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri

İstanbul Münih 2 sa 40 dk
Budapeşte İstanbul 2 sa 10 dk

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısınagöre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber veya gemi şirketi tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı , reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Orta Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir. Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Orta Avrupa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü

Orta Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Orta Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektrik

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Notlar

**Bu tura 14 yaşından küçük çocuklar maalesef kabul edemiyoruz.

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları , kötü hava şartları , su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Ulaşım Detayları

Tarih: 09.10.2024 | 16.10.2024
Uçuş No: TK 1629 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 09 Ekim 2024 – Saat: 07:20 – Varış: Münih –

Tarih: 09 Ekim 2024 – Saat: 09:00
Uçuş No: TK 1038 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Budapeste – Tarih: 16 Ekim 2024 – Saat: 20:30 – Varış: İstanbul – Tarih: 16 Ekim 2024 – Saat: 23:40

Ödemeye Devam Et