fbpx

Japonya & Güney Kore Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

5999 USD

Tur Fiyatı: 5999 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 14 Gece 15 Gün
 • 13 Nisan 2024
 • Antalya Çıkışlı

JAPONYA & GÜNEY KORE TURU

THY ile

13 – 27 NİSAN 2024

Extra tur yoktur, Müze-Örenyeri girişleri dahildir

Tur Programı

1. GÜNAntalya - İstanbul - Tokyo

Antalya HL içhatlarda saat: xxxxx ‘da buluşma. THY ile İstanbul aktarmalı  (İstanbuldan) 15:55 ‘de Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita ) ‘ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜNTokyo

Sabah 08:55’de Narita Havalimanı’na iniş. Tokyo’ya transfer. Bugün panoramik şehir turumuzda görülecek yerler; Odaiba (Odaiba’da yapılacaklar arasında devasa outlet mağazalarında alışveriş, deniz kenarındaki çeşitli etkinlikler ve şehrin en özgün turistik yerlerini görmeyi sayabiliriz. Güney Tokyo’da  yapay adada yer alır. ), Shibuya Kavşağı(sayısız filme, televizyon şovlarına ve kliplere konu olmasıyla bilinir.), Shinjuku (Shinjuku Golden Gai dar sokaklardan ve birbirine oldukça yakın binalardan oluşan bir bölgedir. Binaların çoğu iki katlı olup çok sık olacak şekilde inşa edilmiştir. Dar sokaklarda bulunan mekanlar genelde 5 müşteriyi alabilecek kadar küçüktür.) Tur sonrası otelimize yerleşme.

3. GÜNTokyo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bugün gezilecek yerler;
Imperial Palace (Tokyo İmparatorluk Sarayı, Japonya’daki Chiyoda semtinde bahçeleri de dahil olmak üzere toplam 3.41 kilometrekarelik bir alanda yer almaktadır. Yapı, 1868’den bu yana Japonya İmparatorlarının ikametgahı olmuştur. ) . Asakusa Senso-Ji Tapınağı (Asakusa Shrine, Japonya’nın başkentinde Sensoji’nun doğu kesiminde yer alan bir Şinto tapınağıdır. Tokyo’nun en önemli festivallerinden biri olan Sanja Matsuri’ye ev sahipliği yapmaktadır.) . Tokyo Kulesi (Tokyo Skytree, Tokyo’nun en yüksek yapısı olduğundan bütün şehri seyretme fırsatı sunan harika bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır) . Ginza Caddesi (Ginza, Japonya’nın Tokyo kentinde yer alan dünyaca ünlü bir alışveriş bölgesidir. Çok sayıda mağaza, kafe, bar, butik, sanat galerisi, restoran ve gece kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.).  Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

4. GÜNTokyo - Fuji

Bugün Tokyo’dan ayrılıyoruz. Fuji Yanardağı eteklerinde 5. İstasyon olarak bilinen noktaya çıkıyoruz. Daha sonra Fuji dağının en güzel manzaralı yerlerinden biri olan Oshino Hakkai köyünü ziyaret edeceğiz. Yol boyunca da panoramik olarak meşhur intihar ormanını göreceğiz. Daha sonra otelimize yerleşme.

5. GÜNFuji - Hakone - Hamamatsu

Kahvaltı sonrası Fuji’den ayrılıyoruz. Fuji Dağı’nın eteklerinde yer alan Ashi Gölü’nde tekne turu yapıyoruz. Daha sonra Kaplıcalar bölgesi Owakudani’yi görüyoruz.  Daha sonra Hamamatsu’ya gidiyoruz. Hamamatsu Park gezimiz sonrası otelimize yerleşme.

6. GÜNHamamatsu - Kyoto - Osaka

Kahvaltı sonrası Kyoto’ya hareket ediyoruz. Ülkenin kültür başkenti. Hatta Japoncadaki “başkentlerin başkenti” anlamında. 1,100 yıldan fazla süre başkentliği yapmış, 1.5 milyon civarında nüfüsu olan bir kent. Bugünkü gezimizde göreceğimiz yerler;  Arashiyama Bambu Ormanı. Kiyomizudera (Kiyomizu-dera Kyoto’nun doğusunda bulunan bağımsız bir budist tapınağıdır. Antik Tokyo’nun tarihi anıtlarından biri olan tapınak, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.) Gion bölgesi. (Gion, Japonya’nın en büyük şehri olan Kyoto’da yer almaktadır. Kyoto’nun içerisindeki en ünlü geyşa bölgesidir. Shijon Bulvarı’nda, Yasaka Tapınağı ve Kamo Gölü arasında yer almaktadır. Mimari yapı olarak ahşap evlerin çoğunluğu bu bölgeyi diğerlerinden ayıran özelliklerden bir tanesidir. Gion’un içerisinde çeşitli gezilebilecek yerler, çay evleri ve lüks restoranlar bulunmaktadır. Merkezinde 3 ana caddesi vardır. Bunlar Hanami-koji, Shirakawa ve Pantocho’dur. Bu ana caddelerden en ünlü olanı Hanami-koji’dir. Bölgenin merkezinde, Shijo ve Kennin-ji tapınakları arasında yer almaktadır.) Geizmiz sonrası otelimize transfer.

7. GÜNOsaka - Nara

Kahvaltı sonrası Nara’ya transfer. UNESCO Dünya Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz,  Daha sonra Osaka Kalesi, Shinsaibashi Tarihi Çarşısı (üstü kapalı ve yaklaşık 600 metre uzunluğunda bir çarşıdır. Türkiye’deki Kapalı Çarşı’ya benzetilen Shinsaibashi-Suji’de Japon kültürüne ait kimonodan yöresel kozmetik ürünlere kadar pek çok şeyi bulmak mümkündür. ) görülecektir. Daha sonra otelimize transfer.

8. GÜNOsaka - Kobe - Okayama

Kahvaltı sonrası Kobe’ye gidiyoruz. Kobe antik bir liman kenti, uluslararası bir ticaret merkezi ve büyük bir sanayi bölgesidir. Görülecek yerler arasında Kobe Liman Kulesi & Harborland vardır. Daha sonra Himeji’ye transfer. Himeji Kalesi (Beyaz renkli olması çatılarının yukarı kıvrımlı olmasından dolayı “Beyaz Balıkçıl” olarak anılır. Şehirde doğayla içiçe  Kokoen Parkı gezisi sonrası otelimize transfer.

9. GÜNOkayama - Hiroşima

Kahvaltı sonrası Hiroşima’ya transfer. Bugün görülecek yerler; Hiroşima Barış Anıtı Parkı : Atom bombasının doğrudan etkilediği bir noktada bulunan Hiroşima Barış Anıtı Parkı, kaybedilen vatandaşlarının anısını yaşatmak için kurulmuştur.

Miyajima : Miyajima Adası; içerisinde barındırdığı birçok tapınak, çevresinde bulunan ormanlık alan, sayısız bitki ve hayvanlar, Misen Dağı ve Seto İç Dağı manzarasıyla Hiroşima Körfezi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.
Itsukushima Yüzer Torii Kapısı : Japonya’nın Miyajima şehrinde bulunan Itsukushima Tapınağı suyun üzerindeki ihtişamıyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Daha sonra otelimize yerleşme.

10. GÜNHiroşima - Yamaguchi - Fukuoka

Kahvaltı sonrası ilk durağımıuz Yamaguchi’de Akiyoshi Mağarası. Ardından Fukuoka’da Kokura Kalesi’ni geziyoruz. Daha sonra otelimize yerleşme.

11. GÜNFukuoka

Kahvaltı sonrası Fukuoka panoramik şehir gezimizi yapıyoruz. Fukuoka, diğer adı “Küçük Tokyo” . Bugün görülecek yerler; Dazaifu Tapınağı,  Momochi Seaside Park. Ohori park. Canal City. Geceleme otelimizde.

12. GÜNFukuoka - Busan (Güney Kore)

Bugün Japonya’da ayrılıyoruz. Busan’a feribotla geçiyoruz. Zamana bağlı olarak Busan şehir turumuzu yapıyoruz. Haedong Yonggungsa Tapınağı. Biff & International Market. Haeundae Plajı görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer.

13. GÜNBusan - Seul

Kahvaltı sorası yola çıkıyoruz. Gyeongju’ya transfer. Seokguram Tapınağı. Tumuli Park. Wolseong. Daereungwon Kraliyet Mezarlığı. Seokguram Tapınağı ziyaretlerimiz sonrası Seul’a transfer. Konaklama otelimizde.

14. GÜNSeul

Kahvaltı sonrası panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Gyeongbokgung Sarayı. (Gyeongbokgung sarayı Seoul’de bulunan beş saraydan en büyüğüdür. Saray Joseon Hanedanlığı tarafından yaptırılmıştır. Saray hanedanlığın ana binası olarak bilinmektedir.) Bukchon Hanok Köyü (600 yıllık bir geçmişe dayanan Bukchon Hanok Village, beş mahalleden ve birçok ara sokaktan oluşmaktadır. Bukchon adı kelimenin tam anlamıyla “kuzey köyü” anlamına gelmektedir.)  Gezimiz sonrası otelimize dönüş.

15. GÜNSeul - İstanbul - Antalya

Bugün Kore’de son günümüz. Kahvaltı sonrası gezeceğimiz yerler; Kore’nin en önemli 2.sarayı Changdeokgung. Bu arada iki saray da zamanında Japonların saldırılarında yakılıp yıkılmış ve yeniden yapılmıştır.  Bu sarayın Secret Garden isimli bahçesi çok ünlüdür. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer. THY ile 23:35’de İstanbul’a uçuş, ertesi gün 05:10’da İstanbul’a varış , ardından Antalya’ya uçuş ve gezimizin sonu….

Uçuş Detayları;

13 Nisan 2024 TK 50 15:50 İstanbul-Narita Tokyo 14 Nisan 08:55

27 Nisan 2024 TK 91 23:35 Seul – İstanbul 28 Nisan 05:10

Fiyatlar&Tarihler

13 Nisan 2024

4* Oteller
2 Kişilik Odada Kişi Başı
5999 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
1200 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Tokyo / Seul – İstanbul arası uçak bileti
 • Antalya-İstanbul-Antalya iç hat bağlantı uçuşları
 • Programda yer alan müze-örenyeri giriş ücretleri
 • 13 gece 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Tüm şehirlerarası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Fukuoka (Japonya) – Busan (Güney Kore) arası feribot yolculuğu
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat sigortası (80 USD) + 65 Yaş 120 USD
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Rehber-Kaptan bahşişleri (130 USD)
 • Yurtdışı çıkış harcı
Notlar

Önemli Notlar:

 • İptal İade Şartları (Rezervasyon itibari ile;)
 • 180 gün kalaya kadar kişi başı % 10
 • 179-120 gün % 25
 • 119-60 gün % 50
 • 59-45 gün % 70
 • 44-29 Gün %90 /
 • 29 günden az %100
 • Fuji Dağı beşinci istasyon turu hava koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.
 • Japonya’daki otel odaları çoğunlukla Twin (iki ayrı tek kişilik yatak) şeklindedir. Turumuzu satın almış misafirlerimiz, bu kuralı kabul etmiş sayılır.
 • Otel odalarının metrekarelerinin dar olması sebebi ile Triple (3 yetişkin) konaklama imkanı bulunmamaktadır.
 • Japonya & Güney Kore programlarımızda tüm konaklama tiplerinde (DBL/TWN/TRPL/SNGL) bay konaklama kabul edilmemektedir. ( 1 Single Bay / 2 Bay Twin konaklama /3 bay triple konaklama gibi)istisna olarak ,misafirlerimizin pasaportunda Schengen veya ABD vizeleri bulunuyor ise kayıt alınabilir. Misafirlerimizin geçerli Schengen veya ABD vizeleri var ise kayıt esnasında bildirilmesi ve tarafımıza görsellerinin iletilmesi önemle ricadır. Ancak , bu durumda bile misafirlerimizin ülkeye girişi garanti edilemez, pasaport polisinin misafirleri ülkeye sokmama hakkı vardır. Turu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.
 • Kore’ye Seyahat edecek misafirlerin uçağa binmeden en geç 1 ay kala web sitesi (k-eta.go.kr) ya da mobil uygulama (K-ETA) üzerinden başvuru yapıp onay alması gerekmektedir. Ayrıca Başkonsolosluk K-ETA başvuru sürecinizde yardımcı olamamaktadır. Vize işlemlerinin sağlıklı takibi açısından, tur kalkışından 40 gün öncesinde başvuruların yapılması tavsiye edilmektedir
 • K-ETA başvuruları reddedilen kişiler için vize başvuru linki ve izlenecek adımlara ait link aşağıdaki gibidir
 • https://overseas.mofa.go.kr/tr-istanbul-tr/brd/m_8764/view.do?seq=761645&page=1
 • Japonya’ya giriş yapmak için aşağıda linki bulunan ”Visit Japan Web” sayfasından hesap oluşturarak, pasaport, uçuş v.b. bilgilerini bu hesaba yüklemeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.
 • Visit Japan Web:
  https://vjw-lp.digital.go.jp/en/
 • Uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Ödemeye Devam Et