fbpx

Gizemli Ürdün Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1399 USD

Tur Fiyatı: 1349 USD

Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 30 Ekim 2024'den itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Antalya’dan direkt uçuş farkıyla Ürdün turunu kaçırmayın. 6 gün boyunca Ürdün’ü doya doya gezin. Muhteşem Petra’yı keşfedin. Wadi Rum’da çöl kampında kalın. Lut Gölü’nde yüzmenin tadını çıkarın.

***TÜM TÜRKİYE’DEN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI***

***EKSTRA TUR YOK***

***KAHVALTILAR VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL***

Tur Programı

1. GÜN Antalya - Amman

Buluşma ve hareket saati: 22:30’da (hareket tarihinden önceki akşam) Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferiyle 01:00’da Amman’a uçuyoruz.

02:30’da Amman’a Kraliçe Alia Havalimanına varıyoruz, pasaport işlemlerinin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Amman Toledo Otel

2. GÜNAmman - Petra

Sabah kahvaltının ardından Ürdün’ü keşfetmeye başlıyoruz. Kahvaltının ardından Amman’daki otelimizi boşaltıyoruz ve şehir turuna başlıyoruz. Amman’da, Amman’ı tepeden fotoğraflayabileceğiniz Amman Kalesi görülecek yerler arasındadır. Halen kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu’nu gördükten sonra Petra’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme Petra Boutique Hotel’de…

3. GÜNPetra

Bugün rahat kıyafetler giymenizi, kendinize fazla eşya yük etmemenizi ve yanınıza tüketeceğiniz yiyecek içecekleri almanızı tavsiye ediyoruz çünkü kahvaltının ardından gül kırmızısı Petra’yı keşfe çıkıyoruz. Petra 2007 yılında yapılan yeni oylamanın ardından “Dünyanın Yeni 7 Harikası”ndan biri seçilmiştir. Petra’nın dünya çapında üne kavuşması ise büyük ölçüde 1989 yapımı Harrison Ford’un başrol oynadığı “Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi” filmi sayesinde olmuş. Tur esnasında dar bir kanyonda 1300 metre yürüyerek yüzlerce yıl öncesine ışınlanacağız ve Petra denince ilk akla gelen Hazine Binası’na ulaşacağız. Daha sonra şehri meydana getiren diğer antik tiyatro, kolonlu cadde, kraliyet mezarları, tapınak, Bizans Kilisesi ve manastırı gezeceğiz. Rüya gibi bir günün ardından otelimize dönüyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği Petra Boutique Hotel’de

4. GÜNPetra - Akabe - Wadi Rum

Kahvaltının ardından Kızıl Deniz kıyısındaki Akabe’ye hareket ediyoruz. Ardından Akabe’ye varışta panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Serbest zamanınızda Kırmızı Mercanları görmek üzere tekne turu yapabilirsiniz, ya da deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Akabe’de alışveriş molası ve serbest zamanın ardından Wadi Rum’a hareket.

Wadi Rum’da unutamayacağınız bir deneyime hazır olun. Arazi araçlarıyla 2 saat sürecek bir çöl safari yapacağız. Akabe’nin kuzey doğusunda doğa harikası bir çöl olan ve UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’da Arabistanlı Lawrence ve Transformers gibi sinema filmlerini çekilmiştir. Wadi Rum 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü İngiliz casusu T.W Lawrence ve Şerif Hüseyin’in izlediği güzergâh üzerinde bulunmaktadır. Sıra dışı coğrafyası sayesinde Kızıl Gezegen filminde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir. Geniş kanyonları, uçsuz bucaksız kum tepeleri, kayalıkların üzerinde ışık oyunlarıyla Wadi Rum’un sizleri büyüleyeceğini düşünüyoruz. Safarinin ardından kampa dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Rahayeb Camp’ta…

5. GÜNMadaba - Nebo Dağı - Ölü Deniz - Amman

Kahvaltının ardından  Yolumuz üzerinde Hicaz Demiryolu’ndan kalan istasyon ve diğer tren/vagonları görüyoruz.  Madaba şehrine hareket ediyoruz. Burada 6. yüzyıldan kalma St. George Ortodoks Kilisesi’nin zemininde, Kutsal Topraklar’ın bilinen en eski haritası olan mozaik haritayı görüyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Nebo Dağı’na hareket ediyoruz. İnanışa göre Nebo Dağı, Tanrı’nın Hz. Musa’ya Vadedilmiş Toprakları gösterdiği, ardından da Hz. Musa’nın öldüğü dağdır. Dağda ayrıca burayı 2000 yılında ziyaret eden Papa 2. Jean Paul’un onuruna dikilen anıt da görülebilir.

Lut Gölü;  deniz seviyesinden 408 metre aşağıda olup, dünyanın en alçak noktasıdır. Ölü Deniz’de yüzme molası ve serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de burada yiyoruz (yemek tur ücretine dahildir, içecekler ekstradır). Gezimizin ardından Amman’da  Corp Hotelimize yerleşme.

6. GÜNAmman - Aclun - Jerash - Antalya

Sabah öncelikle Aclun Kalesi’ni gezmeye başlayacağız. Aclun Kalesi Haçlı Seferleri’ne karşı koymak için Selahaddin Eyyübi’nin komutalarından İzzettin Üsame tarafından 1184 yılında inşa edilmiş. Aclun Kalesi gezimizin ardından Yolda öğle yemeği için mola verdikten sonra dünyanın en iyi korunmuş Roma dönemi antik kentlerinden muhteşem Ceraş’ı ziyaret edeceğiz. MS. 649 yılında bir depremde zarar gören ve büyük kısmı toprak altında kalan bu antik kent, 1806 yılına kadar saklı kalmış.

Ürdün’ün en çok turist çeken noktalarından biri olan Ceraş’a “Doğunun Pompeii’si” de deniyor. Ceraş’ı keşfettikten sonra Amman’a dönüyoruz. Serbest zaman sonrası artık Ürdün’e veda etme zamanımız geliyor. Gece havaalanına geçiyoruz ve saat 03:40’de Pegasus Havayolları ile Antalya’ya uçuyoruz. 05.25’te varıyoruz ve gezimizin sonu… Bir başka seyahatte görüşmek üzere…

Fiyatlar&Tarihler

30 Ekim 2024 & 20 Kasım 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1399 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
350 USD
3-12 Yaş Çocuk
1349 USD
0-2 Yaş Çocuk
150 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları ile Antalya – Amman – Antalya gidiş dönüş uçak bileti

 • Amman’da 2 gece 4* Hotel’de konaklama (ilk gece otelde akşam yemeği alınmayacaktır, ikinci gece yarım pansiyon konaklama olacaktır)

 • Petra’da 2 gece Petra 4* Hotel’de yarım pansiyon konaklama

 • Wadi Rum’da 1 gece Campta yarım pansiyon konaklama

 • Ölü Deniz’de öğle yemeği

 • Programda yazılı tüm turlar ve transferler

 • Wadi Rum’da Çöl safari

 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

 • Türsab mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Her türlü kişisel harcamalar

 • İç hat bağlantı uçuşu
 • Öğle yemekleri (5. gün alınacak öğle yemeği fiyata dahildir)

 • Rehber ve şoför bahşişleri

 • Yurtdışı çıkış ücreti 

 • Seyahat Sağlık Sigortası 45 USD (65 yaş üstü misafirler için sürprim uygulanacaktır)

Notlar
 • Pasaportunda İsrail vizesi ya da mührü bulunan misafirler Ürdün’e giriş yapamazlar.
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTur’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTur’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTur tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTur’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTur sorumlu tutulamaz.

 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

 

İptal ve Değişiklik

 • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar MagidosTur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 • Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MagidosTur onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

Ödemeye Devam Et