fbpx

Deluxe Nehir Gemisi ile Kızıldeniz & Antik Mısır ve Gizemli Nil Nehir Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2499 Euro'dan itibaren

Tur Fiyatı: 2499 Euro'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 8 Gece 9 Gün
 • 5 Nisan 2024
 • İstanbul Çıkışlı

5* DELUXE NEHİR GEMİSİ
ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ & KIZILDENİZ
Hurghada(3) – Nil Nehri(4) – Kahire(1)
5-13 Nisan 2024 (RAMAZAN BAYRAMI)

***TÜM TURLAR DAHİL***

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Hurghada (5 Nisan 2024)

Turumuza İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:30’da rehberimizle buluşarak başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1429 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul – Hurghada uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 5 Nisan’ı 6 Nisan’a bağlayan gece 02:05’te hareket edecek olan uçağımız yerel saat ile 03:50’de Hurghada’ya iniş sağlayacak. Hurghada’ya inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

2. GÜNHurghada (6 Nisan 2024)

Hurghada’da Herşey Dahil sistem ile konaklayacağımız otelimizde sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Yoğun geçecek programımız öncesinde Kızıldeniz’in muhteşem denizinin ve güneşinin tadına çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri de otelimizde.

3. GÜNHurghada (7 Nisan 2024)

Hurghada’da Herşey Dahil sistem ile konaklayacağımız otelimizde sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Yoğun geçecek programımız öncesinde Kızıldeniz’in muhteşem denizinin ve güneşinin tadına çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri de otelimizde.

4. GÜNHurghada - Luxor (8 Nisan 2024)

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Luksor’a özel aracımız ile hareket ediyoruz. 5* Deluxe nehir gemimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın birçok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde 5* Deluxe nehir gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. GÜNLuxor - Edfu - Esna (9 Nisan 2024)

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Luxor Krallar Vadisi turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski Mısır uygarlığında çöl kayalarının içlerinin oyularak yapıldığı muhteşem mezarların ve firavunların öbür dünyadaki hayatları için hazinelerle doldurduğu Krallar Vadisi ilk ziyaret noktamız olacak. Ayrıca burada Kral Tutankamon’un mezarını da ziyaret edeceğiz. Daha sonra Mısır’daki en çarpıcı anıtlardan biri olan Hatshepsut Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Burada tapınağın büyük avlularında dolaşırken ve karmaşık hiyeroglif süslemelere hayran kalırken, aynı zamanda tahtı kazanmak için erkek olarak poz veren Mısır’ın ünlü kadın hükümdarı Kraliçe Hatshepsut hakkındaki tarihi öğreneceğiz. Daha sonra Mısır’ın 18. Hanedanı III.Amenotep (MÖ 1386-1353) temsil eden iki anıtsal heykel olan Memnon heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu heykeller modern Luxor şehrinin batısında yer alırlar ve doğuya Nil Nehri’ne doğru bakarlar. Turumuzun ardından gemimize dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra gemimiz Edfu üzerinden Esna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6. GÜNEsna - Kom Ombo (10 Nisan 2024)

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve gemide öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu esnada 5* Deluxe Nehir gemimiz Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Kom Ombo’ya varışımızın ardından M.Ö. 2. yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar görmüştür. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz Aswan’a doğru hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

7. GÜNAswan (11 Nisan 2024)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından turumuza Mısır’ı Nil’den gelen yıllık sellerden koruyan 1960 yılında inşa edilmiş bir mühendislik mucizesi olan Yüksek Baraj’ı ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından, eski Mısırlıların dikilitaşları kesmek için kullandıkları teknikleri gösteren Bitmemiş Dikilitaş’ı ziyaret ediyoruz. Büyük olasılıkla bu dikilitaş, 18. Hanedan’ın hükümdarlarından ve kral II. Tuthmosis’in karısı olan Kraliçe Hatşepsut’a aittir. Bu kraliçe, Luxor’un doğu yakasındaki Tapınağının sahibiydi. Ayrıca, Kraliçe Nefertiti’ye ait olduğu ile ilgili de bir görüş var. Adanın baş tanrısı Tanrıça İsis’in onuruna inşa edilmiş görkemli Philae Tapınağı’nı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve öğlen yemeğimizi gemide yiyoruz. Öğleden sonra ise Mısır’a özgü Felluca yelkenli nehir tehneleri ile Nil vahası olarak da anılan Aswan’ın 16.8 dönümlük palmiye ağaçları, sandal ağaçları ve egzotik bitkilerle bezeli Botanik Bahçesini keşfediyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

8. GÜNAswan - Kahire (12 Nisan 2024)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Aswan Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Aswan’dan Yerel Havayolu ile Kahire’ye uçuyoruz. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Otelimize yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam hep birlikte Khan El Khalili çarşı turuna çıkıyoruz. Buranın ilk varlığı 13.yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor. Her zevke ve bütçeye uygun baharatlar, hediyelik eşyalar, sedef kakma ve inci takılar, lambalar, otantik giysi ve parfüm şişeleri bulabileceğiniz, çeşitli cafelerde oturabileceğiniz gibi sizi zamanda geri götürecek bir atmosferde gece çarşısı turumuzu
gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde.

9. GÜNKahire - İstanbul (13 Nisan 2024)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemleri ve tam gün Giza Piramitleri & Sifenks ve Kahire Müzesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Dünya’nın 7 harikasından biri olan Keops Piramidini de içerisinde barındıran Giza Piramitlerini ve Antik Mısır mitolojisinde kutsal sayıldıkları ve büyü güçlerini kullanarak firavun mezarlarını, piramitleri koruması amacı ile inşa edildiği düşünülen Sfenksleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Kahire Mısır Müzesini ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:20’de İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

UÇUŞ BİLGİLERİ

 • 6 Nisan 2024 TK1429 IST – HRG 02:05 – 03:50
 • 12 Nisan 2024 ASW – CAI
 • 13 Nisan 2024 TK695 CAI – IST 20:45 – 00:05+1
Fiyatlar&Tarihler

5 Nisan 2024

Ana Güverte Kişi Başı
2499 EURO
Üst Güverte Kişi Başı
2699 EURO
Tek Kişi Farkı
900 EURO
3. Kişi Yetişkin
Sorunuz
3. Kişi Çocuk
Sorunuz
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti. Grup en az 15 kişi olduğu taktirde hareket edecektir.
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Hurghada // Kahire – İstanbul Havalimanı ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Aswan Kahire iç hat uçuşları.
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı ve şehir geçişleri.
 • Hurghada’da 5* Hilton Hurghada Plaza vb. otelde 3 gece Herşey Dahil konaklama.
 • Deluxe Nehir gemisinde 4 gece Tam Pansiyon konaklama.
 • Kahire’de 1 Gece 5* Safir Hotel vb. otelde Oda-Kahvaltı konaklama.
 • Programda belirtilen bütün turlar ve çevre gezileri.
 • Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. / 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. 30€.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar.
 • İptal teminatını kapsayan sigorta paketi 70€. / 70 Yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.
 • Yurtdışı çıkış harcı.
 • Gemide yemeklerde alınacak içecekler
 • Gerekli vize ücreti. / 46 yaş ve üzeri misafirler için kapı vizesi 90 Euro. (2 Ekim’e kadar yapılan rezervasyonlarda vize ücreti bizden)
Notlar

İptal İade Şartları

Rezervasyon yapılan tarih itibari ile tur kalkış tarihine;
Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 400 Usd / 90 gün kala %50/ 89 gün – 56 gün kala %60/ 55 gün – 28 gün kala %80 27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Programda belirtilen uçuşlar ilgili havayolu tarafından belirtilmiştir. Oluşabilecek bir değişiklikten sebebi ile acentemiz sorumlu değildir. Havayolu kaynaklı oluşabilecek saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Operasyon acentesi, satış acentesine yazılı olarak bildirmek kaydı ile tur kalkışından 30 gün önce turun iptalini gerçekleştirme hakkını saklı tutar.
 • Acente, katılımcı ile büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden kaynaklanacak zararlardan katılımcı sorumlu olup, acenteye kusur atfedilemez. Acente, vize alınması ile ilgili hiçbir beyan garanti ve/veya tekeffülde bulunmamaktadır. Vize alınması, söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dâhilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda acentenin herhangi bir sorumluluğu doğmayacağı sırf bu sebeple katılımcının acente nezdinde bir ücret iadesi hakkı, tazminat ve zarar ziyan talep hakkının bulunmadığı, katılımcıya bu yönde bir tazminat ödeme durumunun bulunmadığı, taraflarca kabul edilmiştir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.
 • Programda belirtilen vize bilgileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabii olduğu bilgilerdir. Türkiye Cumhuriyeti dışında bir pasaporta sahip olan misafirlerimiz vize bilgilerini ilgili konsolosluklardan temin etmelidirler.
 • Kesin rezervasyon gezi bedelinin %50’sini yatırılması ile yapılmaktadır. Kalan tutar tur kalkış tarihinden 45 Gün önce ödenmesi gerekmektedir.
 • 2 kişilik odada konaklama için rezervasyon yaptıran misafirlerimizden 1 kişi turu iptal etmesi halinde tura beraber kayıt yaptırdığı diğer misafirimiz tek kişi farkı ödemekle yükümlüdür.
 • İç hat bağlantı biletlerini kendileri alan misafirlerimiz grup uçuşlarının olacağı havalimanına ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Misafirlerimizin kendi aldıkları iç hat bağlantı uçuşlarında oluşabilecek bir rötar durumunda acentemiz sorumlu değildir.
 • Programlarımızda uçak biletleri gidiş & dönüş çift yön olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşu kullanılmadığı ya da kaçırıldığı taktirde dönüş bileti havayolları kuralları doğrultusunda iptal edilmektedir.
 • Son kullanım süresi bulunmasına rağmen 10 yıldan eski pasaportlar ve kimlikler geçersizdir, yurtdışı çıkış işlemi yapılamamaktadır.
 • Havayolunda koltuk seçimi yapmak isteyen misafirlerimiz uçak biletleri düzenlendikten sonra ilgili havayolunun web sitesinden yapabilirler.
 • Tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport süresi ve gidilecek her ülke için en az 2 boş pasaport sayfası gerekmektedir.
 • Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Araçlarımızda sıra atlama koşuluna uyulur.
 • Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk, katılımcıya aittir. Bagajların ya da el çantalarının içinde bırakılacak fotoğraf makinesi, cep telefonu bilgisayar, kıymetli evrak, ziynet eşyası para kaybından veya hasarından acente sorumlu tutulamaz.
 • Tur liderimiz turun genel akışı içerisinde oluşabilecek herhangi bir sorun sebebi ile program içeriği sabit kalmak koşulu ile programda gidilecek yerler, yapılacak aktiviteler sırasında değişiklik yapabilir.
 • Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını önemle hatırlatmak isteriz.
 • Tur esnasında acente temsilcisi, rehber, konaklanacak otel ve kullanılacak ulaşım araçlarında hakaret, şiddet ve/veya diğer misafirlerin huzurunu kaçıracak hareketlerde bulunan kişilerin turları fiilin işlendiği anda iptal edilecektir.
 • Turlarımız esnasında rehberimizin sizlere bildirdiği saatler hareket, araç tekerleğinin dönme saatidir. Tüm misafirlerimizin hakkını eşit olarak gözetmekle sorumlu olan rehberimiz buluşma saatlerinde herhangi bir bekleme yapmadan aracı hareket ettirecektir. Olası bir durumda geç kalan misafirimiz bir sonraki durağa kadar ulaşımını kendi imkanları ile yapmak durumundadır.

 

YAPACAĞINIZ SEYAHATTE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ.

Ödemeye Devam Et