fbpx

Büyük İran Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1199 Euro

Tur Fiyatı: 1199 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 9 Gece 10 Gün
 • 27 Eylül 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

VİZESİZ

BÖYLE BİR PROGRAM YOK!

BAŞTAN BAŞA BÜTÜN İRAN’I RAHAT RAHAT KEŞFEDİN.

Antalya – Van (uçakla) – Tebriz – Tahran (uçakla) – Kaşhan – Isfahan – Yezd – Persepolis – Şiraz – Tebriz (uçakla) – Van – Antalya (uçakla)

Tur Programı

1. GÜN Antalya - Van

Antalya Havalimanı’nda 07:30’da buluşuyoruz. SunExpress Havayolları’nın XQ 7614 sefer sayılı uçağı ile 08.35’te Van’a uçuyoruz. 10.25’ de Van’a iniyoruz ve havalimanında aracımız ve rehberimizle tanışıyoruz. Panoramik Van şehir gezisi sonrası otelimize transfer.

Konaklama Van’da.

2. GÜNTebriz

Sabah 08:00’de Van’dan hareket ediyoruz. Kapıköy sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra İran’a geçiyoruz. Bizi bekleyen araç ve rehberimiz ile tanışıp dünyanın en köklü tarihlerinden birine sahip, muhteşem coğrafyası ve sosyal hayatı ile bizleri kendisine hayran bırakacak olan İran gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız Khoy şehri olacak. İran’ın Kapıköy sınır kapısına il statüsünde olan en yakın yerleşim yeri olan şehirde panoramik bir tur yapıp öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonrasında 1514 yılındaki Çaldıran savaşında Osmanlı sultanı Yavuz Sultan Selim ile savaşan Şah İsmail’in kurduğu Safevi devletine başkent olarak seçtiği Tebriz’e ulaşıyoruz. İran’ın en büyük şehirlerinden biri ve eyalet merkezi olan Tebriz’de Şahriyar evini ve kapalı pazarları ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde şah döneminde Şah gölü olarak adlandıran daha sonra ise El gölü ismini alan komplekste keyifli zaman geçiriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tebriz’de.

3. GÜNTahran

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası havaalanına hareket ediyoruz ve saat 07:00’de Tebriz-Tahran uçağı ile İran İslam Cumhuriyetin başkenti olan Tahran’a uçuyoruz. İran’ın en büyük ve en kalabalık şehri olan Tahran gezimize Unesco dünya kültür mirası listesinde yer alan mimarlık ve el sanatları alanlarındaki köklü Pers kültürünün Batı tekniği ve mimarisi ile birleştiği bir başyapıt olan Gülistan sarayı ve pazarı ile başlıyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Turumuz Selçukluların kurucusu olarak kabul edilen ve Rey’de bulunan Toghrol(Tuğrul bey) kule(türbe) ziyaretleri ile devam ediyor.  Kraliyet mücevher müzesi ve açık olması durumunda halı müzelerini ziyaret ediyoruz. Tahranda gece yürüyüşleri yaparak Tahranda müzik de dinleyebileceğimiz rehberimizin önereceği mekanları dolaşabiliriz.

Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da.

4. GÜNTahran - İsfahan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini yapıyor ve Kaşhan’a doğru yol alıyoruz. İran’a gelen çoğu gezgin, Kaşan’ı Tahran-İsfahan-Yazd arasında bir geçiş destinasyonu olarak seçiyor. Pers imparatorluğu zamanında ki İran’ı bize anımsatacak olan şehirde soyu 12 imamdan olan Şii Caferilik mezhebinin de kurucusu olan imam Caferi Sadık’ın soyundan gelen Fatımaya ait olan Fatıma-ı Masume Türbesi gezisi, Tabatabee evi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kaşan Fin Bahçesi, Şah Abbas adına tasarlanan, içinden şırıl şırıl suların aktığı turkuaz havuzlar, 500 yıllık sedir ağaçları ve çiçek açma zamanı geldiğinde etrafı mis gibi portakal çiçeği kokan portakal ağaçlarıyla dolu bir bahçe geziyoruz. Mir Ahmad hamamları gezisi sonrası İsfahan’a geçiyor ve Khajoo köprüsünü görüp konaklama yapacağımız İsfahan’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan’da

5. GÜNİsfahan

Kahvaltı sonrası tüm günü İsfahan’da gezinti yaparak geçireceğiz. İsfahan, İran’ın kavşak noktalarından biridir ve zamanında dünyanın en büyük şehirlerinden biriydi. Şehir, 1050 ile 1722 yılları arasında, özellikle de Safeviler altında 16. yüzyılda tarihte ikinci kez başkenti olduğu zaman çok gelişti. Bugün bile, geçmişteki o ihtişamını korumaktadır. Şehir, birçok güzel bulvarıyla, köprüleriyle, saraylarıyla, camileriyle ve minareleriyle İslami mimariyi yansıtmasından dolayı meşhurdur. İran’ın ve Güneybatı Asya’nın en geniş meydanı buradadır. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki meydanın etrafı İran sahası Türk hanedanlarından Safavilerden kalma Âli Kapı, Şeyh Lütfullah Camii, Şah Camii gibi tarihi yapılarla çevrilidir. Büyük pazarda dilerseniz halı, baharat ve takı alışverişi ile gezimize devam ediyor ve Qazi hamamı ziyaretiyle günü tamamlıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği İsfahan’da.

6. GÜNYezd

Kahvaltı sonrası Yezd şehrine doğru giderken öncelikle Meybod’a uğruyoruz. İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu kent Dünya Mirası Listesi’ne alınmayı beklemektedir. Sonrasında Yezd‘e geçiyoruz. Kentteki Zoroastrian ateş tapınağı Zerdüşt inancının en eski yapıtlarındandır. Eski şehir kalıntıları, Sessizlik Kulesi, Jame Cami ve Amir Chakhmaq Kompleksi’ni geziyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Yezd’de.

7. GÜNYezd - Şiraz

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Şiraz yolculuğumuza başlıyoruz. Öncelikle Passargad’da Kyros tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından dünyanın en büyük arkeolojik alanlardan olan ve büyük Pers imparatoru Darius tarafından kurulan Persepolis‘i geziyoruz. Büyük İskender’in Persleri yendiği, MÖ 331 yılına kadar Pers imparatorluğuna başkentlik yapmış antik kentte saray kompleksi, sütunlar, kabartmalar bizleri büyüleyecek. Ardından Fars mitolojisin en büyük kahramanı Rüstem’i tasvir ettiği düşünülen Nakşı Rüstem antik mezarlığı ve kaya kabartmalarını ziyaret ediyoruz. Şiraz’a geçiyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Şiraz’da.

8. GÜNŞiraz

Kahvaltı sonrası şehir ziyaretimize 19. Yüzyıl’da yapılmış ve içindeki renkli fayanslardan dolayı Pembe Cami olarak bilinen Nizamülmülk Camisi ile başlıyoruz. Ardından 14 güçlü kulesi ile Kerim Han Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi bir peyzaj bahçesi olarak halka açık olan bölge Dünya Kültür Mirası Alanı’dır. İran Kültürel Miras Örgütü tarafından korunan Eram bahçesi ve Vakil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Büyük Pers şairi Hafız’ın türbesi ile günü tamamlıyoruz. Ardından havalimanına transfer. Tebriz’e uçuş ve otelimize yerleşme. 

Konaklama Tebriz’de.

9. GÜNTebriz - Van

Kahvaltı sonrası Tebriz’den Türkiye sınır kapısına transferin ardından ve Van’a ulaşıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama Van’da.

10. GÜNVan - Antalya

Kahvaltı sonrası havalimanına hareket ediyoruz ve SunExpress Havayolları’nın XQ 7615 sefer sayılı uçağı ile 11.00’de Antalya’ya hareket ediyoruz. Saat 13.00’de Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

Önceki Turlardan Fotolar
Fiyatlar&Tarihler

27 Eylül & 8 Kasım 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1199 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
380 EURO
3-11 Yaş Çocuk
1049 EURO
0-2 Yaş Çocuk
250 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Van – Antalya uçak bileti
 • 4* Otellerde Van 2 gece, Tebriz 2 gece Tahran 1 gece, İsfahan 2 gece , Yezd 1 gece, Şiraz 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • İran’da 7 akşam yemekleri
 • Tebriz – Tahran uçak bileti
 • Şiraz – Tebriz uçak bileti
 • Tüm şehirlerarası ulaşımlar
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze örenyeri giriş ücretleri, (80 EURO)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Van’da akşam yemekleri
 • Yemekler esnasındaki içecekler
 • Seyahat Sigortası (40 euro) + 65 yaş 65 Euro
Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • İran İslam cumhuriyeti yasaları gereği ülke de yaşayan ve turist olarak gelecek olan kadınların başlarını örtmeleri gerekmektedir. Kast edilen türban ya da çarşaf değil ama başlarında bir örtü mutlaka bulunmalıdır. Boyu biraz uzun olacak şekilde bir hırka ya da bir tunik giyilmelidir. Üst giysi dizin altına kadar uzun olmalıdır.
 • Pasaportta İsrail ve Amerika vizesi var ise yeni pasaport alınması tavsiye edilir. Pasaportların kullanım süresinin seyahat tarihinde en az 6 ay daha kullanım süresi olmalıdır. Pasaport yırtılmamış, yıpranmamış olmalıdır. Pasaport kontrol polisi böyle durumdaki pasaport sahibini ülkeye sokmamaya karar verebilir.
 • İran ile Türkiye arasında vize muafiyeti söz konusudur. Önceden vize almaya gerek yoktur. Sınır kapısında pasaportlara vurulan giriş çıkış mührü yeterlidir.
 • Yurt dışına çıkma yasağı bulunan yada pasaport işlemlerinde problem yaşayanların sorumluluğu kendilerine aittir. Tur öncesinden Yurt dışı yasağının olup olmadığını sorgulamalı ve pasaportların yurt dışına çıkış için uygun olduğunu kontrol etmeleri gerekmektedir.
 • İran’da şu an güncel kur ile 1 tl = 1.8 tümendir. Dolar veya Euro getirilebilir. Hem sınır kapısında hem de tur esnasında rehberimizin yönlendirmesi ile tl, usd, Euro olarak para bozdurma işi yapılabilir.
 • Müze ve ören yeri girişleri yaklaşık olarak ortalama 80 euro. öğle yemekleri ise ortalama 8 euro standart bir yemek alınabilir.
 • Misafirlerin yanlarında döviz bulundurmaları tavsiye edilir.  
 • İranda Kredi kartı geçerli değildir.
 • İran ülkesindeki uçak saatlerine göre programda tamamını gerçekleştirmek kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Ödemeye Devam Et