fbpx

Azerbaycan Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1299 USD

Tur Fiyatı: 1299 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 5 Ağustos 2024
 • Antalya Çıkışlı

Bakü – Şeki – Gence

Tur Programı

1. GÜN Antalya - Bakü

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı – Bakü Dağüstü Parkı (Highland Park) – Alev Kuleleri – Bakü Türk Şehitliği ve Anıtı – İçeri Şehir – Kız Kulesi – Şirvanşahlar Sarayı – Fevvareler Meydanı – Nizami Caddesi 

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminalinde 4 Ağustos gece 23:00’te buluşuyoruz. Ajet Havayolları tarifeli seferiyle 5 Ağustos 01:00’de Bakü’ye uçuyoruz. Saat 04:40’ta varışın ardından Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda bizleri bekleyen rehberimiz ile buluştuktan sonra Bakü şehir turumuza başlıyoruz. Azerbaycan’ın başkenti Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli bilim, kültür ve ticaret merkezidir. Bakü gezimize ilk olarak, Dağüstü Parkı (Highland Park) gezisi ile başlıyoruz. Sonra Bakü Türk Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Bakü gezimize, İçeri Şehir (İçərişəhər) adı verilen, Azerbaycan’ın Unesco Dünya Mirası listesine dâhil olan ilk yapıları olan, Şirvanşahlar Sarayı(panoramik) ve Kız Kulesi (panoramik) gezilerinin de yer aldığı turumuza devam ediyoruz. İçeri Şehir gezimiz sonrasında, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz. BAKÜ’nün en önemli alış-veriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

2. GÜNBakü

Ateşgah – Kale Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – Yanardağ – Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Sabah kahvaltı sonrasında, Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. Ateşgah gezimiz sonrasında, Abşeron yarımadasın da bulunan arkeolojik eserlerin yer aldığı, Kale Açıkhava Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne (Qala Arxeoloji-Etnoqrafik Muzey Kompleksi) gidiyoruz. Sonrasında, Azerbaycan’ın en önemli yapılarından biri olarak gösterilen, Haydar Aliyev Kültür Merkezi önünde fotoğraf molası veriyoruz. Bu eser, modern, sıra dışı ve futuristik mimarisi ile Azerbaycan toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımının da bir sembolü olarak görülmektedir. Fotoğraf molası sonrasında bu günkü turumuz tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama Bakü’de bulunan otelimizde.

3. GÜNBakü - Gence

Şeki – Şeki Han Sarayı – Kervansaray

Sabah kahvaltı sonrasında, Azerbaycan’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Şeki’ye hareket ediyoruz. Şeki’de yapacağımız şehir turumuz sırasında Şeki Han Sarayı’nı ve enfes şeker imalathanelerini ziyaret ediyoruz. Şehrin tepesinde kale içindeki tarihi bölgede yer alan Şeki Han Sarayı mimari olarak İran’daki sarayları anımsatıyor. Ticaretle ün salmış şehirde bir dönem birçok kervansaray bulunmaktaydı. Bunlardan sadece 18.yy’da inşa edilen Aşağı ve Yukarı Kervansarayları günümüze kadar kalmayı başarmıştır. Şeki şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrasında, Kafkasya’daki en büyük baraj gölü Mingeçevir Barajının bulunduğu Mingeçevir’e gidiyoruz. Mingeçevir şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında, Gence’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Gence’de bulunan otelimizde.

4. GÜNGence - Bakü

Gence – Nizami Gencevi Anıt Mezarı – Han Bağı – Gence Hükümet Binası – Cuma Camii – Batulkalı Ev (Şişeli Ev)

Sabah kahvaltı sonrasında. Gence turumuz var.  18.yüzyılda Gence Hanlığı’nın merkezi, 1918’deyse Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin başkenti oldu. 20. yüzyılda petrolün önemi artmaya başladığında Gence, tahtını Bakü’ye bırakmıştır. Gence şehir merkezine girmeden önce, Azerbaycan’lı Türk şair ve düşünür Nizami Gencevi Anıt mezarı geziyor ve Gence şehir merkezine gidiyoruz. 1700 yılında kurulan ve bugün Kafkasların en eski parklarından biri olan Han Bağı, 2010 yılında restore edilen park ve yakın çevresinde bulunan Hükümet Binası, 17. yüzyıl Azerbaycan mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Cuma Camii gezilerimiz sonrasında, Batulkalı Ev (Şişeli Ev) göreceğiz. Genceli İbrahim Caferov 1966 – 1967 yıllarında kardeşi anısına yaptırdığı ve 48 bine yakın renkli şişelerden, renkli taşlardan yapılmış bu evi gördükten sonra, Gence gezimizi tamamlıyor ve Bakü’ye hareket ediyoruz. Konaklama Bakü’de bulunan otelimizde.

5. GÜNBakü

Qobustan Milli Parkı – Volkan Çamurları – Bakü Bulvarı (Hazar Denizi Sahili)

Sabah kahvaltı sonrasında, Bakü’den 56 km uzaklıktaki Qobustan kasabasında yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Qobustan Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Qobustan; tam bir açık hava müzesi. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Orta Çağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında, Çamur Volkanlarını görmeye gidiyoruz. Azerbaycan, yeryüzündeki çamur volkanlarının klasik gelişme bölgesi olarak kabul edilmektedir. Gezilerimiz ardından Bakü Bulvarı’na gidiyoruz. Akşam otelimize geçiyoruz.

6. GÜNBakü - Antalya

Sabah erken saatte havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ajet Havayolları ile 05:40’ta Antalya’ya uçuyoruz. 07:45’te varış ve bir başka turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Fiyatlar&Tarihler

5 Ağustos 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1299 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
240 USD
3-12 Yaş Çocuk
1199 USD
0-2 Yaş Çocuk
250 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Ajet Havayolları ile Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
 • 5 Gece 4* Otel Konaklama 5 Sabah Kahvaltısı
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti ve tüm ulaşım
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Akşam ve Öğlen Yemekleri
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (yak. 90 USD)
 • Ekstra Turlar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli
 • Seyahat Sigortası. (30 USD)
Notlar

Azerbaycan Vize Uygulaması

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yeni çipli kimlikle Azerbaycan’a vizesiz ve pasaportsuz, doğrudan seyahat edebilmektedir. Yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır. Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb. Kartlar ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır. Üçüncü ülkelerden Türkiye veya Azerbaycan’a gelişlerde pasaport kullanımı zorunludur. Türkiye dışında başka bir ülke (Örneğin komşu ülkelerden Gürcistan, İran ve Rusya) üzerinden Azerbaycan’a giriş yapacak Türkiye Vatandaşları sadece Pasaportla vizesiz giriş yapabilir. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve yeni kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru inisiyatifindedir. 7 yaşını doldurmamış olan çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar.

Ödemeye Devam Et