fbpx

Artvin Yaylaları & Macahel Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

16990 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 16990 TL'den itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 1 Temmuz 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Turumuz maksimum 12 kişiliktir.

“Yeryüzündeki Cennet, Artvin ve Yaylalarına Gidiyoruz”

(8 ve 15 Temmuz turumuz doludur.)

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Trabzon - Arhavi Mençuna Şelalesi

Siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanında saat 14.10 da sizleri karşılıyor, Karadeniz’in sakin kasabaları eşliğinde Artvin Yaylaları turumuza Fındıklıda Saimin Yerinde Türk kahvelerimizi, tavşankanı çaylarımızı yudumluyor ve Kamilet Vadisinin içlerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yeşilin her tonunu göreceğimiz Kamilet Vadisinde ilk olarak Osmanlı döneminde.

Vadide iki nehrin birleştiği noktaya inşa edilen Çifte Kemer Köprüyü geziyor, ülkemizin el değmemiş cennetlerinden olan Mençuna’ya hareket ediyoruz. Çay bahçeleri ve ladinlerin arasındaki patikadan 30 dakikalık tırmanış sonrasında 3 kat şeklinde 90 mt.den düşen Mençuna Şelalesine varıyoruz. Bol bol fotoğraf çekimi yapıyor, bu keyifli anı ölümsüzleştiriyoruz. Mençunadan ayrılıyor otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ARHAVİ RESORT HOTEL  vb.

2. GÜNBorçka Karagöl - Maçahel

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Borçka Karagöl’e  hareket ediyoruz. Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’yı takiben, 1550 rakımlı Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş sonrasında araçlarımızla buluşuyor Klaskur’da öğle yemeği sonrasında, Türkiye ve Gürcistan’ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti’ne yayılan,18 köyden oluşan tarihsel bölge Macahel’e gitmek için yol çıkıyoruz. 1850 rakımlı Macahel Geçitten (Küçük Yayla) UNESCO’NUN Türkiye’de biyosfer rezervi Karçal Dağlarının eteklerindeki vadiyi doyasıya izliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MACAHELHAN & TEMA HOTEL vb.

3. GÜNMaral Şelalesi - Çuripira Yaylası - Papart Vadisi & Ormanı - Meydancık Beldesi Mısırlı Köyü - Şavşat

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Türkiye’nin tek kırımda dökülen en yüksek şelalesi unvanına sahip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalık patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Şelale manzarası eşliğinde çayını ya da kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarıyor, Macahel Vadisi’ndeki Agria Köyünün (Uğur Köyü) yaylası olan ve Gürcistan sınırına 100 metre olan Çuripira Yaylası’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Yayla içerisindeki yürüyüşümüzün ardından muhteşem orman manzaraları eşliğinde Papart Vadisini takiben Meydancık Beldesi Mısırlı Köyüne varıyoruz. Köyde vereceğimiz fotoğraf molaların ardından Sakin Şehir Ünvanlı Şavşat’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ŞAVŞAT DİSHARO DAĞ EVLERİ vb.

4. GÜNŞavşat Göller Turu ( Şırata Gölleri Doğa Yürüyüşü – Balık Gölü ve Şavşat Karagöl)

Kahvaltının ardından rotamızı Göze Dağı eteklerindeki Şırata Gölleri olarak belirliyoruz. Araçlarımızla Göze Dağının muhteşem manzaraları eşliğinde 2000 ve 2200 rakımda bulunan Büyük ve Küçük Şırata Göllerinin hemen yakınına gidiyoruz. Göllere doğru rehberimiz eşliğinde 30 Dakikalık doğa yürüyüşü sonrasında buzul göl özelliğine sahip Büyük ve Küçük Şırata Göllerini seyre dalıyoruz. Göllerdeki molamızın ve fotoğraf çekimlerimizin ardından, Şavşat’ın bir başka doğa harikası olan Balık Gölünü görüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Mola bitiminde Sahara Milli Parkı içerisinde 1500 rakımlı çam ağaçlarının arasında turkuaz renkleriyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Şavşat Karagöl olarak belirliyoruz. Göl etrafındaki yürüyüşümüz sonunda, otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ŞAVŞAT DİSHARO DAĞ EVLERİ vb.

5. GÜNTibeti Kilisesi - Artvin - Trabzon Havalimanı - Antalya

Kahvaltı sonrası konaklama aldığımız tesisimizden ayrılıyor, Cevizli Köyü’ndeki 1116 yıllık Gürcü Tibeti Kilisesini görmeye gidiyoruz. M.S 899 yılında bölgeye hâkim Gürcü Kral Aşod tarafından Meryemana’ ya adanmış Tibeti Kilisesi’ni geziyor, köy kahvesinde çaylarımızı yudumladıktan sonra, Tarihte Gürcü Krallığına ev sahipliği yapmış Ardanuç ilçesi sınırlarından geçiyor ve Atatepede Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 metre ile Dünyanın en büyük Atatürk Heykelinin panoramik görülmesi sonrasında, aperatif menü olarak Tost ve İçecek şeklinde alıyor, siz değerli misafirlerimizi saat 17:00 de Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz.

Fiyatlar&Tarihler

1, 8, 15, 22, 29 Temmuz; 5, 12, 19, 26 Ağustos 2024

(8 ve 15 Temmuz turumuz doludur.)
2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
16990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
6000 TL
3-11 Yaş Çocuk (2 yetişkinin yanında)
13990 TL
0-2 Yaş Çocuk
550 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus HY ile Antalya-Trabzon gidiş dönüş uçak bileti
 • Ulaşım Aracımız (16 +1 Minibüs)
 • 4 Gece Konaklama
 • Otelde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Alınacak 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi Su ve Yöresel İkramlar
 • Milli Park ve Otopark Giriş Ücretleri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat sağlık sigortası (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
  Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
 • Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 
 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
 • Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
 • Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Ödemeye Devam Et