fbpx

Uçakla Butik Mardin Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

10990 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 10990 TL'den itibaren

Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 2 Gece 3 Gün
 • 10 Mayıs 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Doğunun incisi Mardin, gidenlerin tekrar tekrar gitmeyi arzuladığı büyülü bir kent… Biz de sizler için sadece Mardin ve çevresine özel 3 günlük butik bir program hazırladık. Bu turda Mardin, Midyat, Dara antik kenti ve diğer güzellikleri görebilirsiniz.

 

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Diyarbakır - Midyat - Mardin

Antalya Havalimanında 06.00’da buluşuyoruz. SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağıyla 07.00’de Diyarbakır’a uçuyoruz. 08.40’ta varıyoruz ve alanda bekleyen rehberimizle buluşarak gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız olan Batman’da öğle yemeği molası sonrasında antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle nehri tarafından hayat verilen, Ilısu Baraj suları yükselmesi sebebiyle Antik Halfeti Kalesi ve çevresini panoramik olarak görüyoruz.

Ardından çok önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na gidiyoruz. Kilise; Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryem Ana, Mor Samuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır. Daha sonra Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşkelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini göreceğiz. Sıla dizisi ile tanınan Midyat’ta verilen serbest zamanın ardından ayrılıp Mardin’e otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde…

2. GÜNMardin

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Manastırı ziyareti ile gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, mezarlık, tıp okulu, kilise, vaftizhane ve teras bölümlerini görüyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, PTT Evi göreceğimiz yerler arasındadır.

Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasimiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Medreseden Mezopotamya ovasının manzarası sizleri büyüleyecek. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde.

3. GÜNMardin - Dara - Diyarbakır - Antalya

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Dara harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kentinde su sarnıçları, tapınaklar, mezarlık gezilerimizi yaptıktan sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Burada panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü’nün üstünden Dicle havzasını aracımızdan görüyoruz. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz.

İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şairin doğup büyüdüğü ve şimdi müzeye çevrilen Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz.

Sonrasında Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyor ve SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağı ile 20.20’de Antalya’ya hareket ediyoruz, saat 22.05’te Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

Fiyatlar&Tarihler

10 Mayıs, 24 Mayıs 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
10990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
3490 TL
3-12 Yaş Çocuk
10990 TL
0-2 Yaş Çocuk
500 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Diyarbakır – Antalya uçak bileti
 • 4* otelde 2 gece konaklama
 • Çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik
 • 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri
 • gün akşam yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Seyahat sağlık sigortası (100 TL)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Magidos Tur’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

NOTLAR

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Tur Programımız minimum 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kilometrelerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Ödemeye Devam Et