fbpx

Uçakla Gap Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

5999 TL
Başlangıç Fiyatı5,999 TL
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 28 Aralık 2022
 • Antalya Çıkışlı

Antalya’dan direkt uçakla çok keyifli bir Gap turuna sizleri bekliyoruz! Antep, Urfa, Göbeklitepe, Mardin, Midyat, Nemrut ve daha fazlası…

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Adana - Adıyaman - Kâhta - Nemrut Dağı

Buluşma ve hareket saati: Sabah 06:00’da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın tarifeli seferiyle 07:25’te Adana’ya uçuyoruz.

Saat 08.25’te Adana’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşarak Adıyaman’a doğru yola koyuluyoruz.

Adıyaman’a varınca şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlenmenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.

Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oromasdes, Apollon-Mithras, Herakles-Artagnes, tanrıça Kommagene, kral Antiokhos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Ramada by Wyndham Adıyaman

2. GÜNAdıyaman - Diyarbakır - Hasankeyf - Midyat - Mardin

Sabah kahvaltı sonrası Adıyaman’dan ayrılıyoruz. Diyarbakır panoramik şehir gezisi (Ulu Cami, Dört ayaklı Minare vb) sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalan bu kentte gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Sonrasında Mardin’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Raymar Hotel Mardin

3. GÜNMardin - Göbeklitepe - Harran - Şanlıurfa

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi, Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Ardından tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan muhteşem Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz (HAVA VE YOL ŞARTLARINA BAĞLI OLARAK ERTESİ GÜN YAPILABİLİR). Dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma merkezi Göbeklitepe… 2018’de UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınan Göbeklitepe’yi 2019’da 400 bin kişi ziyaret etti.

Bu etkileyici alandan sonra Harran’a hareket ediyoruz ve tarihin bir başkası safhasına şahit oluyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri’ni görüyoruz. Harran’dan ayrıldıktan sonra Şanlıurfa’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Bugün pakete dâhil akşam yemeği yoktur. Dileyen misafirlerimizle yörenin geleneksel eğlencesi ekstra Sıra Gecesi’ne katılıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Sıra gecesi ekstra, geceleme Nevali Hotel Şanlıurfa

4. GÜNŞanlıurfa - Birecik - Halfeti - Gaziantep

Otelde kahvaltı sonrası Urfa gezimize başlıyoruz. Halil Ür-Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.

Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan’da vereceğimiz serbest molalarımız olacak. Ardından kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra siyah gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye gidiyoruz.

Daha sonra teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız ekstra gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Gaziantep’e geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Shimall Hotel Gaziantep

5. GÜNGaziantep - Adana - Antalya

Otelde kahvaltı sonrası Antep’i keşfetmeye başlıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu’nun en doğudaki en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir.

Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz.

Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanımız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından Adana Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Dönüş saati: Akşam 21:50’de Sunexpress Havayolları ile Antalya’ya uçacağız. 23:00’da Varış ve turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

28 Aralık 2022

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
5999 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
1800 TL
3-12 Yaş Çocuk
4999 TL
0-2 Yaş Çocuk
300 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Adana – Antalya uçak bileti

 • Lüks klimalı araçla ulaşım

 • 4 gece 4-5* otellerde konaklama

 • Sabah kahvaltıları (4)

 • Akşam yemekleri (3)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti tekne turu (arzu edenler)

 • Sıra gecesi (arzu edenler) 

 • Öğle yemekleri

 • Nemrut minibüs ücreti 

 • Seyahat sağlık sigortası 80 TL

Notlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 • Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yer alan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 • Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır.

 • 12- 15 kişiye kadar minibüs, 16-27 kişiye kadar midibüs, 28-48 kişiye kadar otobüs ile turlarımız yapılmaktadır.

Ödemeye Devam Et