fbpx

Uçakla Gap Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

18999 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 18999 TL'den itibaren

Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 25 Eylül & 26 Ekim 2024
 • Antalya Çıkışlı

Antalya’dan direkt uçakla çok keyifli bir Gap turuna sizleri bekliyoruz! Antep, Urfa, Göbeklitepe, Mardin, Midyat, Nemrut ve daha fazlası…

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Adana - Adıyaman - Kâhta - Nemrut Dağı

Sabah 05.30’da Antalya Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları ile saat 06.35’te Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 08.30’da Adana’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşarak Adıyaman’a doğru yola koyuluyoruz.

Adıyaman’a varınca şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlenmenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.

Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oromasdes, Apollon-Mithras, Herakles-Artagnes, tanrıça Kommagene, kral Antiokhos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da otelimizde…

2. GÜNAdıyaman - Hasankeyf - Midyat - Mardin

Sabah kahvaltı sonrası Adıyaman’dan ayrılıyoruz. Öncelikle Kâhta – Siverek üstünden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kentte gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Sonrasında Mardin’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’de otelimizde…

3. GÜNMardin - Göbeklitepe - Harran - Şanlıurfa

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi, Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Ardından tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan muhteşem Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz (HAVA VE YOL ŞARTLARINA BAĞLI OLARAK ERTESİ GÜN YAPILABİLİR). Dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma merkezi Göbeklitepe… 2018’de UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınan Göbeklitepe’yi 2019’da 400 bin kişi ziyaret etti.

Bu etkileyici alandan sonra Harran’a hareket ediyoruz ve tarihin bir başkası safhasına şahit oluyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri’ni görüyoruz. Harran’dan ayrıldıktan sonra Şanlıurfa’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.  Bugün pakete dâhil akşam yemeği yoktur. Dileyen misafirlerimizle yörenin geleneksel eğlencesi ekstra Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. Geceleme Şanlıurfa’da otelimizde…

4. GÜNŞanlıurfa - Birecik - Halfeti - Gaziantep

Otelde kahvaltı sonrası Urfa gezimize başlıyoruz. Halil Ür-Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan’da vereceğimiz serbest molalarımız olacak. Ardından kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra siyah gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye gidiyoruz. Daha sonra teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız ekstra gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Gaziantep’e geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te otelimizde…

5. GÜNGaziantep - Adana - Antalya

Otelde kahvaltı sonrası Antep’i keşfetmeye başlıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu’nun en doğudaki en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir.

Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz.

Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanımız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından Adana Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Havaalanında check-in işlemlerimizin ardından 20.30’te Sunexpress Havayolları’nın sefer sayılı uçuşu ile Antalya’ya uçuyoruz. Saat 21.45’te Antalya’ya varıyoruz ve bir başka organizasyonda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Fiyatlar&Tarihler

25 Eylül & 26 Ekim 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
18.999 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
5999 TL
3-12 Yaş Çocuk
16.999 TL
0-2 Yaş Çocuk
500 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Adana – Antalya uçak bileti
 • Lüks klimalı araçla ulaşım
 • 4 gece 4* otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Akşam yemekleri (3)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Tüm çevre gezileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Halfeti tekne turu
 • Sıra gecesi
 • Öğle yemekleri
 • 4. gün akşam yemeği
 • Nemrut minibüs ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası (150 TL)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Magidos Tur’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Tur Programımız minimum-maksimum 20  kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Ödemeye Devam Et