fbpx

Polonya Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1399 Euro

Tur Fiyatı: 1399 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 10 Temmuz 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Baltık Denizine kıyısı olan, Osmanlı İmparatorluğu’nun Lehistan olarak adlandırdığı Polonya çok köklü bir tarihi geçmişe sahip. Çeşitli istilalar yüzünden ülke toprakları Prusya, Rusya ve Avusturya arasında paylaşıldı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra uzun mücadele ve sıkıntıların ardından, 1918 yılında Versailles Antlaşması’yla bağımsızlığı sağlandı.

1939 yılında hem Nazi Almanyası’nın ve hem de Rusya’nın işgaline uğradı. Yıkıcı bir savaş ve büyük sarsıntılar atlatan Polonya, günümüzde olağanüstü bir kültürel mirasa ve her konuda geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Polonya’ya yapacağınız bu yolculuk sizi bu güzel topraklarının çeşitliği ile tanıştıracak: küllerinden yeniden doğan Varşova; Polonya’nın en büyük liman şehri Baltık Denizi’nin incisi Gdansk (yani Danzig) ; masalsı Orta Çağ şehri Torun; Polonya tarihi açısından özel bir öneme sahip olan Poznan; 2016 yılı Avrupa kültür başkenti ilan edilen ve belki de Polonya’nın en güzel ve romantik şehri Wroclaw; eserleriyle tarih kokan Krakow; İnsanlığın utanç kaynaklarından biri Auschwitz-Birkenau; muhteşem kaleler ve saraylar; Katolik Dünyası’nın Lideri Papa 2. John Paul, Dayanışma Lideri Lech Walesa, Chopin, Kopernik ve Mickiewicz gibi müzik, bilim ve edebiyatta adını tarihe yazdırmış büyük Polonyalıların izleri…

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Varşova - Torun - Gdansk (Danzig)

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 03:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Corendon Havayolları’nın XC 8161 sefer sayılı uçağı ile 05:30’da Varşova’ya uçuyoruz. 07:30’da varışın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile bir ortaçağ şehri olan Torun’a doğru yola çıkıyoruz.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Dünyanın evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini ilk kez dile getiren ünlü astronom ve bilim adamı Kopernik’in şehri olan Torun’da eski kent merkezi ve Kopernik’in evi göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Gdansk’da.

2. GÜNGdansk - Malbork - Poznan

Kahvaltı sonrası Baltık Denizi’nin incisi Gdansk turumuza başlıyoruz. Gdansk’ta gezilecek yerler arasında Eski pazar alanı ve Kral Şapeli ziyareti var. Daha sonra muhteşem Gdansk meydanında serbest zaman sonrası Malbork’a hareket.

Unesco Kültür Mirası, Malbork ortaçağ kalesi turumuz için 45 dakika yolculuk yapıyoruz. Malbork en büyük ortaçağ kalesi olarak bilinmektedir. Kaleyi ziyaret ettikten sonra Poznan yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama Poznan’da.

3. GÜNPoznan

Poznan’da Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u , Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı , ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni ve Özgürlük Meydanı’nı göreceğiz. Tur bitiminde Poznan’da otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

4. GÜNPoznan - Wroclaw

Kahvaltının ardından Wroclaw şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı ve 13. yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz.

Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Son durağımız ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve 20. yüzyıl betonarme mimarisi için referans kabul edilen Hala Ludowa (Centennial Hall) ziyareti olacak.

5. GÜNWroclaw - Auschwıtz - Krakow

Otelde sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve 2. Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz – Birkenau Nazi Kampı’nı ziyaret için yola çıkıyoruz. Dikenli tellerle çevrili, yüksek duvarları, barakaları, idam sehpaları ve gaz odaları ile insanlık tarihinin en büyük suçlarının işlendiği bu kampı derinden etkilenerek ve ürpererek gezeceksiniz.

Ardından Krakow’a hareket ediyoruz ve burada şehir turumuza başlıyoruz. Papa II. Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde, ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda zamanda yolculuk yapıyor ve adeta bir Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Tepesi’ni ziyaret edecek ve burada Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Wawel Kalesi’ni ve 900 yıldan fazla süredir ayakta olan Papa II. Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Son olarak ise St.Mary Bazilikasını göreceğiz. Konaklama Krakow’da otelimizde.

6. GÜNKrakow - Wieclzka Tuz Madeni

Kahvaltı sonrası Wieliczka’ya doğru yola çıkacağız. 13. yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykelleri, sanatsal ve tarihi çalışmaları ve kilisesi ile bir yer altı şehrine dönüşen Wieliczka Tuz Madeni gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından Krakow’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. GÜNKrakow - Varşova

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Varşova şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Varşova’da tarihi merkezi, Opera Binası, Şehir Binası, Varşova gettosu ve getto anıtı, Polonya için hayatlarını kaybeden askerlere adanmış olan Meçhul Asker Anıtı, dünyanın en önemli müzisyenlerinden biri olan Chopin adına yapılmış anıt ve Belvedere Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. 17. yüzyılda Polonya Krallarının ikamet ettiği ancak 2. Dünya Savaşı’nda yıkılıp, 1944’te tekrar inşa edilmiş olan Wilanow Sarayı’nı ve muhteşem bahçelerini ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize yerleşme.

8. GÜNVarşova - Antalya

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Sunexpress Havayolları’nın XQ421 sefer sayılı uçağı ile 18:40’da Antalya’ya hareket. Yerel saat ile 22:40’da varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

Fiyatlar&Tarihler

10 Temmuz; 7 Ağustos 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1399 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
399 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1349 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Corendon/Sunexpress  Havayolları ile Antalya – Varşova – Antalya uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
 • Programda yer alan tüm turlar,
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat Sağlık Sigortası (30 Euro) (65 yaş üstü 60 euro`dur.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Otel vergileri gecelik 3-4 euro doğrudan otellere ödenecektir
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri (130 euro rehber tarafından toplanacaktır)
 • Rehber ve şoför tipleri
Notlar

GENEL ŞARTLAR

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 • Gezi için minimum katılımcı sayısı (35 kişidir) yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir.

İptal ve değişiklik

 • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar MagidosTUR’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 • Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MAGİDOSTUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 • Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Uçuşlar Hakkında

 • MagidosTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

 • Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

 • 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

 • Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

 • Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan MagidosTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, MagidosTUR’un sorumluluğunda değildir.

 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

 • MagidosTUR misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda MagidosTUR’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

 • Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire MagidosTUR tarafından bildirilecektir.

 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce MagidosTUR tarafından bilgi verilecektir.

 • Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

 • Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

 • MagidosTUR tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve MagidosTUR tarafından garanti edilemez.

 • Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

 • Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

 • Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

 • Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 • Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

 • Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

 • Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

 • MagidosTUR zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MagidosTUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 • Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, MagidosTUR’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. MagidosTUR misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

 • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

 • Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTUR sorumlu olmayacaktır.

 • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Ödemeye Devam Et