fbpx

Baştanbaşa Orta Avrupa Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1299 Euro

Tur Fiyatı: 1299 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 31 Temmuz 2024'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Sunexpress Havayolları ile, Antalya’dan direkt uçuş…

Budapeşte gidiş- Berlin dönüş

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Budapeşte

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat: 07:00’de buluşma, bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, Sunexpress Hava Yolları ile saat 09.20 ’de Budapeşte ‘ye uçuyoruz. Yerel saat ile 10:00 ’da Yapılacak panoramik şehir turunda: Elizabeth Köprüsü, Parlamento Binası, Zincirli Köprü’yü görüyor ve Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Barınağı, Matyas Kilisesi, Buda Kalesi, Citadella- Gellert Tepesi ile Vaci Caddesi’ni yürüyerek geziyoruz. Akşam otelimize yerleşme. Konaklama Budapeşte’de.

2. GÜNBudapeşte (Szentendre - Estergon)

Kahvaltıdan sonra; tam gün sürecek gezimizde önce sanatçı kasabası olarak bilinen Szentendre’yi gezeceğiz. Macar krallıklarına başkentlik yapmış ve Osmanlı döneminde adına şiirler yazılmış Estergon’da, kale ve katedrali görüyoruz. Akşam Budapeşte’ye dönüş. Konaklama Budapeşte’de.

3. GÜNBudapeşte - Bratislava - Viyana

Kahvaltıdan sonra Budapeşte’den ayrılarak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından Viyana’ya varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listende yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılacak panoramik şehir turunda: 20. yüzyıl Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi molalar ile yürüyerek gezilecektir. Konaklama Viyana’da.

4. GÜNViyana (Baden)

Kahvaltıdan sonra Viyana çevresine gezi yapacağız. Yüzüklerin Efendisi filminin de çekildiği, 12. yüzyıl yapımı muhteşem mimarisi ile Liechtenstein Şatosu’nda verilecek fotoğraf molasının ardından 2007 yılında Papa tarafından ziyaret edilmiş, Avusturya’nın en önemli manastırı olan ve 800 senedir faal olarak dini eğitim verilen Heiligenkreuz Manastırı ile Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Baden termal şehrini de göreceğiz Serbest zaman sonrası otele dönüş. Konaklama Viyana’da.

5. GÜNViyana - Prag

Kahvaltıdan sonra Viyana’dan ayrılıyoruz. Molalarla beş saatlik yolculuk sonrası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a varış. Öğleden sonra yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda; Hradcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Kampa Adası, Aşıklar Köprüsü, John Lennon duvarı (Mala Strana Mahallesi), Prag’ın simgesi olan Karlov Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilise’sini göreceğiz. Daha sonra Parizska Caddesi’ndeki Avrupa’nın en eski Yahudi Mahallesi gezilecektir. Akşam otele yerleşme. Konaklama Prag’da.

6. GÜNPrag (Karlovy Vary)

Kahvaltı sonrası Atatürk ve daha bir çok ünlünün ziyaret ettiği Karlovy Vary (Karlsbad) termal şehrine gidiyoruz. Prag’dan sabah ayrılarak yaklaşık iki saat sonra, Karlovy Vary turumuzda; Atatürk’ün 1918 yılında konakladığı Carlsbad Plaza Hotel’i görüyor, Tepla Nehri boyunca termal içmeler ve meydanlar ile Karlovy Vary’de yürüyerek şehir gezisi yapıyoruz. Akşam Prag’a dönüş. Konaklama Prag’da.

7. GÜNDresden - Potsdam - Berlin

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından, Çek Cumhuriyeti’nden ayrılarak Almanya’nın Dresden şehrine hareket. Elbe Nehri kıyısında kurulmuş, Saksonya Krallığı’nın başkentini yapmış Dresden’de yapacağımız panoramik şehir turunda; Zwinger Sarayı, Semper Operası, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi ve Eski Şehir Meydanı görülecektir. ardından Potsdam Saraylar Şehri gezisi yapacağız. Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Potsdam gezisi sonrası, akşam Berlin’e varış ve otele yerleşme. Konaklama Berlin’de.

8. GÜNBerlin - Antalya

Sabah kahvaltısı sonrası Berlin panoramik şehir gezimizde; Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Berlin Duvarı’nın bir parçası olan Doğu Yakası Galerisi ve Alexander Platz’ı görüyoruz. Daha sonra Berlin havalimanına transfer. Sunexpress HY ile saat: 16:45’de Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu….

Fiyatlar&Tarihler

31 Temmuz ; 14 Ağustos 2024

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1299 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
500 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1249 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress HY ile gidiş/dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Programda yer alan panoramik şehir turları
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat Sigortası (30 EURO) (+65 yaş 45 Euro)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför bahşişler
 • Öğle-akşam yemekleri
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen extra turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Notlar
 • *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • ***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
  ***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • ***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • *** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

Vize

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.Vize alınması katılımcının sorumluluğundadır.
***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

***Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.

***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Ödemeye Devam Et