fbpx

Viva Voyage ile Rhone Nehri & Güney Fransa & Provence Turu 14 Ekim

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1749 Euro'dan itibaren

Tur Fiyatı: 1749 Euro'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 14 Ekim 2023
 • İstanbul Çıkışlı

Lyon – Arles – Cenevre – Tain L’Hermitage – Avignon

!!TÜM TURLAR DAHİL!!

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Lyon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayollarının TK 1807 tarifeli seferi ile saat 07.10 da Lyon’a hareket. Yerel saat ile 09.35’te Lyon’a varışımızı takiben bizleri bekleyen aracımız ile Perouges’e transfer olacağız. Ahşap kepenkli pencere eşiklerinden taşan çiçekleri, Ortaçağ’dan beri dokusu bozulmamış, Fransa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ köylerinden biri olan ve aynı zamanda üç silahşorlar ve Mösyö Vincent gibi filmlerinde sahnelerinin çekildiği büyüleyici köy Perouges’in Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezeceğiz. Gezimizin ardından Lyon limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Bagajlarımızı teslim ettikten sonra check-in yapıp kabinlere yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Uçuş No: TK1807 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: İstanbul – Tarih: 14 Ekim 2023 – Saat: 07:10 – Varış: Lyon – Tarih: 14 Ekim 2023 – Saat: 09:35

2. GÜNTain L' Harmitage

Gemimiz Tain l’Hermitage limanına 06.30’ da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. (Spora katılacak olan misafirlerimizin yanında spor ayakkabı, tişört, tayt vb. bulundurmanızı tavsiye ederiz.) Kahvaltının ardından Palais Ideal turumuzu gerçekleştirmek üzere gemiden ayrılacağız. Bu turumuz esnasında Fransız postacı Ferdinand Cheval’in rivayete göre ayağına takılan bir taştan ilham alarak inşa ettirdiği, farklı birçok mimariyi de içerisinde barındıran, yapımı 34 yıl süren ve ‘Kusursuz Saray’ gibi filmlere konu olan sıradışı yapı Palais Ideal’i göreceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi gemide alacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 15.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

3. GÜNArles - Avignon

Gemimiz Arles limanına 08.00’de yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından St. Remy De Provence & Aix en Provence turumuzu gerçekleştireceğiz.Turumuza öncelikle kehanetleri ile tanınan Nostradamus doğum yeri ve aynı zamanda Van Gogh’un bir süre akıl hastanesinde kaldığı ve birçok resmine ilham kaynağı olan şirin kasaba St. Remy de Provence’i ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan Aix en Provence’de yapacağımız yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restaurantlar durak noktalarımız. öğle yemeğini gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz Arles limanından saat 19.30 da hareket edecektir. Gemimizin Avignon limanına 23.00 de yanaşacaktır ve bu gecede limanda demirli kalacaktır. Akşam yemeğinin ardından Dileyen misafirlerimiz bol bol gülecekleri Genç Stand-up’çı yeteneklerin Canlı Stand-up Show’unu izleyebilir. Konaklama gemimizde.

4. GÜNAvignon

Güne Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizleri yaparak başlıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Carrıeres De Lumıeres Show’u & Baux de Provence & Avignon turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuza ilk önce Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağını ziyaret edeceğiz. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız Bizler bugünkü gezimizde bu devasa ( bazı bölümlerinde tavan yüksekliği 10 metreyi aşan ) eski taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtılıyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu muhteşem şovun sonrasında Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. Van Gogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux’nun büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle Baux Köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemiye transfer olacağız ve sonrasında Avignon turumuzu gerçekleştireceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemimiz bu limandan saat 22.00’de ayrılacaktır.

5. GÜNTain L' Hermitage

Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından öğle yemeğine kadar serbest zaman vereceğiz. Gemimiz saat 13.00’de Tain L’Hermitage limanına yanaşacaktır. Öğle yemeğinin ardından Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turuna turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Nara ve Kyoto’da bulunan Japon bahçelerinden ilham alınarak yapılmış, dört hektar alan üzerine kurulu, göletleri ve minyatür şelaleleri ile Erik Borja Garden’ı öncelikle ziyaret edeceğiz. Sonrasında Tain L’ Hermitage üzüm bağlarını ziyaret edecek ve üzümden yapılmış yerel içeceği deneme fırsatı bulabileceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 20.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

6. GÜNLyon - Cenevre - İstanbul

Gemimiz sabah saat 07.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizi takiben Cenevre Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının TK 1920 tarifeli seferi ile saat 19.20’de İstanbul havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1920 (Türk Hava Yolları) – Kalkış: Cenevre – Tarih: 19 Ekim 2023 – Saat: 19:20 – Varış: İstanbul – Tarih: 19 Ekim 2023 – Saat: 23:25
Fiyatlar&Tarihler

14 Ekim 2023

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Orta Kat French Balkonlu Kabin - 16m2
1749 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin
1949 EURO
Orta Kat French Balkonlu Mini Suite
1999 EURO
Üst Kat Suite Kabin
2099 EURO
Tek Kişi Farkı
SORUNUZ
 • EKSTRA TURLAR ARAÇ MALİYETİ, DÖNEMSEL FARKLILIKLAR YA DA KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR. FİYAT VE İÇERİK KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TUR ÖNCESİNDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Eğlence ve aktivite paketi (Stand-up Show’u, Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni…)
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Lyon (LYS) gidiş // Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • 2005 yapımı 4*Deluxe Nehir gemisi Viva Voyage’da, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Ev-alan-ev transferi
 • Perouges Kasabası turu
 • Palais Ideal turu
 • St. Remy De Provence & Aix en Provence
 • Carrıeres De Lumieres Show’u & Baux de Provence & Avignon turu
 • Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turu
 • Lyon şehir turu
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (Opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası
Notlar

Viva Voyage Gemi Özellikleri

https://scylla.com/en/ships/viva-voyage

2005 yılında seferlerine başlayan gemimizin Uzunluğu 110m, genişliği 11m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 76 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 154 olarak belirlenmiştir.

Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.

Yaklaşık 36 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Resepsiyondan rezervasyon yaparak ücretsiz Sauna ve Buhar odası gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve jakuzi havuzu (yüzme havuzu değildir, 2-3 kişilik serinleme havuzudur) ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

*Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır.

Önemli Notlar

*Programda belirtilen saatler Scylla Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Ödemeye Devam Et