fbpx

Viva Voyage ile Rhone Nehri & Güney Fransa & İsviçre Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1999 Euro

Tur Fiyatı: 1999 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 12 Ekim 2023
 • İstanbul Çıkışlı

Zürih – Luzern – Stein am Rhein – Bern – Montrö – Lozan – Cenevre – Annecy – Lyon – Tain l’Hermitage – Arles – Avignon – Tain L Hermitage – Lyon

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Zürih - Luzern - Stein am Rhein - Bern

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın 1907 tarifeli seferi ile saat 07.40’ta Zurih’e  hareket. Yerel saat ile 09:35’te  Zürih’e varışımızı takiben  gerçekleştirilecek panoramik Zürih şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından yönümüzü Orta Çağ’dan kalma pek çok yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’e çeviriyoruz. Burada Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve etrafı dağlarla çevrili Luzern gölü görülecek yerler arasında. Ardından Orta Çağ’dan kalma dokusunu bozmayan, antik sokaklarıyla ünlü Stein am Rhein gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Bern’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. konaklama otelimizde.

2. GÜNBern - Montrö - Lozan - Cenevre

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Albert Einstein’in yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bern gezimize başlıyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Gezi sonrası  Lozan ve Montrö şehirlerini ziyaret edeceğiz. Montrö’de ülkenin sembolü haline gelmiş, Leman Gölü üzerindeki Chillon Şatosu’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Cenevre’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama  otelimizde.

3. GÜNCenevre - Annecy - Lyon

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Cenevre’yi şehir turu ile keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından göl ile dağlar arasında bulunan sıkışmış görüntüsünden dolayı  Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın ‘ Fransız Alplerinin incisi’ diye nitelendirdiği Annecy’ e yöneliyoruz. Burada eşsiz doğayı keşfedip fotoğraf molası verdikten sonra Lyon’daki gemimize transfer oluyoruz.  Check-in ve kabinlere yerleşme sürecinin ardından serbest zaman. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. GÜNTain L'Hermitage

Gemimiz Tain l’Hermitage limanına 06.30’ da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. (Spora katılacak olan misafirlerimizin yanında spor ayakkabı, tişört, tayt vb. bulundurmanızı tavsiye ederiz.) Kahvaltının ardından Palais Ideal turumuzu gerçekleştirmek üzere gemiden ayrılacağız. Bu turumuz esnasında Fransız postacı Ferdinand Cheval’in rivayete göre ayağına takılan bir taştan ilham alarak inşa ettirdiği, farklı birçok mimariyi de içerisinde barındıran, yapımı 34 yıl süren ve ‘Kusursuz Saray’ gibi filmlere konu olan sıradışı yapı Palais Ideal’i göreceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi gemide alacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 15.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

5. GÜNArles - Avignon

Gemimiz Arles limanına 08.00’de yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından St. Remy De Provence & Aix en Provence turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuza öncelikle kehanetleri ile tanınan Nostradamus doğum yeri ve aynı zamanda Van Gogh’un bir süre akıl hastanesinde kaldığı ve birçok resmine ilham kaynağı olan şirin kasaba St. Remy de Provence’i ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan Aix en Provence’de yapacağımız yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restaurantlar durak noktalarımız. öğle yemeğini gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz Arles limanından saat 19.30 da hareket edecektir. Gemimizin Avignon limanına 23.00 de yanaşacaktır ve bu gecede limanda demirli kalacaktır. Akşam yemeğinin ardından Dileyen misafirlerimiz bol bol gülecekleri Genç Stand-up’çı yeteneklerin Canlı Stand-up Show’unu izleyebilir. Konaklama gemimizde.

6. GÜNAvignon

Güne Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizleri yaparak başlıyoruz.  Gemide alacağımız kahvaltının ardından Carrıeres De Lumıeres Show’u & Baux de Provence & Avignon turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuza ilk önce Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağını ziyaret edeceğiz. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız Bizler bugünkü gezimizde bu devasa ( bazı bölümlerinde tavan yüksekliği 10 metreyi aşan ) eski taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtılıyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu muhteşem şovun sonrasında Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. Van Gogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux’nun büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle Baux Köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemiye transfer olacağız ve sonrasında         Avignon turumuzu gerçekleştireceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemimiz bu limandan saat 22.00’de ayrılacaktır.

7. GÜNTain L'Hermitage

Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından öğle yemeğine kadar serbest zaman vereceğiz. Gemimiz saat 13.00’de Tain L’Hermitage limanına yanaşacaktır. Öğle yemeğinin ardından Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turuna turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Nara ve Kyoto’da bulunan Japon bahçelerinden ilham alınarak yapılmış, dört hektar alan üzerine kurulu, göletleri ve minyatür şelaleleri ile Erik Borja Garden’ı öncelikle ziyaret edeceğiz. Sonrasında Tain L’ Hermitage üzüm bağlarını ziyaret edecek ve üzümden yapılmış yerel içeceği deneme fırsatı bulabileceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer olacağız. Gemi, Tain L’ Hermitage limanından saat 20.00’ de hareket edecektir. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

8. GÜNLyon - İstanbul

Gemimiz sabah saat 07.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Lyon Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının TK 1810 tarifeli seferi ile saat 19.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.35’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Fiyatlar&Tarihler

12 Ekim 2023

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Orta Kat French Balkonlu Kabin (18m2)
1999 EURO
Orta Kat French Balkonlu Mini Suite
2299 EURO
Üst Kat French Balkonlu Kabin (18m2)
2199 EURO
Üst Kat Suite Kabin (26m2)
2399 EURO
Tek Kişi Farkı (Orta Kat)
890 EURO
Tek Kişi Farkı (Orta Kat Mini Suite)
990 EURO
Tek Kişi Farkı (Üst Kat)
1090 EURO
Tek Kişi Farkı (Üst Kat Suite)
1190 EURO

UÇUŞ SAATLERİ

12.10.2023 TK 1907 IST-ZRH 07:40-09:35

19.10.2023 TK 1810 LYS-IST 19:25-23:35

 • EKSTRA TURLAR ARAÇ MALİYETİ, DÖNEMSEL FARKLILIKLAR YA DA KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR. FİYAT VE İÇERİK KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TUR ÖNCESİNDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Eğlence ve aktivite paketi ( Stand-up Show’u, Türk Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni)
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Zürih (ZRH) gidiş // Lyon(LYS) –İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • 2005 yapımı 4*Deluxe Nehir gemisi Viva Voyage’da, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • 1 gece Bern otel konaklama (Oda+kahvaltı)
 • 1 gece Cenevre otel konaklama (Oda+Kahvaltı)
 • Zürih şehir turu
 • Luzern turu
 • Stein am Rhein turu
 • Bern & Montrö & Lozan turu
 • Cenevre şehir turu
 • Annecy turu
 • Palais Ideal turu
 • Remy De Provence & Aix en Provence
 • Carrıeres De Lumıeres Show’u & Baux de Provence & Avignon turu
 • Zen d’Erik Borja Garden &Tain L’Hermitage Turu
 • Lyon şehir turu
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (Opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
Tur Haritası
Notlar

VİVA VOYAGE GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2005 yılında seferlerine başlayan gemimizin Uzunluğu 110m, genişliği 11m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 76 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 154 olarak belirlenmiştir.

 Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.

Yaklaşık 36 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Resepsiyondan rezervasyon yaparak ücretsiz Sauna ve Buhar odası gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve jakuzi havuzu (yüzme havuzu değildir, 2-3 kişilik serinleme havuzudur) ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

*Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır.

Ödemeye Devam Et