fbpx

Uçakla Batı Karadeniz Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

9990 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 9990 TL'den itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 4 Gece 5 Gün
 • 13 Temmuz 2023'ten itibaren
 • Antalya Çıkışlı

Sunexpress HY ile direkt uçuş

SAMSUN – ŞAHİNKAYASI KANYONU – AMASYA – ÇORUM – ALACAHÖYÜK & HATTUŞAŞ -KASTAMONU – SİNOP

Tur Programı

1. GÜNSamsun

Saat 16:00’da Antalya HL Sunexpress kontuarında buluşma ve 17:10’da Samsun’a uçuş. Sizleri saat 18:45′ de Samsun Çarşamba Havalimanında aracımız ve rehberimizle karşılıyor, konaklama alacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği SAMSUN

2. GÜNVezirköprü Şahinkaya Kanyonu - Amasya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. 2015 yılında tabiat parkı ilan edilen Şahinkaya Kanyonunda Tekne Turu için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Kızılırmak üzerine 1980-1988 yılları arasında inşa edilmiş Altınkaya Barajını oluşturmuş olduğu Şahinkaya’sı Kanyonunda yaklaşık iki saate yakın sürecek olan tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turu esnasında Altınkaya Barajı’nın en dar kısımlarına giriyor, eski kral mezarlarını görüyor, 1,5 km uzunluğunda Türkiye’nin ikinci büyük su kanyonu gezimizi tamamlıyoruz. Araçtaki yerlerimizi alıyor, bünyesinde barındırdığı zengin mimari mirası ve doğal güzellikleriyle  geleceğin turizm kenti olmaya aday “Tarihi Kentler Birliği” üyesi Vezirköprü’ye varıyoruz.

M.Ö Hitit İmparatoru III. Hattuşili’nin uzun yıllar kaldığı, Bizanslılar zamanında Teokliopolis adlarıyla anılmış, Köprülü Mehmet Paşanın yaşadığı şehir, açık hava müzesi konumundaki Vezirköprü’yü adım adım gezmeye koyuluyoruz. Osmanlılar tarafından 15.yy.da yaptırılan Taşhan, 110 dükkânlı Tarihi Bedesten, Tabhaneli Camilerin tek örneği Tacettin Paşa Cami, Kale Camini ve Taş Medreseyi görüyor, öğle yemeğinin alınmasının ardından Şehzadeler Şehri Amasya’ya hareket ediyoruz. 1919 Haziran ayında Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşının kıvılcımlarını attığı Amasya Tamimini kaleme aldığı, Saraydüzü Kışlasını görüyor, dünyanın en önemli 100 eserinden olan Hititlilerde Fırtına Tanrısı kabul edilen Teşup’un Bronz heykeli ve Mumyalarının sergilendiği Amasya Müzesi ile devam ediyoruz. Müze gezisi sonrası Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Şehzadeler Parkından, Yalıboyu Evlerini izleyerek, kalenin altındaki Kral Mezarlarını görüyor, eski şehirde alışveriş molası veriyor, dileyen misafirlerimiz Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesini gezebilirler.

Bimarhane, Strabon ve Şehzade Ahmet Heykeli, Hükümet Saati, Maydanoz Köprü, Alçak Köprü, Burmalı Cami ve Gümüşlü Camilerini fotoğrafladıktan sonra, Amasya’nın haşhaşlı, cevizli çöreklerinin tadına bakıyor otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği AMASYA

3. GÜNÇorum Müzesi - Alacahöyük - Hattuşaş - Kastamonu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, rehberimizin anlatımları eşliğinde Ferhat’ın Şirin için dağları delerek su getirdiğine inanılan Su Kanallarını görüyor, Çorum’a hareket ediyoruz. Rotamızı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Hattuşaş ve Alacahöyük olarak belirliyoruz.

Turumuza önemli bir Hatti Kenti olan Alacahöyük’e Güney Sfenks kapısından giriş yaparak başlıyoruz.  Rehberimiz eşliğinde Kale kalıntıları, depolar ve duvar kabartmaları görüyor müze gezisi sonrasında, Alacahöyük’ten ayrılıyor Boğazkale’ye gidiyoruz.

Hitit İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan Hattuşa’da Aşağı ve Yukarı şehri geziyor, M.Ö 13 Yüzyılda yapılmış olan Hitit Açık Hava Tapınağı olan Yazılıkaya’ya gidiyoruz. Hattuşaş gezisini tamamlıyor öğle yemeğimizi Çorum’da aldıktan sonra, Çorum Müzesini görmeye gidiyoruz.

19. Yy tipik Osmanlı Mimarisinde inşa edilen ve zamanla birçok resmi kuruma ev sahipliği yapmış olan ve 2003 yılında son hali ile Çorum Müzesi olarak kullanılan bina içerisinde ağırlıklı olarak Hitit dönemine ait eserlerin sergilendiği salonları geziyor, İskilip üzerinden Kastamonu’ya hareket ediyoruz.

Akşam saatlerinde 12. Yüzyılda yapıldığı düşünülen Kastamonu Kalesi’nin eteklerinde Bizans döneminde yaşanan bir aşk hikâyesine göre Tekfurun kızana “Kastın neydi Moni” diye bağırır ve zamanla bu söyleyiş Kastamonu haline dönüşür diyor şehir turumuza başlıyoruz.

132 yıllık tarihi ile Anadolu’nun ilk lisesi olma özelliği taşıyan Abdurrahman Paşa Lisesi’ni (Hababam Sınıfını Yazarı Rıfat Ilgaz’ın Okuduğu Okul ve öykünün geçtiği Lise),görüyoruz. Daha sonra Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Hükümet Binasının tarihini rehberimizden dinliyor, Milli marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Milli Mücadele yıllarından T.B.M.M kabulünden önce İstiklal Marşımızı okuduğu Nasrullah Camisi ve Şadırvanı geziyor, Kastamonu’nun Ünlü Çekme Helvasının tadına bakıyor kısa bir alışveriş molasının ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği KASTAMONU

4. GÜNTaşköprü Pompeiopolis Antik Kenti - Sinop Şehir Turu - Samsun

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Taşköprü’de tarih sayfalarında yerini almış olan Romalı General Pompeius Magnus’un M.Ö 64 yılında kurduğu Pompeiopolis Antik Kentini panoramik olarak görüyor, Ahmet Muhtip Dıranas’ın  Fahriye Abla Şiirin Yazarı) isminin verildiği 1355 rakımlı Dranas Geçidi aşarak Yunan mitolojisinde Zeus’un uğradığı, eski dönemlerin ünlü düşünürü Diyojen’in doğduğu ve Türkiye’nin Kuzey’deki en uç noktası olan Sinop’a varıyoruz.

Akliman ve Güvercinlik Adasını görerek Türkiye’nin tek fiyordu olma özelliğine sahip Hamsilos Koyu’na yolculuğumuza devam ediyoruz. Deveci Ovası’nı çökmesi sonucunda derenin ile deniz ile buluştuğu,  Hamsilos Koyunu rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Sinop şehir merkezine öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Sinop’a özgü bir tat olan Cevizli Mantı şeklinde alacağımız öğle yemeğimizi tamamlıyor Sinop Kalesi, Âşıklar Yolu, Sinop Limanı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Sinop’a hatırası Kotraların bulunduğu mağazamıza gidiyor kısa bilgilerin alınmasını ardından alışveriş molası veriyoruz.

Molanın sonunda Tarihi İpek Yolu’nun limanı olduğu söylenen Kumkapı bölgesini ve M.Ö 412 – 323 yılları arasında yaşamış Kinik Felsefesinin öncüsü ve “ Gölge Etme Başka İhsan İstemem” sözü ile ünlü Diyojen’in Heykelini görüyoruz. Kumkapı bölgesinden Tarihi çok eskilere dayanan Osmanlıların Karadeniz’deki en büyük tersanesi, 1887 yılından 1999 yılına kadar kullanılan birçok ünlünün yattığı Tarihi Sinop Cezaevini (Tadilat Süreci Devam ediyor. Açılması Durumunda geziyoruz.) rehberimiz eşliğinde tamamlıyor, Gerze ve Bafra üzerinden Samsun’daki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği SAMSUN

5. GÜNSamsun Şehir Turu - Antalya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Samsun şehir turumuza başlıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk kıvılcımının ateşlendiği Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehri Samsun’da, Samsun halkının Ata’mıza hediyesi olan ve ünlü Avusturyalı Heykeltıraşa yaptırdıkları İlk Adım Anıtını gezmeye başlıyoruz.

Rehberimizin anlatımları eşliğinde gezimizi tamamlıyor, Kurtuluş Yolundaki Atamızın Samsun’a ilk çıktı noktadaki Tütün İskelesini görüyoruz. Gezimizin devamında Samsun Panorama Müzesini gezdikten sonra, Mustafa Kemalin Samsun’a çıktığında konakladığı “Mantika Palas Hotel” şimdiki adıyla “Gazi Müzesini” ziyaret ediyoruz.

Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanında ardından Samsun’un en güzel sahil bandı olan Atakum’a öğle yemeğimizi almaya gidiyoruz. Yemek sonrasında turumuza kaldığımız yerden devam ediyor, Batı Park olarak tabir ettiğimiz 50 bin metrekare üzerine kurulu olan Amazon Köyü’ne gidiyoruz. Thermedon Çayı yakınlarında Themiskyra Kentinde (Terme’de) yaşadığı düşünülen Amazon Kadınlarını anlatan yapay köydeki gezimizi tamamlıyor, Samsun’a ismini veren Amisos Tepesine Teleferikle çıkıyoruz.

Amisos Tepesi‘nden Samsun’u izledikten sonra, 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran Bandırma Gemisini rehberimizle birlikte geziyor, yeterli serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitiminde sizleri Samsun Çarşamba Havalimanına transfer ediyoruz. Sunexpress HY ile 19:20’de Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

13, 27 Temmuz 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
2000 TL
3-11 Yaş Çocuk
9490 TL
0-2 Yaş Çocuk
500 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Samsun – Antalya uçak biletleri
 • 4 gece 4* otellerde konaklama, 4 akşam yemeği
 • Tur boyunca bizlere eşlik edecek aracımız
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Tur programında belirtilen çevre gezileri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle yemekleri ve içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücreti
 • Seyahat sigortası (100 TL)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya (20 kişi) ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
  Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden MagidosTur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
 • Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 
 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Ödemeye Devam Et