fbpx

Strasbourg & Colmar Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

799 Euro

Tur Fiyatı: 799 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 3 Gece 4 Gün
 • 20 Nisan 2023
 • Antalya Çıkışlı

BASEL-STRASBOURG COLMAR-  “ALSAS LOREN İSVİÇRE – FRANSA – ALMANYA Corendon Hava Yolları ile Antalya’dan direkt Uçuş EKSTRA TUR YOK !!!

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Basel - Strasburg

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yolları ile saat 06.30’da Basel’e hareket.  Yerel saat ile 09:15’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik şehir gezimizde göreceğiniz yerler arasında: 1226 yılında Ren nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü (mittlere Rheinbrücke), Ren nehrinin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali,  pazar alanı ve Rathaus Belediye binasının bulunduğu dar sokaklar ve caddeler görülecek yerler arasındadır.

Ren Nehri’nin ikiye böldüğü bu sevimli şehir gezimizin ardından, “Fransa’nın en güzel köyü” unvanını taşıyan ve 1989’dan beri çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarı ahşap evleri, dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra Strasburg’a hareket. Geceleme otelimizde.

2. GÜNColmar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Alsas Loren Köyleri turumuzda; Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr. Bu köy ” Şarap bağlarının incisi” olarak kabul edilir. Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtişamını halen korumakta olan Riquewihr köyünde serbest öğle yemeğimiz için mola vereceğiz.

Serbest zamanımız ve gezimizin ardından, yine şarap yolunun en önemli kasabası Ardından Ribeauville’yi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz.

Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası , Eski Gümrük Meydanı ve Binası , Pfister Evi , Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Öğleden sonra serbest zaman. Colmar’ın tadını çıkarabilir, Michelin yıldızlı restaurantlarda, Alsas mutfağını deneyimleyebilirsiniz.

3. GÜNStrasbourg

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve. Varışımızı takiben öğlen yemeği için serbest zamanımız olacak. Ardından Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg, birçok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış.

Gutenberg matbaayı burada icat etmiş, Rouget de Lisle’de 1972’de Fransa’nın milli marşı “La Marseillaise”i burada bestelemiş. Hümanizim’in babası olarak tanınan Hollandalı filozof  Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali, Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Gezimiz sırasında; Rohan Sarayı, Avrupa Parlementosu, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli yapılar, 1870 -1918 yılları arasında inşa edilen Alman semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde serbest zaman

4. GÜNStrasbourg - Baden Baden - Stuttgart - Antalya

Kahvatı sonrası  Strasbourg’dan ayrılıyoruz ve kara ormanların incisi Baden-Baden’e hareket. Yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı, ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir.

Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri, ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Ardından Stuttgart Havalimanı’na hareket. Sunexpress/Corendon ile akşam saatlerinde Antalya’ya hareket  ve turumuzun sonu.

Fiyatlar&Tarihler

20 Nisan 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
799 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
210 EURO
3-12 Yaş Çocuk
749 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Basel gidiş, Stuttgart – Antalya dönüş uçak bileti
 • Strasbourg’da 3 gece 3*- 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan – otel – alan transferleri
 • TÜRSAB mesleki sorumluluk Sigortası(1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Panoramik şehir turları
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat sağlık sigortası (30 EURO) (65 yaş üstü 60 Euro)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Rehber ve şoför  tipleri
 • Otel Vergileri (gecelik 3-4 Euro doğrudan otellerde ödenecektir)
Notlar

 

 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
 • MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
 • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Ödemeye Devam Et