fbpx

Nieuw Statendam ile Fiyortların Kalbine Seyir

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1699 Euro

Tur Fiyatı: 1699 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 11 Gece 12 Gün
 • 28 Mayıs 2023
 • İstanbul Çıkışlı

***MUHTEŞEM PROMOSYON***

Tur Programı

1. GÜN 28.05.2023 İstanbul - Amsterdam

Uçuş bilgisi

SAW AMS 08:50 – 11:35 PC1251

 

Limandan hareket 17:30

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Amsterdam’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İnişimizin ardından özel aracımız ile gemimize transferimiz gerçekleşiyor.

2. GÜN 29.05.2023Denizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3. GÜN 30.05.2023Ulvik, Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 15:00

 

Hardanger Fiyortu & Steinsdal Şelalesi

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Hardanger Fyort & Steinsdal Şelalesi turuna katılabilirler. Muhteşem manzaralar eşliğinde Steinsdal Şelalesine uzanan keyifli bir yolculuk yapacağız. Steinsdal şelalesinde verdiğimiz serbest zaman ve keyifli patika yürüyüşümüzün ardından Hardargen Fiyordu’nu takiben Ulvik’e geri dönüyoruz. Yol üzerinde bir çok manzara noktasında fotoğraf molası vereceğiz.

4. GÜN 31.05.2023Molde, Norveç

Limana varış 10:00
Limandan hareket 16:00

 

Molde Şehir Turu & Kuzey Atlantik Yolu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Molde Şehir & Kuzey Atlantik Yolu Turumuza katılabilirler. Turumuz “Güller Şehri” olarak anılan Molde’de başlıyor. Molde sahip olduğu çok sayıda bahçe, park ve halka açık yeşil alanları sayesinde bu tanımı almıştır.

İlk durağımız geleneksel Norveç köyü olan Bud oluyor. Yol boyunca Romsdals Fiyort ve Malme Fiyort bizlere eşlik edecek. Bud’a vardığımıda 2. Dünya Savaşından kalma Ergan Sahil Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kuzey Atlantik Okyanus Yolu’na doğru ilerleyeceğiz. Toplam 8 adet köprüden oluşan bu yol Norveç’in güneyi ile kuzeyini birbirine bağlayan bölgenin en önemli noktalarından biridir. Köprüler zikzak deseninde takımadalar boyunca ilerlerken doğaya meydan okuyor gibi görünse de “The Guardian” tarafından neden dünyanın en manzaralı sürüş yolu seçildiğini ve “Yüzyılın Norveç İnşası” ödülünü neden aldığını anlayacaksınız.

Kuzey Atlantik Okyanus Yolu’nu geçtikten sonra Eide’nin ünlü mermer ocaklarını geçerek Molde’ye geri dönüyoruz. Dönüş yolumuzda muhteşem Romsdals Fiyort’un fotoğrafını çekmek üzere Varden Dağında fotoğraf molası vereceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz.

5. GÜN 01.06.2023Flam, Norveç

Limana varış 08:00
Limandan hareket 16:00

 

Muhteşem Flam Fiyortu & Gudvangen & Tvinde Şelalesi

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Manzara kartpostalları içerisinde gezdiğinizi düşüneceğiniz bu turumuzda ilk olarak Norveç’in en ünlü şelalerinden biri olan, “ikiz şelale” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz Tvindefossen’i ziyaret ediyoruz. Daha sonraki ziyaretlerimiz ise “tanrıların buluşma yeri” anlamına gelen Gudvangen, keyifli yolu ve muhteşem manzarası ile Stegastein manzara noktası olacak. Yine çok keyifli bir başka manzara sunan farklı bir bölgedeki Grimsetelvi’deki molamızda muhteşem doğayı fotoğraflayıp Flam’a dönüyoruz. Tur bitiminde, Norveç’teki son limanımızdan ayrılmadan önce, vergi iadesi de alabileceğiniz, çok hafif kaz tüyü ünlü Norveç montları, Omega-3 gibi balık yağları ve çok çeşitli diğer hediyelik eşyaları bulabileceğiniz mağazalarda bol bol alışveriş yapabilmek için vaktiniz olacak. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

 

 

6. GÜN 02.06.2023Alesund, Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 17:00

 

Trollstiegen Şeytan Yolu & Alesund Şehir Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Trollstiegen Şeytan Yolu” turuna katılabilirler. Şüphesiz Norveç’te Flamve Geiranger / Hellesyltile birlikte en görülmesi gereken turdur. Alesund ;40.000 yaklaşık nüfusa sahip üç ada üzerine kurulmuş geri planda “Sunnmore” dağlarının yer aldığı çekici bir şehirdir. Şehrin ana geçim kaynağını balıkçılık oluşturur. Gezimizde “Borgundfjord“ boyunca sevimli banliyö evleri ve bakımlı bahçelerini göreceğiz. Daha sonra Storfjord (büyük fiyort) takip ederek “Sjoholt” kasabasını göreceğiz. Burada fiyorta bağlı olarak güneye Stordal körfezine yöneleceğiz.”Stordal” kasabası mobilya imalatı ile ünlü bir kasabadır. Sonrasında çilek üretimi ile meşhur Valldal vadisine ulaşacağız. Vadinin yukarı kısmına yönelerek deniz seviyesinden 850 metre yukarıda Trollstiegen’e ulaşacağız. 1939 yılında açılmış Trollyolunu takip ederek vadinin aşağı bölümüne yönelip Stigerora şelalesinde fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında yukarı Trollveggen e ulaşıp Avrupa’nın meşhur 1000 metre yüksekliğindeki kaya duvarlarını “Troll Wall” manzaralarını seyredeceğiz. Dünya’nın tüm bölgelerinden dağcılar buraya tepeye ulaşacak değişik yolları keşfetmek için geliyorlar. Alesund’a dönüş yolumuzda Romdalsfjord boyunca ahşap oymacılığı ve gül boyama, gemi ve tekne imalatı ile meşhur küçük şirin kasabalar göreceğiz. Alesund sakinleri tarafından da popular olan “Orskog” dağ platosunu geçerek fiyort boyunca yolumuza devam edip Alesund limana gemimize geri dönüyoruz. Zamanımıza bağlı olarak tüm Alesund’u kuşbakışı fotoğraflayabileceğiniz Aksla tepesinde fotoğraf molamız olacak. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

7. GÜN 03.06.2023Bergen, Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 17:00

 

Bergen Şehir Turu & Füniküler ile Floyen Tepesi

Gemimiz Norveç’in eski başkentine yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Bergen Şehir Turu & Füniküler ile Floyen Tepesi” turuna katılabilirler. 1830 yılına kadar ticaretin ve gemilerin durak noktası olan ve şu an UNESCO’nun Dünya Mirasları kapsamında olan bu güzel kenti keşfimiz Alman Limanı ile başlayacak daha sonra Bergen’in ünlü teleferiği ile Mt.Floien’a çıkılıp şehri kuşbakışı fotoğraflama fırsatınız olacak. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından yürüyüş turu ile Tarihi Hansa evlerini görüp tanıma fırsatımız olacak. Turumuzun sonunda gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

8. GÜN 04.06.2023Haugesund, Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 17:00

 

Haugesund Şehir Turu

Gemimiz Haugesund’a yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Haugesund Şehir Turuna katılabilirler. Her yıl Norveç Film Festivaline de ev sahipliği yapan, Norveç Denizi’nin kıyısında, vahşi doğa ile çevrelenmiş bir liman kenti. Turumuz sırasında, panoramik turumuzu yaparak, Forresfjord’un tepesinde bulunan Arquebus Savaş Tarihi Müzesi’ne gideceğiz. 2.Dünya Savaşı sırasında yerel halkın yaşantısı ve topraklarını korumak için neler yaptıklarını belgeleri ve buluntuları ile 2000m2lik bir fabrika binası üzerine kurulmuş olan müzede görebileceksiniz. Müze ziyaretinden sonra 227 m. yükseklikteki Haugesund ve çevresinin muhteşem manzarasını görebileceğiniz Steinfjellet manzara noktasına çıkacağız. Ardından, 1872 tarihli Haraldshaugen Anitini ziyaret edeceğiz. Anıt, Kral Harald’in 872 yılında Norveç Krallığı’nı birleştirdiği Harfstjord Savaşı’nın 1000. Yıl dönümü şerefine yapılmış. Turumuz sonrası gemiye dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

9. GÜN 05.06.2023Sandness (Stavanger), Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 17:00

 

Stavanger Şehir Turu & Lysefjord Tekne Turu

Gemimiz sabah Sandness limanına yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Lyse Fiyort Tekne Turu & Stavanger Şehir Turu’na katılabilirler. Bölgenin en meşhur fiyordunu ve bu coğrafyayı daha iyi görebilmek için, bizi bekleyen ve yaklaşık 3 saat sürecek, 42 km’lik Lysefjord’un derinliklerine yapacağımız tekne gezimize başlayacağız Norveç’in en çok gezilen ve en güzel yerlerinden biridir. Lysefjord’un en çarpıcı noktası olan denizden 600 metre yükseğe uzanan Pulpit Rock adlı monoblok granit kayayı görüyoruz. Biz bu kayayı aşağıdan, deniz seviyesinden, teknemizden görüyoruz. Her ne kadar kayanın üç bir yanında gözle görülebilen büyük çatlaklardan, kayalar, her an denize düşme görüntüsü verse de bu olayın meydana gelmesi için herhalde binlerce yıl daha geçmesi gerekiyor. Daha sonra yüksek fiyort’tan denize dökülen muhteşem bir şelalede fotoğraf molası verip, geminin ikram edeceği temiz şelale suyunu içme fırsatınız olacak. Keyifli deniz yolculuğumuz boyunca şansımız yaver giderse sürpriz hayvanlar bizlere eşlik edecek. Muhteşem güzellikte fiyort manzarası eşliğinde Stavanger’e geri dönüyoruz. Teknemizden indikten sonra Stavanger şehrinde serbest zaman ve yürüyüşten sonrasında gemimize geri dönüyoruz.

10. GÜN 06.06.2023Kristiansand, Norveç

Limana varış 07:00
Limandan hareket 17:00

 

Kristiansand & Lillesand Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Kristiansand & Lilasand şehir turuna katılabilirler. 17.yy da Danimarka Kralı 4. Christian tarafından kurulmuş olan Kristiansand kasabası, 1991 yılında 350. kuruluş yıldönümünü büyük bir kutlamayla gerçekleştirmiştir. Güney Norveç bölgesinin başkenti olan bu şehirde günümüzde 700 kişi yaşamaktadır. Özel otobüsümüzle harika manzaralar ve Norveç mimarisinin yerel örneklerini görerekten Lilisand’a varacağız. Norveç’in yazlık olarak kullanılan en güzel evlerini ve bölgesini göreceğiz. Dönüş yolunda bölgenin su kıyısındaki harika Norveç evlerini görerek bölgeyi tanıyacağız ve Kristiansand’a varacağız. Gemimizi beklerken bu güzel fiyorda keyif yapabilirsiniz

11. GÜN 07.06.2023Arhus, Danimarka

Limana varış 10:00
Limandan hareket 19:00

 

Aarhus Şehir Turu – Bir Masal Kasabası

Aarhus şehrini tanıtan günlük panoramik bir tur yapacağız. Aarhus şehrinin eski ve modern kısımlarının görüleceği bu turda St. Clement Kathedrali, yeni belediye binası, botanik bahçeleri, Marseliborg Parkın’da bulunan Danimarka kraliyet ailesine ait yazlık saray (panoramik olarak) ve Burgomaster’s görülecek yerler arasında.

12. GÜN 08.06.2023Kopenhag - İstanbul

Limana varış 07:00

Uçuş Bilgisi

CPH SAW 15:55 – 20:00 – PC1074

 

Kopenhag Şehir Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Kopenhag Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Kopenhag şehir turuna katılabilirler.

Fiyatlar&Tarihler

28 Mayıs 2023

2 kişilik kabinde kişi başı fiyatlar
Balkonlu Kabin
1699 EURO
Tek Kişi Farkı
SORUNUZ
3. ve 4. Kişi Yetişkin
SORUNUZ
3. ve 4. Kişi 0-17 Yaş Çocuk
SORUNUZ
 • EKSTRA TURLAR ARAÇ MALİYETİ, DÖNEMSEL FARKLILIKLAR YA DA KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR. FİYAT VE İÇERİK KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TUR ÖNCESİNDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Amsterdam / Kopenhag – İstanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • GRUP 20 KİŞİ OLDUĞU TAKDİRDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler
 • Havalimanı ve liman vergileri. (490€)
 • Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar
 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler
 • Gemideki eğlence ve şovlar
 • Fitness & Spor salonu kullanımı
 • Seyahat süresini ve vize teminatını kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€) Paketin ayrılmaz bir parçasıdır. 70 yaş üzeri misafirler için sigorta surprimi zorunludur.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 15$ gemide ödenir. Zorunludur. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında ödeyebilir.
 • Sağlık hizmetleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen kara turları
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası. 70€. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Arzu eden misafirlerimiz için rezervasyon esnasında yapılmalıdır.
 • Kişisel harcamalar
 • İç hat bağlantı uçuşları
 • Gerekli vize ücreti
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı
Notlar

İptal İade Şartları

PROMOSYON PROGRAMIMIZDA REZERVASYON İTİBARİ İLE %100 İPTAL CEZASI UYGULANMAKTADIR. GEMİ REZERVASYON SİSTEMİ HERHANGİ BİR İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE İZİN VERMEMEKTEDİR. REZERVASYON ESNASINDAKİ BİLGİLERİN TAMAMI PASAPORTTA GÖRÜNDÜĞÜ ŞEKLİ İLE YAZILMALIDIR.

Ödemeye Devam Et