fbpx

MSC Sinfonia ile Güney Afrika & Namibya

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2099 Euro

Tur Fiyatı: 2099 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 11 Gece 12 Gün
 • 21 Ocak 2023
 • İstanbul Çıkışlı

SUN CITY & JOHANNESBURG KONAKLAMALI

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Doha - Cape Town (Geceleme uçakta)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam saat 15.00’de Qatar Havayolları kontuarı önünde rehberimiz ile buluşma. Check-in,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Qatar Hava Yollarının QR246 nolu seferi ile saat 20.15’te Doha’ya hareket. Geceleme uçakta..

2. GÜNDoha - Cape Town

Yerel saat ile gece 00.15’te Doha’ya varış. Burada yapacağımız aktarma ile Qatar Havayollarının QR1369 nolu seferi ile 02.15’te Cape Town’a hareket. Yerel saat ile sabah saat 11.15’de Cape Town’a varış. Cape Town havalimanına varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız rehberinizin ekstra olarak düzenleneceği Tam gün ve öğle yemekli “Ümit Burnu Gezisi Turu” na katılabilirsiniz. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜNCape Town (Gemiye biniş)

Sabah kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile gemimizin bulunduğu limana transfer. Gemi giriş işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün sürecek “Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Gezisi Turu” na katılabilirler. Sabah erken saatte öncelikle Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendimizi bırakıyoruz. Ardından yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza başlıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Sonrasında  ayrı bir şarap çifliğinde öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrasında gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜNDenizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

5. GÜNWalvis Bay

Gemimiz sabah saat 09.00’de Walvis Bay limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  “Ay Manzarası & Welwitschia Lagünü & Swakopmund Turu” na katılabilirler. Limanda bizleri karşılayan özel aracımız ile yerel rehberimizden hızlı bir brifing aldıkta sonra, bölgenin en yoğun flamingolarının ev sahipliği yaptığı Welwitschia lagününe gideceğiz.

Ardından, yaklaşık 132 metre (433 fit) yukarı mesafede yer alan Dune 7 kum tepesine çıkacağız. Burada muhteşem manzarının tadını çıkarırken endemik bir yaşayan fosil olan Welwitschia Mirabilis bitkisini görme şansımız olacak. Rehberimizin bölge hakkındaki bilgilendirmesinden sonra öğle yemeği için Goanikontes Vahası’na geçmeden önce Welwitschia Ovaları’nın hayran kalacağınız ay manzarasına eşlik edeceksiniz.  Öğle yemeğinden sonra eski Alman kasabası Swakopmund’a gideceğiz. Kasabada alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Sonrasında sahil yolunu izleyerek gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜNWalvis Bay

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Sandwich Harbour Çöl Safari Turu”na katılabilirler.  Namib-Naukluft Milli Parkı’ndaki Walvis Körfezi’nin 60 km’den biraz daha az güneyinde bulunan Sandwich Limanı, Namibya’nın en eşsiz ve etkileyici yerlerinden biridir. Burada yapacağımız 4×4 safari turunda dünyanın en yüksek kum tepelerinden bazıları görecek ve bu oluşumun pitoresk bir lagün oluşturmak için soğuk Atlantik Okyanusu’na akışını gözlemleyeceğiz. Ayrıca muhteşem sulak alanlara sahip ve herhangi bir insan yerleşiminden yoksun bu bölgede vahşi yaşamı keşfetme fırsatı yakalayacağız. Bu eşi benzeri olmayan doğa güzelliğini fotoğraflamayı unutmayın. Vereceğimiz serbest zamanın ardından gemimize dönüş.

Gemimiz akşam 16.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜNDenizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

8. GÜNCape Town - Johannesburg / Sun City

Sabah kahvaltısının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Cape Town havalimanına transfer. Yerel havayolları ile yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuğumuzun ardından Johannesburg’a varıyoruz. Ardından özel aracımız ile otelimizin bulunduğu, Sun City’ye yaklaşık 30 km mesafede bulunan ve sizlere gerçek Güney Afrika yaşam deneyimi sunacak 4* standartında ki Lodge otelimize transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Aslan Parkı Gezisi Turu”na katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme ayrıca kurtarılmış bir çok diğer hayvan dostlarımızla enfes bir deneyim yaşayacağız. Aslan Parkında korumalar eşliğinde aslanlarla birlikte yürüyüşe çıktığımızda doğa, siz ve aslanın uyumu hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak. Gezimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. GÜNSun City

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Lodge un bünyesinde bulunan parkında yürüyüş yaparak doğal ortamda zürafa , ceylan ve bir çok canlıyı görebilirsiniz. Öğleden sonra panoramik Sun City gezimiz için otelden ayrılıyoruz.  Gün boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Arzu eden misafirler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Pilanesberg National Park Safari Gezisi Turu” na katılabilirler.  Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız.

Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından Sun City’e geçiyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Tur bitimi Sun City Lodge’ da ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. GÜNSun City - Johannesburg

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile birlikte Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üstünde rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Lesedi Kültür Köyü Gezisi Turu” na katılabilirler. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyahi kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir.

Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültür Köyü’nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Ardından Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; şehir merkezi, Mandela Köprüsü, Newtown göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Otele giriş işlemlerimizin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

11. GÜNJohannesburg - Doha

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimanına transfer saatine kadar alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Pretoria Gezisi Turu“na katılabilirler. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızın ardından check-in,bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Qatar Havayollarının QR1368 nolu seferi ile akşam saat 21.35’de Doha’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

12. GÜNDoha - İstanbul

Yerel saat ile sabah 06.55’de Doha’ya varıyoruz. Burada yapacağımız aktarma ile Qatar Havayollarının QR239 nolu seferi ile sabah saat 07.55’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile öğlen 12.25’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

21 Ocak 2023

İç Bella Kabinde Kişi Başı
2099 EURO
İç Fantastica Kabinde Kişi Başı
2149 EURO
Dış Bella Kabinde Kişi Başı
2199 EURO
Dış Fantastica Kabinde Kişi Başı
2249 EURO
Balkonlu Bella Kabinde Kişi Başı
2399 EURO
Balkonlu Fantastica Kabinde Kişi Başı
2499 EURO
Tek Kişi Farkı
Sorunuz
3. ve 4. Kişi Yetişkin
1899 EURO
3. ve 4. Kişi 2-17 Yaş Çocuk
1699 EURO
3. ve 4. Kişi 0-2 Yaş Bebek
640 EURO

Kara Turları Listesi

ÜMİT BURNU GEZİSİ TURU (Öğle Yemekli)
140 EURO
12 yaşa kadar çocuk 110 EURO
MASA DAĞI & STELLENBOSH ÇİFLİĞİ (Öğle Yemekli)
135 EURO
12 yaşa kadar çocuk 100 EURO
AY MANZARASI & WELWITSCHIA LAGUNÜ & SWAKOPMUND TURU (Öğle Yemekli)
165 EURO
12 yaşa kadar çocuk 125 EURO
4 x 4 SANDWICH HARBOUR ÇÖL SAFARİ
200 EURO
12 yaşa kadar çocuk 170 EURO
ASLAN PARKI GEZİSİ TURU
100 EURO
12 yaşa kadar çocuk 85 EURO
PİLANESBERG SAFARİ GEZİSİ TURU
145 EURO
12 yaşa kadar çocuk 115 EURO
LESEDİ KÜLTÜR KÖYÜ GEZİSİ TURU (Öğle Yemekli)
115 EURO
12 yaşa kadar çocuk 85 EURO
PRETORIA GEZİSİ TURU
12 yaşa kadar çocuk 50 EURO
Ekstra Tur Paket Ücreti
1080 EURO yerine 970 EURO
12 yaşa kadar çocuk 755 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Cape Town / Johannesburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5* Yıldızlı MSC Sinfonia gemisinde 5 gece 6 gün seçeceğiniz kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama
 • 1 gece Cape Town 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 2 gece Sun City 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Johannesburg 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Havalimanı ve Liman vergileri
 • Yerel havayolları ile Cape Town – Johannesburg arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Tüm transferler
 • Johannesburg Panoramik Şehir Turu
 • Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup sayısı minimum 15 kişi olması durumunda)
 • Mesleki zorunluluk sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 13 € (Gemide ödenir)
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra kara turları
 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, otel harcamaları vs)
 • Gemideki tüm içecekler
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (Tüm ekstra turlarımızda dahil edilmiştir.)
 • Cape Town, Sun City ve Johannesburg otel konaklaması esnasındaki öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (55 €). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yeşil Pasaportlu katılımcılar vizeye tabiidir.
Notlar

İptal İade Şartları

Rezervasyon itibari ile;

180 gün kalaya kadar kişi başı %10 /

179-150 gün %15/

149-120 gün %25 /

119-90 gün %30 /

89-60 gün %50 /

59-45 gün %60 /

44-30 gün %75 /

29-10 Gün %90 /

9 günden az %100

 

NAMİBYA VİZESİ

Namibya hükümeti havayolu ile gelen misafirlere kapı vizesi uygulamasına devam etmekte olup, deniz yolu ile gelecek misafirlere normal vize prosedürü uygulamasını başlatmıştır. Bu sebeple tura katılacak yeşil ve bordo pasaporta sahip tüm Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Türkiye’de Namibya elçiliği yada temsili bir elçilik olmadığı için en yakın başvuru merkezi Almanya’da bulunmakta olup şahsi başvuru istenmektedir.

Şirketimizin gerek turizm ateşeleri ve liman müdürlükleri ile ve gerek MSC Cruises ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde iki farklı seçenek ile misafirlerimize daha zahmetsiz bir prosedür için bugün almış bulunmaktayız.

Namibya İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile sadece ve sadece tur bünyesinde seyahat edecek misafirlerimize uygulanacak bu prosedür seçenekleri ;

 

1.SEÇENEK

Namibya’da geminin kaldığı süre boyunca “WALVIS BAY” ve “LUDERTIZ” de misafirlerimizin tüm ekstra turlara katılması durumunda özel izin alınacak olup vizeden muaf olacaklardır. Bu durumda sadece vize başvuru formunu doldurmaları ve ayrıca Noter tasdikli pasaportlarının görüntüsünü tarafımıza tur hareket tarihinden 65 gün önce iletmeleri yeterli olacaktır.

 

2.SEÇENEK

Namibya’da geminin kaldığı süre boyunca “WALVIS BAY” ve “LUDERTIZ” de misafirlerimiz gemiden inmeyerek seyahatlerine devam edebilmektedirler. Böylece gemiden inmeyerek vize uygulamasından muaf tutulacaklardır.

Tur tarihinden 65 gün ve daha az kala gelen cevaplar doğrultusunda herhangi bir işlem için sorumluluk almayacak olup sadece gemide kalmaları yönünde yardımcı olabileceğimizi belirtmek isteriz.

 

 

GÜNEY AFRİKA VİZESİ

Güney Afrika hükümetinin son zamanlarda kaçak göçmen olaylarının artması ile birlikte yeni çıkartmış olduğu ve sadece YEŞİL PASAPORT’lulara özel uygulayacağı vize uygulaması devreye girmiştir. Başvurular şahsi olarak Ankara’dan kabul edilecektir.

*Randevu general.ankara@dirco.gov.za email adresinden alınacaktır. Formlar siyah tükenmez kalem ile doldurulacak ve tüm evraklar orijinal ve İngilizce tercümeli olacaktır. Yeminli tercüman yeterlidir, noter tasdikine gerek yoktur. İşlemler 5-10 iş günü sürmektedir. Elçilik pasaportunuzu kargo ile geri yollamaktadır.

Ancak arzu eden ve bu sürece dahil olmak istemeyen misafirler Bordo Pasaport çıkarıp katılım sağlayabilirler.

Ödemeye Devam Et