fbpx

Kuzey Amerika Kıyıları Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2999 Dolar'dan itibaren

Tur Fiyatı: 2999 Dolar'dan itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 23 Eylül 2023'ten itibaren
 • İstanbul Çıkışlı

New York(3) – Atlantic City(2) – Philadelphia – Washington(2)

 Türk Hava Yollarıyla direk uçuşlar
 Doğunun Las Vegas’ı Atlantic City’nin Keşfi
 Sabah Kahvaltıları
 Tüm Turlar
 Amerika’nın Başkenti Washington DC
 Beyaz Saray

 

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - New York

İstanbul Havalimanında saat 04:00’de bulunma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından TK003 nolu sefer ile saat 06:45’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 10:45’de New York’a varış.

Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce düzenleyeceğimiz New York Şehir Turu’na çıkacağız. New York şehrinin en popüler ve en önemli bölgesi olan Manhattan adasına varıp, şehir turumuzun ilk durağı olan United Nations (Birleşmiş Milletler) Binasını göreceğiz.

Daha sonra muhteşem mimarisiyle, New York şehrine tren ile gelenleri kendine hayran bırakan, Grand Central Terminal. Grand Central Terminalinin içerisinde bulunan muhteşem detayları, efsane tavanını ve sanat eserlerini görme şansı bulacağız.

Sonraki durağımız, Chrysler Building (Chrsyler Binası). Sonraki durağımız, New York Halk kütüphanesi. İçerisinde yaklaşık 50 milyon eser barındıran bu tarihi kütüphane New York’un simgelerinden biridir. Sonraki durağımız, Knickerbocker Hotel ve Times Square. Billboardlardan saçılan neon ışıkların hem daim parlak tuttuğu 7 bloktan olusan bu büyük meydan, yılda yaklaşık 55 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor.

Sıradaki durağımız, şehrin en meşhur etkinlik ve spor kompleksi, Madison Square Garden. Daha sonra Hearst Tower, Columbus Circle ve trilyonerler caddesi görülecek. Dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak Kabul edilen Manhattan adasının orta yerinde, Central Park’in baş köşesinde bulunan bu cadde, dünyanın en zengin insanlarının yaşadığı ve en pahalı otellerin bulunduğu alan olma özelliği taşıyor.

Dünyada metrekare başına en fazla milyonerin düştüğü şehir olma özelliği taşıyan Manhattan’in böyle bir zenginliği bünyesinde bulundurması, temsil ettigi geleneklerin bir parçası durumunda. Daha sonra The Plaza Hotel, 5.Cadde, The Peninsula Hotel, St. Patrick Cathedral, Rockefeller Center.

Turun sonunda otelimize dönüyor, odaların dağılımından sonra kısa bir dinlenme molası ve devamında Central Park’a yürüyerek veya metro ile gidiyoruz. Parkta yapacağımız keyifli bir yürüyüşün ardından, Apple mağazasında kısa bir mola ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  

2. GÜNNew York

Sabah kahvaltıdan sonra rehberimiz ile lobide buluşma ve günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz.

Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz.

Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız.  New York – New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York’un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz.

Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Adaları görülecek yerlerden bazıları.

Dönüşte yürüyerek Dünya Ticaret Merkezi, Borsa bölgelerini görüp Çin Mahallesine uğrayacağız. Yaklaşık 3 saatlik bir çevre gezisinden sonra otelimize metro ile geçiyoruz. Akşamüstü alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Not: Empire State binası New York’a geliş akşamı gün batımı ve akşam saati yapılabilir.

3. GÜNNew York

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp, Long Island’da bulunan Montauk Birahanelerine doğru aracımızla yola çıkıyoruz.

New York’da doğmuş, Amerika’nın  yükselen bir markası olan, Montauk Bira Fabrikasının Long Island sahil kıyısında bulunan orijinal lokasyonunu ziyaret ediyoruz. 3 çocukluk arkadaşı tarafından 2012 yılında, müşterilerine bisikletle servis yapan küçük bir işletme olarak kurulmuş, Amerikan rüyasının hala mümkün olduğunu bizlere ispatlarcasına, kısa bir surede büyük bir başarı yakalayan bu işletmenin, bizlere sunduğu, yıl boyunca servis edilen ve kendine has lezzeti ile öne çıkan yerel biralarının tadımını gerçekleştiriyoruz.

Burada markaya ait birçok farklı tarzda oluşturulmuş bira çeşitlerinin tamamının tadımını gerçekleştirebilme şansı yakalayacağız. Montauk Bira Fabrikasi turunun ardından, sahilleri, denizi, kumu ve güneşi ile ünlü Long Island şehrinin birçok plajını gezme, muhteşem doğasını görme fırsatı yakalayacağız 90’lı yıllarda, Amerikan modern kültürüne damgasını vurmuş, Sex and the City dizisinin çekildiği mekanlardan biri olan, Amerikan zenginliğini yansıtan Hamptons’ın görkemli evleri ve plajları başta olmak üzere, Jones Beach Milli Parkı Plajı, Long Beach ve Huntington ziyaret edilecek yerler arasında.

Şehre dönüş sırasında, Long Island’ın semtlerinden geçerek demografisini daha iyi tanıma şansı bulacağız. Amerika’nın en pahalı malikaneleri ve köşklerine sahip olan ve birçok ünlü oyuncu/iş adamlarının evlerini ve Estate diye adlandırılan, şatoları panoramik olarak görme imkânı yakalayacağız. Tur sonrası New York City’e varış ve serbest vakit. Geceleme otelimizde.

4. GÜNNew York - New Jersey - Atlantic City

Sabah kahvaltısı ve otelden ayrılış işlemlerinden sonra New Jersey üzerinden yemyeşil yolları takip ederek New Jersey Eyaleti`nin en önemli sahil kenti ve Doğu’nun Las Vegas’ı Atlantic City’ye ulaşıyoruz.

Yol üzerinde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz ünlü TJ MAXX Alışveriş Merkezinde 5 saatlik serbest zaman verilecektir. Doyasıya alışveriş için mağazalar sizleri bekliyor. Atlantic City’e varışın ardından panoramik şehir turu yapılacaktır. Ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

5. GÜNAtlantic City

Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek üzere serbest zaman. Atlantic City, alışveriş sevenler için tam bir cennet. Kente yalnızca alışveriş yapmak için her yıl yüzbinlerce turist geliyor.

Şehirde dünyaca ünlü markaların yeni sezon ürünlerini bulabileceğiniz gibi outlet mağazalardan çok uygun fiyatlarla alışveriş yapmanız da mümkün. Şehirdeki alışveriş merkezlerinin hemen hepsi açıkhava bu sayede alışveriş turunuz çok daha keyifli bir gezi haline geliyor.

2007 yılında açılan Tanger Outlets, kentin en popüler outlet mağazalar bölgesi. Burada dünyaca ünlü lüks markaların sezon sonu mağazaları bulunuyor. Eğer alışveriş yaparken sezon ürünlerini tercih ederseniz sahil tarafında yer alan The Pier Shop at Ceasers’a gidebilir, buradaki mağazaları gezebilirsiniz. Alışveriş turunuza kısa bir mola vermek isterseniz burada yer alan birbirinden keyifli restoran, cafe ve barlardan birini tercih edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

6. GÜNAtlantic City – Philadelphia - Washington DC

Sabah kahvaltısının ardından Philadelphia üzerinden Washington’a transfer. Yol üzerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin doğum yeri olan, bağımsızlık bildirgesinin imzalandığı Philadelphia şehrini gezeceğiz.

Amerika’nın New York’tan sonraki ve Washington DC’den önceki başkenti olma görevini üstlenmiş bu tarihi şehirde bizi birçok sürpriz bekliyor. Konsolide bir şehir olmasının avantajını kullanacağımız bu şehirde, kısa zamanda çok fazla noktayı görme şansına sahip olacağız.

İlk durağımız Philadelphia City Hall daha sonra Aşk Parkını ziyaret edip, bu güzel manzarayı her iki farklı açıdan yakalama şansına sahip olacağız. Daha sonra, Independence Hall (Bağımsızlık Meydanı), Bağımsızlık Binası ve tam karşısında bulunan, Liberty Bell(Özgürlük Çanı), her Amerikalının mutlaka ziyaret ettiği, bu ülkenin tarihi için önemli eserlerden biridir. Hangi amaçla kullanıldığı, bugün neden çatlak olduğu ve ülkenin kuruluşunda ki anekdotları rehberimizden dinleme şansı bulacağız.

Sıradaki durağımız, Amerika’nın en büyük, en güzel sanat müzelerinden biri olan, Philadelphia Museum of Art. Bu devasa müze içerisinde birçok önemli tarihi eseri bulundurmaktadır. 1928 yılında tamamlanmış bu müze, Asya, Avrupa ve Amerika basta olmak üzere, dünyanın çeşitli yerlerinden 240,000 parça esere sahiptir.

Bununla beraber hemen hemen hepimizin izlediği Rocky Balboa filminde, Sylvester Stallone’un canlandırdığı boksör, antrenmanlarını bu müzenin basamaklarında gerçekleştirmişidir. Rocky Steps(Rocky Basamakları) olarak geçen bu girişte sizde o ünlü müzik eşliğinde basamakları tırmanabilirsiniz. Aynı zamanda Rocky Balboa’nin heykeli müzenin doğu girişinde dikilmiştir, bu heykeli de görme şansı yakalayacağız.

Philadelphia şehir turumuzu Benjamin Franklin köprüsünden geçerek tamamlıyoruz ve Washington’a doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben otele transfer, odaların dağılımından sonra serbest vakit. Geceleme otelimizde.

7. GÜNWashington DC

Sabah kahvaltısının ardından Mimarisi, tarihi ve kültürüyle bizleri karşılayan, federal devletin başkenti olma görevini üstlenmiş bu muhteşem şehri tanımaya başlıyoruz.

Özel statülü, Potomac nehrinin Virginia ve Maryland eyaletleri kısmında kurulmuş bu şehirde birçok farklı devlet kurumu bulunmakta. İlk durağımız, Amerikan Kongre’sini oluşturan, Senato ve Temsilciler Meclisine ev sahipliği yapan, US Capitol.

Sonrasında Kongre Binası’nın çok yakınında bulunan, dünyanın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip, Library of Congress(Kongre Kütüphanesi). 1800 yılında kurulmuş içerisinde yaklaşık 18 milyon eser bulunduran, ülkenin en eski federal kurumu olan bu kütüphane, içerisinde birçok tarihi eserin orijinalini barındırıyor. Dünyada sadece 3 adet bulunan orijinal Gutenberg İncil’inin bir tanesi de bu kütüphane de bulunuyor. Ayrıca dünya tarihinin en eski yazılı kalıntısı olarak Kabul edilen Sümer Tabletleri ’de bu kütüphanede bulunan eserlerden.

Sonraki durağımız Union Station. Bugün hala kullanılmakta olan hem dışarısı hem içerisi tam bir tarihi eser kıvamındaki bu istasyon sizleri etkilemeye aday. İstasyonun önündeki göbekten hem dış mimariyi hem de içerideki heykellerle beraber iç tasarımı görme şansını yakalayacağız. Amerika’nın en güzel istasyonlarından biri olan bu noktamızda aynı zamanda Amerika’nın en iyi kahvecilerinden olan bir kahvecide sizlere kimya laboratuvarını andıracak bir ortamda kahve içme şansı bulacağız.

Sıradaki durağımız, National Mall isimli, ulusal yürüyüş yolu. Bu durağımızda, Washington DC ve Amerika’nın sembollerinden olan; Lincoln Memorial(Abraham Lincoln Anıtı) ve Washington Monument(George Washington Abidesi). Birbirlerini görecek şekilde mükemmel bir şekilde hizalanmış bu harika alan sizlere üç büyük eseri aynı anda görme imkânı sunuyor. National Mall’daki yürüyüşümüz esnasında Amerika’nın savaşlar esnasında şehit ve gazi olmuş askerlerinin anısına yapılmış anıtı da göreceğiz.

Sıradaki durağımız, Amerika’nin ilk başkanı ve başkente adını veren, en efsane başkanlardan biri olarak anılan, George Washington Abidesi. Yapıldığında dünyanın en uzun eseri olma unvanını kazanmış bu yapıt, bu güzel şehrin tam ortasında oturmaktadır.

Sıradaki durağımız İkinci Dünya Savaşı Anıtı. Burada, İkinci Dünya Savaşı’nın yapıldığı cephelerden ikisi, Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu muntazaman bir şekilde betimlenmiş. Havada, karada ve denizde zafer parolasıyla sembollendirilmiş bu eser 2001 yılında açılmıştır. Thomas Jefferson Anıtı sonrası belki de gezimiz sırasında en merak edileni olan The White House(Beyaz Saray). Amerikan başkanın resmi konutu olan bu alanın önüne kadar gideceğiz. Ziyaretçilere açık alanda, 7/24 başkanı protesto etmek için biriken insanları ve çatılarda bulunan keskin nişancıları görme şansı yakalayacağız. 1812 yılında İngiliz – Amerikan savaşında, İngilizler tarafından yakılmış ancak, savaştan sonra, yapısı büyük oranda korunarak inşa edilmiş, özellikle mütevazi olmasına dikkat edilmiş bu eser bütün ihtişamıyla sizleri bekliyor.

Otelimize dönmeden önce M sokağı ve Georgetown Üniversitesi son noktamız olacak. Washington D.C. halkının içine karışma şansı yakalayacağımız bu Merkez cadde üzerinde birçok mağaza, restoran ve café bulabileceğiz. Bu renkli cadde üzerinde mola verdikten sonra, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak Kabul edilen Georgetown Universitesi binasını görme şansı yakalayacağız. Otelimize varışta dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde. 

8. GÜNWashington DC

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltılması ve çıkış işlemlerinin ardından otelden ayrılıyor ve bu muhteşem şehri gezmeye devam ediyoruz. İlk durağımız, Pentagon. İçerisine girişin mümkün olmadığı, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın Merkez üssü konumundaki Pentagon’u tepeden gören bir konuma geçeceğiz ve burada, 11 Eylül Saldırıları esnasında uçağın hangi kanada çarptığını görme imkânı bulacağız.

Sıradaki durağımız Korean Was Veterans Memorial (Kore Savaşı Anıtı). Kore savaşında hayatını kaybedenlerin ve gazilerin anısına yapılmış bu anıt, Türk tarihi açısından da önemli.

Arlington National Cemetery (Arlington Ulusal Anıt Mezarlığı). 1864 yılında Amerikan İç Savaşı devam ederken inşa edilmiş bu mezarlık, erken dönem savaşlarda hayatını kaybetmiş ve bugün Amerika adına savaşan askerlerin gömüldüğü alan olarak kullanılmaktadır.

Tur sonrası uçak saatine kadar vakit geçirmek için Tanger Outlet’e geçiyoruz. Geziden sonra hava alanına hareket ve Türk Hava Yollarının TK 08 nolu uçuşu ile saat 23:00’de Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta.
Not : Başkent olduğu için trafik, kortej, yasaklar vs. sebebi ile Washington Turu sırasında görülecek yerlerin sırası ve günü değişiklik gösterebilir. 

9. GÜNİstanbul

Yerel saat ile 15:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

23 Eylül 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
3099 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
750 USD
2-12 Yaş Çocuk
2899 USD

07 Ekim 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
2999 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
700 USD
2-12 Yaş Çocuk
2799 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – New York / Washington – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Seçilen otellerde oda kahvaltı konaklama
 • New York’ta 4* Row Hotel veya benzeri bir otelde 3 gece konaklama
 • Atlantic City’de 4* Ceasars Atlantic City Otelde veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
 • Washington’da 4* Hyatt Regency Bethesda veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • New York’ta 2 tam gün sürecek çok detaylı şehir turu
 • Empire States ve Liberty Island tekne gezileri
 • Long Island Turu
 • TJ Maxx alışveriş turu
 • Panoramik Atlantic City Şehir turu
 • Philadelphia Şehir Turu
 • Çok detaylı Washington Şehir Turu
 • Tanger Outlet turu
 • Tüm transferler
 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika’da günlük kişi başı 5$ önerilir)
Notlar

İptal Koşulları

 • Tüketicinin gezisinin başlamasına 30 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vaz geçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda Dış Hat ve Amerika İç Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.
 • Tüketici gezinin başlamasına 29 ile 15 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50 si yanar. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.
 • Tüketici gezinin başlamasına 14 ile 8 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80i yanar.
 • Tüketici gezinin başlamasına 7 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.
 • MagidosTUR tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir.
 • 10 Kişi üzeri grup rezervasyonlarında otellerle kontrat yapıldığı için iptal şartları değişiklik göstermektedir. Gruplara özel kontrat teklif sırasında paylaşılacaktır. 

Ödemeye Devam Et