fbpx

Kenya & Güney Afrika Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

5490 USD

Tur Fiyatı: 5490 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 11 Gece 13 Gün
 • 1 Aralık 2023
 • İstanbul Çıkışlı

Afrika Büyük Göç Zamanı “ Kenya – Güney Afrika “

Bu program başka yerde yok, Ekstra Tur Yok…

01-13 Aralık 2023

Kenya “ Nairobi – Naivasha Gölü – Maasai Mara “

Güney Afrika “ Johannesburg – Pilanesberg – Kynsna – Cape Town”

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Nairobi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 18:00’da buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın TK 607 sefer sayılı uçağıyla saat 20:55’de Kenya’nın başkenti Nairobi’ye uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜNNairobi - Naivasha Gölü

Yerel saat ile 03:30’da varıyoruz. Gerekli gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra havalimanında bizi bekleyen rehberimizle buluşuyoruz ve Doğu Afrika Rift Sistemi’nin üzerinde yer alan Naivasha Gölü Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Bölgedeki en büyük tatlı su kaynağı olan Naivasha Gölü, çok canlı bir bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğine de ev sahipliği yapıyor. Hipopotamlardan timsahlara, impalalardan zebralara ve bufalolara her türlü canlıyı Naivasha Gölü’nün etrafında görmek mümkün. Milli parka varışımızın ardından Naivasha Gölü’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmenin ardından öğle yemeklerimizi yiyoruz. Yemeğin ardından gölde çok keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle ve akşam yemeği dahil

3. GÜNNaivasha Gölü - Maasai Mara

Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Maasai Mara’ya doğru yola çıkıyoruz. Vahşi hayatın zenginliğiyle, kültürel köyleri ve kabileleriyle 1500 km2’lik bir alana yayılan Maasai Mara, Kenya’nın gerçek ruhunu yansıtıyor. Otelimize varışın ardından öncelikle öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Maasai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil

4. GÜNMaasai Mara

Otelde kahvaltının ardından bugün tüm gün sürecek muhteşem bir maceraya davetlisiniz. Bugün Maasai Mara Milli Parkı’nı tüm yönleriyle keşfedip Afrika’nın doğal hayatına yakından bakacağız. Ayrıca Maasai köyünü de ziyaret edeceğiz ve bir zamanlar çok daha geniş bir alanda yaşayan ve hala geleneklerinin büyük kısmını koruyan yerli kabileye konuk olacağız. Keyifli bir günün ardından otelimize geri döneceğiz. Turun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı, piknik öğle yemeği ve akşam yemeği dahil

5. GÜNMaasai Mara - Nairobi - Johannesburg

Kahvaltı sonrası Milli Park’tan ayrılıyoruz. Nairobi Jomo Kenyatta Havalimanı’na gidiyoruz. Yerel saatle 12:45’te Güney Afrika’ya, Johannesburg’a uçuyoruz. Saat 16:00’da Johannesburg’a varıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı ve restoranda akşam yemeği dahil

6. GÜNJohannesburg - Pilanespark Milli Parkı

Otelimizde kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz ve Johannesburg’dan ayrılıyoruz. Pilanespark Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Varışın ardından önce otelimize yerleşiyoruz. Otelde öğle yemeğinin ardından safariye çıkıyoruz. Pilanesberg Milli Parkı’nda safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilansberg Milli Parkı’nda dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Safarinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil

7. GÜNPilanesberg - Johannesburg - George - Knysyna

Bugün otelde kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve havalimanına gidiyoruz. Ardından yerel havayolları ile saat 12:10’da George kentine uçacağız. 14:10’da varışın ardından otobüsümüzle buluşarak Kynsyna’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Kahvaltı ve akşam yemeği dahil

8. GÜNKnysyna - Oudtshoorn - Knysyna

Kahvaltı sonrası tam gün tura çıkıyoruz. Turumuzda ilk olarak Cango Mağaraları’nı gezeceğiz. Yaklaşık 4 km uzunluğundaki karanlık ve az aydınlatılmış tünellerden oluşan mağaralar sistemini geziyoruz. Burada ziyaretçilerimizin iki farklı şekilde mağaraları keşfetmeleri mümkün. Standart tur daha kolay bir yürüyüş parkuru ve muhteşem fotoğraflar çekme imkanı sunarken macera turu ise daha dik alanlardan ve 15 cm genişliğindeki oldukça dar bir geçit de dahil olmak üzere dar tünellerden oluşmaktadır. Mağaralardan ayrılarak Devekuşu Çiftliği’ne doğru yola koyuluyoruz. Burada devekuşlarını besleyebilir ve eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından traktör ve römorkla Mavi Devekuşu Kampı’na Devekuşu Safari’sine çıkıyoruz. Burada mavi devekuşlarının doğal yaşam alanlarını görüyor, onların üreme ve beslenmeleriyle ilgili rehberimizden bilgiler alıyoruz. Burada dağların panoramik görüntüsü eşliğinde nefis fotoğraflar çekme fırsatı bulacaksınız.

Çiftlikten sonraki durağımız ise Cango Vahşi Hayat Çiftliği olacak. Çitalara, kaplanlara, egzotik kuşlara ve hatta beyaz bir aslana ev sahipliği yapan çiftlik, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Bununla birlikte çiftliği bir tür hayvanat bahçesi olarak düşünmemek gerekiyor. Burada doğal yaşamın korunması ve ziyaretçilere de bu bilincin kazandırılması son derece önem taşıyor. Bu sayede ziyaretçiler de bu ülkeyi böylesine özgün kılan noktalara bizzat şahit olabiliyorlar. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Knysna’da.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil

9. GÜNKnysyna - Cape Town

Kahvaltı sonrası otobüsümüzle Cape Town’a hareket ediyoruz. Varışın ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve dinlenmeye geçiyoruz. Geceleme Cape Town’da.

Kahvaltı ve akşam yemeği dahil

10. GÜNCape Town - Masa Dağı - Cape Town

Otelde kahvaltının ardından özel rehberli Cape Town şehir turu ve Masa Dağı turuna çıkıyoruz. Turumuzda Cape Town’da öncelikle Parlamento Binaları ve Belediye Binası’nı görerek Güney Afrika tarihinin derinliğini hissediyoruz. Ardından isteğe bağlı olarak günümüzdeki en eski koloni dönemi binası olan Ümit Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi öneme sahip Grand Parade Meydanı’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Güney Afrika’nın en eski bahçesi olan Company’s Garden’a hareket ediyoruz. Malay Quarter, dondurma renkli Bo-Kaap evleri de göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ardından bir Elmas Kesme Atölyesi’ne giderek elmas kesme ve işleme süreçlerine tanıklık ediyoruz.

V&A Waterfront, Cape Town Stadyumu, Sea Point, Clifton ve Camps Bay’i geçerek Masa Dağı’na doğru devam ediyoruz. Burada teleferiğe binerek yukarıya çıkacağız ve hava şartlarına bağlı olarak muhteşem bir panoramik manzarayı izliyoruz. Açık bir günde buradan Nelson Mandela’nın bir dönem tutulduğu Robben Adası’nı bile görmek mümkündür. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Cape Town’da.

Kahvaltı ve akşam yemeği dahil

11. GÜNCape Town - Ümit Burnu - Cape Town

Otelde kahvaltının ardından Cape Point turumuza çıkıyoruz. Mouille Point, Three Anchor Bay, Sea Point, Bantry Bay ve Clifton üzerinden yolumuza devam ediyoruz ve yolda Maidens Cove’da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından hava şartlarına bağlı olarak Seal Island’a tekneyle geçiyoruz ve burada yaşayan binlerce foku görüyoruz. Ardından dünyanın en güzel sahil yollarından Chapmans Peak Drive boyunca gidiyoruz ve yolda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Ümit Burnu’na doğru devam ediyoruz. Afrika’nın en güney ucundaki Ümit Burnu, Atlantik Okyanusu’yla Hint Okyanusu’nun birleştiği yerdir. Seyir terasına gidiş dönüş füniküler ile ulaşacak ve güzel fotoğraflar çekebileceğiz.

Ardından koruma altındaki Afrika penguenlerine ev sahipliği yapan Boulders Beach’e gidiyoruz. Paytak paytak etrafınızda yürüyen, güneşte tembellik yapan, denizde yüzen bu şirin penguenlere bayılacaksınız. Ardından sahil kasabası Muizenberg’e gidiyoruz ve Rocky Dağları’yla çevrili rengarenk kulübeleri görüyoruz. Burada ekstra öğle yemeği aldıktan sonra sahil yolundan Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme Cape Town’da otelimizde.

Kahvaltı ve restoranda akşam yemeği dahil

12. GÜNCape Town - Robben Adası - Cape Town

Nelson Mandela’nın 18 yıl hapis tutulduğu adaya gitmek için V&A sahilinden feribota bineceğiz. 30 dakikalık feribot yolculuğunda Masa Dağı’nı ve panoramik Cape Town manzarasını izliyoruz. Adaya çıktıktan sonra 45 dakikalık rehberli tur için otobüse biniyoruz. Otobüs yolculuğumuz Mandela’nın 18 yılını geçirdiği hapishane hücresinde sona erecek. Ayrıca Özgürlüğe Giden Uzun Yürüyüş’te onun adımlarından yürüme fırsatı da bulacaksınız.

Ardından zamanında Robben Adası’nda siyasi mahkum olarak hapis yapmış yerel rehberimizin anlatımları eşliğinde hapishaneyi dolaşıyoruz. Turumuzun sonunda tekrar feribota biniyoruz ve Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme Cape Town’da.

Kahvaltı ve restoranda akşam yemeği dahil

13. GÜNCape Town - İstanbul

Seyahatimizin son günü alışveriş ve serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer.  Türk Havayolları’nın TK 45  ile saat 18:10’da İstanbul’a uçuş. Yerel saatle 05:30’da varış ve gezimizin sonu. Bir başka seyahatte görüşmek üzere…

Kahvaltı dahil

Fiyatlar&Tarihler

1-13 Aralık 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
5490 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
1400 USD
3-11 Yaş Çocuk
5490 USD
0-2 Yaş Çocuk
1000 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Nairobi // Cape Town – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 11 gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Programda yer alan tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Tursab Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • 1 Öğle & 1 akşam yemeği  Lake Naivasha
 • 2 Öğle & 2 akşam yemeği  Maasai Mara
 • 1 Öğle & 1 Akşam yemeği  Pilanesberg
 • Tekne Turu Lake Naivasha
 • 03 Safari turu  Maasai Mara Milli Parkı
 • 02 Safari Turu Pilanesberg Milli Parkı
 • Rehberli Cango Cave turu
 • Rehberli Wildlife Ranch turu
 • Rehberli Ostrich Farm turu
 • Rehberli Cape Town şehir turu
 • Rehberli Masa Dağı turu (teleferik dahil)
 • Rehberli  Penguin Colony, Boulders Beach  turu
 • Rehberli Cape Point “ Ümit Burnu turu “
 • Rehberli Cape of Good Hope turu
 • Rehberli Seal Island Turu
 • Füniküler bileti
 • Robben Island Turu
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( 90 USD (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 180 USD`dir.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Rehber ve şoför tipleri
 • İç hat bağlantı ücretleri (160 USD)
 • Kenya Elektronik Vizesi www.evisa.go.ke (51USD) (Yeşil pasaporta vize yoktur.)
Notlar

ÖRNEK OTELLER

Kenya Lake Naivasha: Lake Naivasha Crescent Camp vb (Geceleme: 1)
Kenya Maasai Mara: Sentrim Mara Camp vb (Geceleme:2)
G.Afrika Johannesburg: Radisson Blu Gautrain vb (Geceleme:1)
G.Afrika Pilanesberg: Bakubung Bush Lodge vb (Geceleme:1)
G.Afrika Knysna: Knysna Log Inn vb (Geceleme:2)
G.Afrika Cape Town: Lagoon Beach Hotel  vb  (Geceleme:4)

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.  Program içeriği değişmemek kaydıyla, ana havayolu, gezilerin ve kentlerin sırası değiştirebilir.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Ödemeye Devam Et