fbpx

İran Hazineleri Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

999 Euro

Tur Fiyatı: 999 Euro

Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 9 Gece 10 Gün
 • 19 Mayıs 2023
 • Antalya Çıkışlı

Antalya’dan muhteşem bir İran turuna sizleri bekliyoruz. 2 gece Van’da, 7 gece İran’da geçen tur boyunca merak edilen komşu ülke İran’ı baştan başa gezip tanıma imkanı bulacaksınız. Antalya çıkışlı İran turunda Tebriz, İsfahan, Şiraz, Kum ve daha birçok noktayı görebileceksiniz.

Tur Programı

1. GÜN Antalya - Van

Buluşma ve hareket saati: Sabah 07:30’da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 08:35’de Sunexpress Havayolları ile Van’a uçacağız.

10:25’te Van’a iniyoruz ve havalimanında aracımız ve rehberimizle tanışıyoruz. kale müze Panoramik şehir gezisi sonrası otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Royal Palas Otel vb. Van

2. GÜNVan - Kapıköy Sınır Kapısı - Hoy - Tebriz

Sabah erken kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıp Van’dan sınıra hareket ediyoruz. Kapıköy sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra İran’a geçiyoruz. Rehberimiz ile tanışıp dünyanın en köklü tarihlerinden birine sahip, muhteşem coğrafyası ve sosyal hayatı ile bizleri kendisine hayran bırakacak olan İran gezimize başlıyoruz. Yerel Minibüslerle sınır kapısından Khoy şehirine kadar yaklaşık bir saatlik yolculuk yaptıktan sonra araç değiştirerek tur otobüsümüze geçiyoruz.

İran’ın Kapıköy sınır kapısına il statüsünde olan en yakın yerleşim yeri olan şehirde Şems-i Tebrizi‘nin türbesini ziyaret edip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Ardından yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrasında 1514 yılındaki Çaldıran savaşında Osmanlı sultanı Yavuz Sultan Selim ile savaşan Şah İsmail’in kurduğu Safevi devletine başkent olarak seçtiği Tebriz’ ulaşıyoruz. İran’ın en büyük şehirlerinden biri ve eyalet merkezi olan Tebriz’de Ark Kalesi’ni geziyoruz ve kapalı pazarları ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde Şah döneminde Şah gölü olarak adlandırılan daha sonra ise El Gölü ismini alan komplekste keyifli zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği sonrası yataklı trenle Tahran’a hareket ediyoruz.

3. GÜNTebriz - Tahran

Sabah erken saatte Tahran’a varıyoruz. İran’ın başkenti, en büyük ve en kalabalık şehri olan Tahran gezimize UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan mimarlık ve el sanatları alanlarındaki köklü Pers kültürünün Batı tekniği ve mimarisi ile birleştiği bir başyapıt olan Gülistan Sarayı ve Pazarı ile başlıyoruz. Kraliyet Mücevher Müzesi, Halı Müzesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: akşam yemeği yerel restoranda, konaklama Parsian Evin Hotel vb. Tahran

4. GÜNTahran - Rey - Kaşhan - İsfahan

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz ve öncelikle Rey kentine gidiyoruz. Selçukluların kurucusu olarak kabul edilen Tuğrul Bey Kulesi ve Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yolumuzun üzerinde Kum kentinde, soyu 12 İmamdan olan Şii Caferilik mezhebinin de kurucusu olan İmam Cafer-i Sadık’ın soyundan gelen Fatıma’ya ait Fatıma-ı Masume Türbesi’ni görüyoruz.

Buradan ayrıldıktan sonra Kaşhan’a doğru yol alıyoruz. İran’a gelen çoğu gezgin, Kaşhan’ı Tahran – İsfahan – Yezd arasında bir geçiş destinasyonu olarak seçiyor. Pers imparatorluğu zamanındaki İran’ı bize anımsatacak olan şehirde Tabatabee evi ve Kaşhan Fin Bahçesi, Şah Abbas adına tasarlanan, içinden şırıl şırıl suların aktığı turkuaz havuzlar, 500 yıllık sedir ağaçları ve çiçek açma zamanı geldiğinde etrafı mis gibi portakal çiçeği kokan portakal ağaçlarıyla dolu bir bahçe geziyoruz. Mir Ahmad hamamları gezisi sonrası İsfahan’a geçiyor ve Khajoo köprüsünü görüp konaklama yapacağımız İsfahan‘a ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: yerel restoranda akşam yemeği, konaklama Ali Qapu Hotel vb. İsfahan

5. GÜNİsfahan

Kahvaltı sonrası tüm günü İsfahan’da gezinti yaparak geçireceğiz. İsfahan, İran’ın kavşak noktalarından biridir ve dünyanın en büyük şehirlerinden biriydi. Şehir, 1050 ile 1722 yılları arasında, özellikle de Safeviler altında 16. yüzyılda tarihte ikinci kez başkenti olduğu zaman çok gelişti. Bugün bile, geçmişteki o ihtişamını korumaktadır. Şehir, birçok güzel bulvarıyla, köprüleriyle, saraylarıyla, camileriyle ve minareleriyle İslami mimariyi yansıtmasından dolayı meşhurdur.

İran’ın ve Güneybatı Asya’nın en geniş meydanı olan Nakş-i Cihan Meydanı‘nın etrafı Türk hanedanı Safavilerden kalma Âli Kapı, Şeyh Lütfullah Camii, Şah Camii gibi tarihi yapıları görüyoruz. Büyük pazarda dilerseniz halı, baharat ve takı alışverişi ile gezimize devam ediyoruz ve Gazi hamamı gezisi ile günü tamamlıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: yerel restoranda akşam yemeği, konaklama Ali Qapu Hotel vb. İsfahan

6. GÜNİsfahan - Yezd

Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıp Yezd şehrine doğru giderken öncelikle yol üzerinde İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu Maybod kentini geziyoruz. Kentte bulunan Zoroastrian ateş tapınağı, Zerdüşt inancının en eski yapıtlarındandır. Eski şehir kalıntıları, Sessizlik Kulesi, Jame cami Amirchakhmaq kompleksini görüp Yezd’e geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: yerel restoranda akşam yemeği, konaklama Hotel Garden Moshir vb. Yezd

7. GÜNYezd - Persepolis - Şiraz

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve ilk olarak Passargad’da Kyros Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından dünyanın en büyük arkeolojik alanlardan olan ve büyük Pers imparatoru Darius tarafından kurulan Persepolis’i geziyoruz.

Büyük İskender’in Persleri yendiği, M.Ö 331 yılına kadar Pers imparatorluğu’na başkentlik yapmış antik kentte saray kompleksi, sütunlar, kabartmalar bizleri büyüleyecek. Ardından Fars mitolojisin en büyük kahramanı Rüstem’i tasvir ettiği düşünülen Nakşı Rüstem antik mezarlığı ve kaya kabartmalarını ziyaret ediyoruz. Şiraz’a geçiyor ve konaklama yapıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: yerel restoranda akşam yemeği, konaklama Karim Khan Hotel vb. Şiraz

8. GÜNŞiraz

Kahvaltı sonrası şehir ziyaretimize 19. Yüzyıl’da yapılmış ve içindeki renkli fayanslardan dolayı Pembe Cami olarak bilinen Nizamül-mülk Camisi ile başlıyoruz. 14 güçlü kulesi ile Kerim Han Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi bir peyzaj bahçesi olarak halka açık olan alan Dünya Mirası Alanıdır. ve İran Kültürel Miras Örgütü tarafından korunan İrem bahçesi ve Vekil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Büyük Pers şairi Hafız türbesi ile günü tamamlıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: akşam yemeği yerel restoranda, konaklama Karim Khan Hotel vb. Şiraz

9. GÜNŞiraz - Tebriz - Van

Sabah erken saatte odalarımızı boşaltarak Şiraz Havalimanı’na hareket ediyoruz ve Tebriz’e uçuyoruz. Tebriz’den Türkiye sınır kapısına ulaşıyoruz ve büyülü İran’a veda ediyoruz. Van’a ulaşım sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Royal Palas Otel vb. Van

10. GÜNVan - Antalya

Kahvaltı sonrası havalimanına hareket ediyoruz.

Dönüş saati: Saat 11:00’de Sunexpress Havayolları ile Antalya’ya uçacağız. 13:00’da Antalya’ya varıyoruz. Turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

19 Mayıs 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
999 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı
230 Euro
3-12 Yaş Çocuk
949 Euro
0-2 Yaş Çocuk
150 Euro
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Van – Antalya uçak bileti

 • 4* otellerde Van’da 2 gece, Tahran’da 1 gece, İsfahan’da 2 gece, Yezd’de 1 gece, Şiraz’da 2 gece kahvaltı dahil konaklama

 • 1 gece yataklı trende konaklama

 • İran’da yerel restoranlarda akşam yemekleri

 • Tebriz – Tahran yataklı tren bileti

 • Şiraz – Tebriz uçak bileti

 • Tüm şehirlerarası ulaşımlar

 • Türkçe rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (80 Euro)

 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

 • Kişisel harcamalar

 • Tüm öğle yemekleri

 • Van’da akşam yemekleri

 • Yemekler esnasındaki içecekler

 • Seyahat Sigortası 40 euro (65 yaş üstü 60 Euro)

Notlar
 • İran İslam Cumhuriyeti yasaları gereği ülkede yaşayan ve turist olarak gelecek olan kadınların başlarını örtmeleri gerekmektedir. Kastedilen türban ya da çarşaf değil ama başlarında bir örtü mutlaka bulunmalıdır. Boyu biraz uzun olacak şekilde bir hırka ya da bir tunik giyilmelidir.

 • Pasaportta İsrail ve Amerika vizesi var ise yeni pasaport alınması gerekir.

 • TC vatandaşları için vize yoktur. Pasaportunuzun seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olmalıdır.

 • Tur programı bir bütündür. Ayrı ayrı hizmetlerden faydalanmak mümkün değildir.

Ödemeye Devam Et