fbpx

Glacier Express ile Masalsı İsviçre Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1099 Euro

Tur Fiyatı: 1099 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 18 Nisan 2023'den itibaren
 • Antalya Çıkışlı
İsviçre’yi hiç böyle görmediniz! Trenle Alpleri gezmek, İsviçre’nin masalsı köylerini Heidi’nin gözlerinden görmek, Avrupa sosyetesinin ünlü tatil merkezlerinde keyifli bir gezi yapmak istiyorsanız bu turu kaçırmayın! Antalya’dan direkt uçak rahatlığıyla İsviçre turu sizleri bekliyor…
Tur Programı

1. GÜNAntalya - Zürih

Sabah saat 04.00’te Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali  Pegasus HY kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07:30’da Zürih’e uçuş. 10:05’de varış sonrası öncelikle panoramik şehir turumuzu yapacağız. Zürih’te gezilecek yerler listesinde şehrin tarihi ve coğrafi dokusunu simgeleyen pek çok turistik değer bulunuyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırır. Alman Kralı Louis tarafınca M.S 853 yılında inşa edilen Fraumünster Kilisesi, Roma mimarisinin en güzel örneğini yansıtır. İsviçre’nin en önemli görkemli yapıtlarından olan kilisenin üzerine eklenilen vitraylar, şehri otantik bir atmosfer içerisine dahil eder. İkiz kuleleriyle dikkati çeken Protestan Kilisesi Grossmünster, “Büyük Manastır” anlamına gelir. 16. yüzyılda Şarlman’ın inşa ettiği yapıtın kulelerine çıkabilmek için 187 basamaklı merdivenleri kullanmak gerekiyor. Falkenstrasse bölgesinin ve şehrin sanatsal yapısına ışık tutan Zürih Opera Binası, mimarisi ve kendine özgü akustiği sayesinde turistlerin üzerinde büyük bir etki yapar. Şehrin Grossmünsterplatz caddesine geldiğinizde tasarımında Romaneks tarzı bir bakış açısının benimsendiği kiliseyi görmek ve fotoğraflamak imkanınız olacak. Bürkliplatz’da Bit Pazarında her türlü şeyi bulabileceksiniz. Ardından Zürih’te otelimize transfer oluyoruz.

Konaklama: Hotel Züri by Fassbind vb.

2. GÜNZürih

Kahvaltı sonrası tam gün Luzern & Zug & Heidi Köyü & Liechtenstein & Chur turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra, Zug şehrine hareket ediyoruz. Zug Dağı’nın eteğinde ve Zug Gölü’nün kenarında kurulmuş kentin surları, kuleleri, eski evleri, Sankt Oswald Klisesi, Belediye Sarayı ile oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Ayrıca Saat Kulesi ve Kapuçinlere ait manastır görülecektir.Ardından Heidi’nin Köyü ve Avrupa’nın küçük prensliklerinden biri olan Liechtenstein turumuz var. Tur sonrası Chur’da otelimize hareket.

Konaklama: Ambiente Hotel Freieck vb.

3. GÜNGlacier Express - Chur - Zermatt

Otelimizde erken aldığımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz.

(İsteğe bağlı 220 Euro) Masalsı tren Glacier Express ile (11.00’da) Alplerin derinliklerine yapacağımız yolculuk için trendeki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek Chur- Zermatt yolculuğumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan bu tren yolunda, yol boyunca 196 köprü ve 55 tünel görülüyor. Etrafı yemyeşil ve dağlarda karları ilkbaharda dahi görmek mümkün olabiliyor. Yolculuk sonunda Taesch’de otelimize transfer oluyoruz.

Konaklama: Hotel Täscherhof vb.

4. GÜNGruyere - Chillon Kalesi - Lozan - Montrö

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. turumuza çıkıyoruz. Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Gravyer peynirlerinin merkezi Gruyères’e hareket ediyoruz.  Bu Ortaçağ yerleşiminde, kendinizi adeta bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Peynir alışverişimizi de yaptıktan sonra kentten ayrılıyoruz.   Daha sonra Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi’ni panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Bu tarihi kale ayrıca Lord Byron’un François Bonivard isimli siyasi bir tutsağın gerçek hikayesini anlattığı Chillon Esiri isimli şiirine de ilham kaynağı olmuştur.  Sırada, İsviçre’nin şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vaud Rivierası’nın merkezindeki  Montrö’de yapacağımız turda; Freddie Mercury’nin de kaldığı ve Montrö antlaşmasının imzalandığı Fairmont Hotel gezilip görülecektir. İsviçre’nin en popüler turist destinasyonlarından olan Leman Gölü kıyısında kurulmuş olan ve tarihi Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Lozan’a gidiyor ve kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan’da, Olimpiyat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine ( Saray ve müze) gezilip görülecek yerler arasındadır. Cenevre’de ki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: Ramada Encore by Wyndham Geneva vb.

5. GÜNCenevre - Bern - Basel

Kahvaltı sonrası Cenevre’de panoramik şehir turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası görülecek yerler arasındadır. Ardından İsviçre’nin dördüncü büyük şehri ve  facto başkenti Bern’e hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış  ve ortaçağ izlerini taşıyan Bern şehir merkezi sizleri büyüleyecek. Saat kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein’ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Basel’e gidiyoruz.

Konaklama: B&B Hotel Basel vb.

6. GÜNBasel - Antalya

Kahvaltı sonrası Basel’in merkezini gezmek için beş farklı yol izliyoruz. Bunların hepsi de Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılmaktadır. Erasmus, Hans, Holbein Jacob Burchardt ve Paracelcus’u izleyerek şehirde tarihi çağlar arasında yolculuk yapacaksınız. Şehir turumuz sırasında Basel’de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları, belediye binasını, katedral meydanını göreceğiz. Tur bitiminde Basel havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile saat 18:15’de Antalya’ya hareket, yerel saat ile 22:40’da varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlar&Tarihler

18 Nisan; 27 Haziran 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1099 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
399 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1049 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress/Pegasus Havayolları ile Antalya – Basel – Antalya uçak bileti
 • 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Programda yer alan tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Glacier Express ile tren bileti (yemek dahil 220 Euro) rehber tarafından toplanacaktır
 • Seyahat sağlık sigortası 30 Euro (65 yaş üstü 60 euro)
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Ekstra turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Otel vergileri (gecelik 3-4 Euro doğrudan otellerde ödenecektir)
 • Rehber ve şoför tipleri
Notlar
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTur sorumlu tutulamaz.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

Ödemeye Devam Et