fbpx

Fas Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1299 Euro

Tur Fiyatı: 1299 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 8 Gece 9 Gün
 • 16 Mayıs 2023
 • Antalya Çıkışlı

Pegasus HY ile  8 Gece 9 Gün

VİZESİZ!

Tur Programı

1. GÜNAntalya - İstanbul - Kazablanca

Antalya HL içhatlar terminalinde 13 Mart saat 14:00’de buluşma. İstanbul aktarmalı Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Kasablanca uçuşumuz başlıyor. Gece yarısı varış ve otelimize yerleşme.

2. GÜNRabat - Meknes

Sabah kahvaltısından sonra Rabat’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Fas’a bağımsızlığını kazandıran Kral V. Muhammed’in ebedi istirahatgahı olan Mozolesi ve en büyük camii projesi olan Hassan Kulesi görüyoruz.

Ardından Rabat’ın Medinasında beyaz mavi şirin evlerinden geçerek Fas’ın en büyük mimari miraslarından 12 yy da inşa edilen devasa surlara sahip Udaya Kasba’ya ulaşıyoruz. Burada sizi bekleyen muhteşem manzaranın eşliğinde hem dinlenme hem de Fas’a özgü nane çayını yudumlama fırsatı bulacaksınız. Ardından geceleme için Meknes’e hareket ediyoruz.

3. GÜNŞafşavan - Meknes

Sabah erken kahvaltı sonrası Şafşavan şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sonrası çivi mavisine boyanmış Rif dağların yamacında kurulmuş maviye boyanmış şehir gezisini tamamlayıp verilen serbest zaman sonrası tekrar Meknes şehrine dönüş yapıyoruz.

4. GÜNMeknes - Fes

Sabah kahvaltıdan sonra Fes’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Fes şehri dünyanın en büyük kentsel yaya bölgesi olduğu düşünülüyor. Fes Medina gezimiz Borj tepesinde başlayacak Mellah Musevi Mahallesi ve Karouine Camisi ve Neccarine Çeşmesi, ile devam edecektir, ve çarşıda alışveriş imkanınız olacaktır. Daha sonra geceleme için Meknes’e geri dönüş başlayacaktır.

5. GÜNMeknes - Erfoud

Sabah erken kahvaltıdan sonra orta ve yüksek Atlas dağları aşılarak Midelt, Erraşidiye berberi şehirlerini geçerek Erfoud’a varılacaktır. Öğleden sonra otelde kısa bir moladan sonra jeeplerle Merzuga çölüne hareket edilecektir. Yaklaşık 45 dakikalık bir cip turuyla Merzuga çölü kum tepeleri yanına varılarak develere binip yaklaşık 45 dakikalık deve yolculuğu ile yüksek tepelere çıkılacaktır ve muhteşem bir çöl gün batımı seyredilecektir. (hava şartlarına bağlıdır) Güneş batımından sonra Erfoud’daki otelimize dönülecektir.

6. GÜNErfoud - Quarzazad

Sabah kahvaltısından sonra Quarzazad şehrine hareket edilecektir. Yol üzerinde çölde yapılan yeraltı su kanallarını gördükten sonra Tudra kanyonuna varılacaktır. Kısa bir kanyon gezisinden sonra yola devam edilecektir. Yol üzerinde Tingir – Emgnoa Gül vadisinden geçilerek Quarzazad’a varılacaktır. Gün sonunda ünlü Atlas stüdyoları ziyareti yapılacaktır. Geceleme Quarzazad’da.

7. GÜNQuarzazad - Marakeş

Sabah kahvaltısından sonra birçok klasik filmin çekildiği ünlü Aid Ben Haddou gezildikten sonra yüksek Atlas dağları geçilerek Marakeş’e varılacaktır. Marakeş panaromik şehir turundan sonra otelimize dinlenmeye çekileceğiz.

8. GÜNMarakeş

Marakeş’in dar sokaklarından, portakal ve Selvi ağaçları arasından geçerek şehrin en büyük camii Kutubiye (Koutoubia) Camii’ne ulaşıyoruz..

Minaresinin her yüzünde farklı bir desen barındıran cami, bozulmayan mimari güzelliğiyle 12. yüzyıldan buyana tarihe adeta meydan okuyor. Daha sonra Kapalı Çarşı’yı andıran Marakeş Souk’u gezeceğiz.

Dar sokaklardan oluşan bu Pazar yerinde baharat, halı, kilim, Fas’a özgü nakışlı elbiseler, deri çantalar, cüzdanlar, parfümler ve daha birçok değişik ürünleri alma şansınız olacak. Programı “Jma El Fna Meydanı” ile bitiriyoruz. Jemaa Arapça ’da “topluluk”, Fna ise “avlu, açık alan” anlamına gelir ki burada turistler haricinde yerli halkın da bir nevi sosyalleşme merkezi olduğunu söyleyebiliriz.

Meydanda yılan oynatıcılara, falcılara, kına yapanlara sıklıkla rastlayacaksınız. Gezi esnasında ünlü herbourist eczacılarını ziyaret edip argan ve kaktüs yaplarıyla beraber baharat çeşitleri alma imkanımız olacaktır. Gezimizin sonunda otele dönüyoruz.

9. GÜNMarakeş - Kazablanka

Sabah kahvaltısından sonra ünlü Majorel bahçesi gezisi yapıldıktan sonra Kazablanka’ya hareket edilecektir. Kazablanka panaromik şehir turundan sonra Habus mahkeme binası ve çevresi gezisi yapılıp Muhammed V. meydanında eski Fransız mimarisi binaları arasında gezerek zamanımızı değerlendireceğiz. Daha sonra Hasan II. Cami dıştan ziyaretini gerçekleştirilerek ünlü Korniş caddesine (Kazablanka’nın kordon boyu) giderek serbest zaman verilecektir. Gece yarısı havalimanına transfer.

10. GÜNKazablanka - İstanbul - Antalya

Kazablanka Muhammed V. havalanına hareket edilecektir. Sonrasında İstanbul aktarmalı Antalya’ya uçuş ve gezimizin sonu…

Fiyatlar&Tarihler

16 Mayıs 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1299 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
350 EURO
3-12 Yaş Çocuk
1199 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – İstanbul – Casablanca  Pegasus HY ile uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • 4* Otellerde yarım pansiyon konaklama (1.9. günler akşam yemeği yoktur)
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat sağlık sigortası 30 Euro (+65 yaş 50 Euro)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Öğle Yemekleri
 • Müze örenyeri girişleri + Lokal Rehberler+ Turist Şehir Vergileri Kişi başı: 150 Euro ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***
Notlar
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değiş Acentemiz bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Uçuş Bilgileri
13.03.2023 PC2011 AYT-SAW 15:30-16:50
13.03.2023 PC651  SAW-CMN 20:30-00:05
22.03.2023 PC652 CMN-SAW 00:10-08:05
22.03.2023 PC2004 SAW-AYT 09:50-11:05

VİZE

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Ödemeye Devam Et