fbpx

Deluxe Nehir Gemisiyle Antik Mısır & Gizemli Nil Nehri

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1899 USD

Tur Fiyatı: 1899 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 18 Nisan 2023
 • İstanbul Çıkışlı

***TÜM TURLAR DAHİL***

***Kahire(3) – Nil Nehri(4)***

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Kahire

Turumuza İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 13:00’da rehberimizle buluşarak başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Nile Air NP192 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul – Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 16:05’te hareket edecek olan uçağımız yerel saat ile 17:15’te Kahire’ye iniş sağlayacak. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

2. GÜNKahire | Giza Piramitleri & Sfenks & Kahire Müzesi & Khan El Khalili Çarşısı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Giza Piramitleri & Sifenks & Kahire Müzesi ve Khan El Khalili çarşısı turumuzu gerçekleştireceğiz. Dünya’nın 7 harikasından biri olan Keops Piramidini de içerisinde barındıran Giza Piramitlerini ve Antik Mısır mitolojisinde kutsal sayıldıkları ve büyü güçlerini kullanarak firavun mezarlarını, piramitleri koruması amacı ile inşa edildiği düşünülen Sfenksleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Kahire Mısır Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin çıkışında kentin en büyük, tarihi çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısını gezeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Konaklama otelimizde.

3. GÜNKahire - Luxor

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Kahire’den Luxor’a Nile Air ile uçuşumuzun ardından 5* Deluxe nehir gemimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın birçok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde 5* Deluxe nehir gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4. GÜNLuxor - Edfu - Esna

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Luxor Krallar Vadisi turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski Mısır uygarlığında çöl kayalarının içlerinin oyularak yapıldığı muhteşem mezarların ve firavunların öbür dünyadaki hayatları için hazinelerle doldurduğu Krallar Vadisi ilk ziyaret noktamız olacak. Ayrıca burada Kral Tutankamon’un mezarını da ziyaret edeceğiz. Daha sonra Mısır’daki en çarpıcı anıtlardan biri olan Hatshepsut Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Burada tapınağın büyük avlularında dolaşırken ve karmaşık hiyeroglif süslemelere hayran kalırken, aynı zamanda tahtı kazanmak için erkek olarak poz veren Mısır’ın ünlü kadın hükümdarı Kraliçe Hatshepsut hakkındaki tarihi öğreneceğiz. Daha sonra Mısır’ın 18. Hanedanı III.Amenotep (MÖ 1386-1353) temsil eden iki anıtsal heykel olan Memnon heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu heykeller modern Luxor şehrinin batısında yer alırlar ve doğuya Nil Nehri’ne doğru bakarlar. Turumuzun ardından gemimize dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra gemimiz Edfu üzerinden Esna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5. GÜNEsna - Kom Ombo

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve gemide öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu esnada 5* Deluxe Nehir gemimiz Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Kom Ombo’ya varışımızın ardından M.Ö. 2. yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar görmüştür. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz Aswan’a doğru hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

6. GÜNAswan

Gemide alacağımız kahvaltının ardından turumuza Mısır’ı Nil’den gelen yıllık sellerden koruyan 1960 yılında inşa edilmiş bir mühendislik mucizesi olan Yüksek Baraj’ı ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından, eski Mısırlıların dikilitaşları kesmek için kullandıkları teknikleri gösteren Bitmemiş Dikilitaş’ı ziyaret ediyoruz. Büyük olasılıkla bu dikilitaş, 18. Hanedan’ın hükümdarlarından ve kral II. Tuthmosis’in karısı olan Kraliçe Hatşepsut’a aittir. Bu kraliçe, Luxor’un doğu yakasındaki Tapınağının sahibiydi. Ayrıca, Kraliçe Nefertiti’ye ait olduğu ile ilgili de bir görüş var. Adanın baş tanrısı Tanrıça İsis’in onuruna inşa edilmiş görkemli Philae Tapınağı’nı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve öğlen yemeğimizi gemide yiyoruz. Öğleden sonra ise Mısır’a özgü Felluca yelkenli nehir tehneleri ile Nil vahası olarak da anılan Aswan’ın 16.8 dönümlük palmiye ağaçları, sandal ağaçları ve egzotik bitkilerle bezeli Botanik Bahçesini keşfediyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7. GÜNAswan - Kahire

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Aswan Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Aswan’dan Nile Air ile Kahire’ye uçuyoruz. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

8. GÜNKahire - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kahire havalimanına transferimiz sağlanıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra Nile Air’in NP191 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen’e 11:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

SAW CAI 16:05 – 17:15 – NP192
CAI LXR 07:15 – 08:15 – NP071
ASW CAI 15:25 – 16:50 – NP082
CAI SAW 11:50 – 15:05 – NP191

Fiyatlar&Tarihler

18 Nisan 2023

Kişi başı fiyatlar
Alt Güverte
1899 USD
Üst Güverte
2199 USD
Balkonlu Kabin
1399 EURO
Tek Kişi Farkı
560 USD
3. ve 4. Kişi Yetişkin
Sorunuz
3. ve 4. Kişi Çocuk
Sorunuz
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti. Grup en az 15 kişi olduğu taktirde hareket edecektir.
 • Nil Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Kahire – İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kahire Luxor / Aswan Kahire iç hat uçuşları
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı ve şehir geçişleri
 • Deluxe Nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama
 • Kahire’de 3 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen bütün turlar ve çevre gezileri. (Ekstra tur yok)
 • Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. / 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. 30€.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar
 • İptal teminatını kapsayan sigorta paketi 70€. / 70 Yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Gerekli vize ücreti. / 46 yaş ve üzeri misafirler için kapı vizesi 100 USD.
Notlar

Vize ve Pasaport Bilgileri

 • 46 yaşından gün almış olan misafirlerimiz gemi şirketinden kapı vizesi alması gerekmektedir. 100 USD
  18 ila 45 yaş arasındaki misafirlerimiz online ön başvuru yaptıktan sonra konsolosluktan gelecek onay bilgilendirmesinin ardından şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.
  Yeşil ve diplomatik pasaportlu misafirlerimizin herhangi bir vize ihtiyacı bulunmamaktadır.
  Tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport süresi ve gidilecek her ülke için en az 2 boş pasaport sayfası gerekmektedir.

Covid-19 Bilgisi

Programa katılmak isteyen misafirlerimiz tur kalkış tarihinden 48 saat önce Covid testi yaptırma zorunluluğu mevcuttur. Test çıktısı İngilizce olarak düzenlenmelidir. PCR Testi yaptırılırken seyahat için yaptırılması gerektiği belirtilmelidir.

 

İptal İade Şartları

Rezervasyon yapılan tarih itibari ile tur kalkış tarihine;

Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 400 Usd
90 gün kala %50
89 gün – 56 gün kala %60
55 gün – 28 gün kala %80
27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır.

Ödemeye Devam Et