fbpx

Costa Fascinosa ile Büyük Baltık Başkentleri

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1199 Euro

Tur Fiyatı: 1199 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 9 Gece 10 Gün
 • 27 Haziran 2023
 • İstanbul Çıkışlı

***TÜRKÇE REHBERLİ***

***KURBAN BAYRAMI***

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Hamburg - Kiel

Uçuş bilgisi

PC1043 SAW HAM 08:50 – 10:15

Limandan hareket 17:30

 

Detay:

Rehberimiz ile Sabiha Gökçen uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Hamburg uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hamburg’a inişimizin ardından özel aracımız ile 5* Costa Fascinosa’ya transferimiz gerçekleşiyor.

2. GÜNDenizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem rehberimizin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz rehberimizin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3. GÜNStockholm, İsveç

Limana varış 08:00
Limandan hareket 17:00

 

Detay:

Vasa Müzesi & Stockholm Şehir Turu

Gemimiz İsveç’in Stockholm şehrine yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Vasa Müzesi & Stockholm Şehri” turuna katılabilirler. Kuzeyin Venedik’i olarak kabul edilen Stockholm’u gezmeye şehrin en yüksek yerlerinden biri olan Södermalm bölgesindeki Fjallgatan caddesinden başlayacağız. Burada kısa bir fotoğraf molası vererek, güzel bir Stockholm ve liman manzarası seyredeceğiz. Şehrin tarihi bölümünü oluşturan, 3 ada üzerine kurulmuş Kraliyet Sarayı’nın ve Katedral’in yer aldığı Gamle Stan’a (eski şehir) geçip kaldırım taşlı, dar sokaklarda rehberimizle beraber yürüyeceğiz. Eski şehirde serbest zaman verdikten sonra turumuza otobüsle devam ederek, Kungsgarden, Kraliyet Opera Binası, Ulusal Müze, Kraliyet Tiyatrosu ve Grand Hotel, her sene Nobel ödülleri sonrası akşam yemeğinin verildiği Kraliyet Belediye Sarayı’nı dışarıdan görme imkanına sahip olacağız. Son olarak şehir dışında bulunan 1628 yılında batan Eski Vasa gemisinin bulunduğu Vasa Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından gemimize dönüş sağlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4. GÜNVisby, İsveç

Limana varış 10:00
Limandan hareket 18:00

 

Detay:

Visby Şehir Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Visby Şehir Turu katılabilirler. Visby Baltık Denizinde bulunan ve günümüzde hala ayakta olan muhteşem Orta çağ şehri ile dikkat çekmektedir. Şehri çevreleyen surları ile mükemmel bir atmosfer sunar. İlk olarak Orta çağ ‘dan günümüze ayakta duran bir kiliseyi ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Daha sonra liman bölgesi olan Almedalen’de yapacağımız yürüyüş ile şehrin ruhunu çok daha yakından anlayabileceğiz. Üçgen çatılı Hansa evlerinin bulunduğu sokakta fotoğraf makinelerinizi hazır tutun. Ayrıca burada İsveç’in en eski binası olan Strandgatan’ı göreceğiz. Daha sonra şehrin Orta çağ merkezini ziyaret edeceğiz. Muhteşem dar sokaklarında bu nostaljiye çok yakından tanıklık edeceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. GÜNTallinn, Estonya

Limana varış 12:00
Limandan hareket 23:59

 

Detay:

Tallinn & Eski Şehir Turu

Gemimiz Tallin’e yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Tallin Şehri & Eski Şehir Turu” na katılabilirler. Şehrin belli başlı yerlerinden geçerek 150 bin izleyici kapasiteli doğal bir anfi-tiyatro olan Song Festival Grounds’da fotoğraf çekmek üzere mola vereceğiz. Burada 1988’den devrim için 300 bin kişi şarkı söylemiştir. Her 5 senede bir şarkı yarışmaları düzenlenir. Daha sonra, şehre 2 km. uzaklıkta yer alan ve Büyük Petro’nun Sarayı’nın bulunduğu Kadriog’un parkına gideceğiz. Turumuza her yıl uluslararası regattalara ev sahipliği yapan, olimpik yatçılığın bir merkezi haline gelmiş Pirita Marina’la devam edeceğiz. Yol üzerinde bulunan St. Birgit Kadınlar Manastırı (dışarıdan) ve Estonya’nın ünlü heykeli Russalka (denizkızı) abidesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza, Tallin’in en güzel yeri olan eski şehirle devam edeceğiz. Yürüyüşümüze üst şehirden başlayarak, günümüzde Estonya parlamentosunun binası olan Toompea Kalesi’ni, Rus Ortodoks Kilisesi Alexander Nevsky’yi ve Gothic Dome Kilisesi’ni göreceğiz. Üst şehirden görülen harika manzaranın tadını çıkardıktan sonra. şehirin aşağısına inip dar ve dolambaçlı sokaklarından geçecek, XV. yy eczanesi Town Hall’a varmadan önce Blackheads Brotherhood’un ve daha pek çok Ortaçağ tüccarının evini ve Great Guild’i göreceğiz ve Belediye Sarayı Meydanı’nda alışveriş yapma imkanına sahip olacağız.

6. GÜNHelsinki, Finlandiya

Limana varış 08:00
Limandan hareket 16:00

 

Detay:

Helsinki Şehir & Porvoo Turu

Finlandiya’nın Helsinki şehrine yanaşan gemimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Helsinki Şehri & Porvoo” turuna katılabilir. Yapacağımız panoramik gezinin ardından turumuzun ardından yaklaşık 1 saatlik bir otobüs yolculuğumuzun ardından Porvoo şehrine varıyoruz. Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri. Son zamanlarda günübirlik olarak ve hafta sonu gezmek için gelenlerin uğrak şehirlerinden olan Porvoo şehrinin en çok bilinen özelliği, nehir kenarındaki sevimli kırmızı tahtalı evleri. Buraya özgü eski kırmızı renkli evlerin yan yana sıralandığı mahallede çeşitli antikacılar, butikler, yerel ürünler satan dükkanlardan bekli de hiç ummadığınız kadar alışverişi burada yapacaksınız. Masalsı bir güzelliğe sahip olan bu şehirde yürüyüş turu ve serbest alışveriş zamanının ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

7. GÜNRiga, Letonya

Limana varış 11:30

 

Detay:

Riga Şehir Turu

Arzu eden misafirlerimiz ile geminin ekstra olarak organize edeceği Riga Şehir Turuna başlıyoruz. Letonya’nın başkenti olan Riga’yı keşfedeceğiz. Turunuz Ortadoks Katedrali, Özgürlük Anıtı ve Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleri ile başlayacaktır. Eski şehir bölgesine ulaştığınız zaman, Tiyatro Meydanı’na doğru bir yürüyüş gerçekleştireceksiniz. Şehrin görüntüsü eşliğinde kısa bir mola vererek, alışveriş yapabilecek, hediyelik eşyalar satın alabilecek ve etrafta gezinti yapabileceksiniz. Belediye Binası Meydanı’ndan geçerek, St.Peter Kilisesi, St.George Kilisesi ve St.John Kilisesi’ni görebileceksiniz. Bu turun en ilgi çekici bölümlerinden biri kilise orgu eşliğinde dinleyeceğiniz kısa birrezital olacaktır. İsveç Kapısı ve Riga Kalesi gibi yapıları dışarıdan görme şansını bulacaksınız. Kameranızı yanınıza almayı unutmayın çünkü art nouveau tarzında inşa edilen yapılara sahip olduğu için UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren bu tarihi şehrin her köşesinin fotoğrafını çekmek isteyeceksiniz. Turunuz limana ve gemiye dönüşünüz ile son bulacaktır.

8. GÜNRiga, Letonya

Limandan hareket 20:00

 

Detay:

Bauska Kalesi & Rundel Sarayı

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Bauska Kalesi & Rundel Sarayı turuna katılabilirler. Bu yapılardan ilki olan Bauska Kalesi. Bauska Kalesi’nin tarihi 15. Yüzyılın ortalarına kadar dayanmaktadır. İlk olarak Almanlar tarafından inşa edilen kale 17. Ve 18. Yüzyıllarda devam eden Polonya – İsveç savaşlarında oldukça hasar görmüştür. Bauska Kalesini gezdikten sonra Rundel Sarayı’na doğru yola çıkıyoruz. 1736-1740 yılları arasında ünlü İtalyan mimar Rastrelli tarafından Courland Dükü, Ernst Jonann Biron’un yazlık sarayı olarak inşa edilmiştir. Johann Biron’un ölümünden sonra birçok savaşta saray el değiştirip Rus çar ve çariçelerine yazlık saray olarak hizmet verdi. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

9. GÜNDenizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

10. GÜNKiel - Hamburg - İstanbul

Limana varış 08:00

Uçuş Bilgisi

PC1046 HAM SAW 15:40 – 20:45

 

Detay:

Hamburg Şehir Turu

Gemimiz Almanya’nın Kiel limanına sabah saatlerinde yanaşacaktır. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından Hamburg Havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Hamburg Şehir Turu’na katılabilirler. Almanya’nın tarihi Donanma Üssü’nden Hamburg’a yapılacak 1,5 saatlik otobüs yolculuğundan sonra, ülkenin en zengin ve Aristokrat kesiminin yerleşim için tercihi olan Hamburg’a varıyoruz. Aşağı ve Yukarı Alster Gölleri’nin çevresinde kurulan şehir gezimizde göl çevresini dolaşıp, kırmızı fenerli St Pauli Caddesini geçip, St Michaelin ve savaş anıtı olarak simgelenmiş St Nikolai Kiliselerini gördükten sonra 115 yaşındaki Neo Rönesans ve Barok karması mimari şaheser Rathous’un çevresinde serbest zamanımızı değerlendireceğiz. Kuğular ile fotoğraf çektirmek veya keyifli alışveriş yapmak… kararı siz verin. Turumuzun bitiminde havalimanına doğru transferimiz gerçekleşiyor.

Fiyatlar&Tarihler

27 Haziran 2023

Promo İç Kabinde Kişi Başı
1199 EURO
İç Kabinde Kişi Başı
1299 EURO
Dış Kabinde Kişi Başı
1499 EURO
Balkonlu Kabinde Kişi Başı
1749 EURO
Tek Kişi Farkı
%70
3. ve 4. Kişi Yetişkin
1099 EURO
3. ve 4. Kişi 17 Yaş Altı Çocuk
799 EURO
 • EKSTRA TURLAR ARAÇ MALİYETİ, DÖNEMSEL FARKLILIKLAR YA DA KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR. FİYAT VE İÇERİK KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE TASLAK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TUR ÖNCESİNDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Hamburg – İstanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • KİŞİ SAYISI GÖZETMEKSİZİN TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler
 • Havalimanı ve liman vergileri. (460€)
 • Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar
 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler
 • Gemideki eğlence ve şovlar
 • Fitness & Spor salonu kullanımı
 • Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11€ gemide ödenir. Zorunludur. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında ödeyebilir.
 • Sağlık hizmetleri
 • Kara turları
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası. 50€. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.
 • Kişisel Harcamalar
 • İç hat bağlantı uçuşları
 • Gerekli vize ücreti (Çok girişli schengen vizesi)
 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı
Notlar

İptal İade Şartları

Rezervasyon itibari ile;

180 gün kalaya kadar kişi başı %10 /

179-150 gün %15/

149-120 gün %25 /

119-90 gün %30 /

89-60 gün %50 /

59-45 gün %60 /

44-30 gün %75 /

29-10 Gün %90 /

9 günden az %100

Ödemeye Devam Et