fbpx

Çölde Konaklamalı Fas Rüyası Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

1199 Euro

Tur Fiyatı: 1199 Euro

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 7 Gece 8 Gün
 • 2 Mart 2024
 • İstanbul Çıkışlı

SAHRA ÇÖLÜNDE KONAKLAMALI  FAS RÜYASI

Air Arabia HY ile  2-9 Mart 2024

Kazablanka Gidiş / Tanca Dönüş

KAZABLANKA(1) – RABAT – MARAKEŞ (2)ESSAOURIA – VARZAZAT (1) – ERFOUD – MEZOUGA ÇÖL (1) – İFRAN-FES (1) – ŞAFŞAVAN -TANCA (1)

VİZESİZ – TÜM GİRİŞLER VE  EKSTRA TURLAR DAHİL

Tur Programı

1. GÜN İstanbul - Kazablanka - Rabat (85 km)

Uçuştan en az 3 saat önce İstanbul / Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından 30438-30  sefer numaralı Air Arabia Hava Yolları uçağı ile 00:20 ‘ de  Kazablanka‘ya uçuyoruz. Ortalama 5 saatlik uçuşumuzun ardından (saat farkından kaynaklı 2 saat) Kazablanka’ya ulaşıyoruz ve turumuz başlıyor. Havalimanında bizleri bekleyen yerel rehberimizle buluşup ülkenin idari başkenti RABAT TURU için hareket ediyoruz. Sabah kahvaltısını Rabat’ta aldıktan sonra şehir turuna başlıyoruz.

Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alan Rabat, Sürgündeki kralın dönüşünü bu şehirde ilan ettiğinden beri başkenttir. Kraliyet Sarayı, Bakanlıklar ve Parlamento binası (otobüs içerisinden), Hassan Kulesi, 5. Muhammed Mozolesi ‘ni gezdikten sonra Kasbah Oudaia terasından Atlantik Okyanusu’nu ve dünyanın birbirine en yakın iki şehri olan Rabat ve Sale şehirlerini seyrediyoruz sonrasında Kazablanka’ya doğru hareket ediyoruz.

 Kazablanka otelimize giriş yapıyoruz.  Öğleden sonra  Kazablanca turumuz başlıyor. Şehir adını Portekizce “Beyaz Saray” anlamına gelen “Casa Blanca” dan almıştır. Turumuza modern evleri, plajları ve okyanus kıyısında sıralanmış gece kulüpleri ile meşhur restoranları ve alışveriş merkezleri ile Kazablanka’nın en hareketli bölgesi olan Anfa bölgesinden başlıyoruz. Kordon boyunca yapacağımız tur sonrasında dünyanın büyüklük olarak altıncı , minare yüksekliği açısından da en yüksek camisi olarak bilinen Fas’ın gururu Hassan II Cami (dışardan gezilecektir), 1942 yapımı olan ‘The Casablanca’’Hollywood filminin çekildiği Rick’s Cafe, V. Muhammed Meydanı , Atlas Okyanusu ve Corniche   de fotoğraf molasından  sonra akşam yemeği ve konaklama için Kazablanka’daki otelimize geri dönüş yapıyoruz.

2. GÜNKazablanca - Marakeş (240 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  MAREKEŞ ‘e doğru yola çıkıyoruz. Marakeşe vardıktan sonra  günümüz şehrin en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi gezisiyle başlıyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında, Marakeş Şaheserleri olarak bilinen ve Unesco Kültür Mirasları Listesi ‘nde bulunan  Bahia Sarayı ve Menara Bahçelerini gezdikten sonra , sonrasında  12.yy dan  kalma şehir surları, Kral Sarayı, gündüz şov ve gösterileri ile Jeema El Fnaa Meydanı, Medina ve Bab-Agnaou Kapısı, Koutoubia Minaresi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Marekeş’deki otelimizdedir

3. GÜNMarakeş - Essaouira (170 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria turu için yola çıkıyoruz.  Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki       Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıradışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra Marakeşteki otelimize geri dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Marekeş’deki otelimizdedir.

4. GÜNMarakeş - Varzazat (200 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dünyaca meşhur Aid Ben Haddou ve Film Stüdyolarını görmek için yola çıkıyoruz. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan ve Fas’ın güneyindeki en görkemli kale olan Ait Ben Haddou Kasbahı; Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekân olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın en etkileyici yerleşimlerinden birisidir.  Bu gezimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Babel, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları gezdikten sonra  Varzazat ‘a doğru hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Varzazat’daki otelimizdedir.

5. GÜNVarzazat - Erfoud (Merzouga Çölde Konaklama) (350 km)

Kuzey Atlasların ticaret yolu üzerinde dünyanın en büyük ve etkileyici çöllerinden birisi olan Büyük Sahradaki Erfoud şehrine gidiyoruz, burada otobüsümüzü bırakarak yolculuğumuzun geri kalanına 4X4 jeeplerle devam ediyoruz ve sahra çölünde konaklayacağımız çadırların bulunduğu Merzouga bölgesine gidiyoruz. Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölü olan Sahra Çölünde merzouga’dan başlayacak   yolculuğumuzda unutulmaz bir deneyim ve fotoğraf severleri hayran bırakan gün batımı manzarası bizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama Merzouga çöl çadırlarındadır.

6. GÜNMerzouga - İfran - Fes (490 km)

Çadırda alacağımız kahvaltının ardından yüzyıllar boyunca Batı İslam dünyasının en önemli dini merkezlerinden biri olan ve Fas Krallığına kültürel başkentlik yapan Fes şehri için yola çıkıyoruz. Atlas dağlarını boyunca sürecek yolculuğumuzdan sonra, ülkenin en önemli su kaynaklarını oluşturan çöl ile okyanus arasında gerçek bir duvar olan, önemli kayak merkezlerinin bulunduğu İfrana varıyoruz. Üzerinde berberi göçerlerin yaşadığı İfranda vereceğimiz mola sonrasında Fes şehrine varıyoruz.

Fes, sahip olduğu eşsiz tarihi dokuyla sadece Fas ve Afrika değil dünyanın en eski, en egzotik şehirlerinden biridir, burda bulunduğunuz her an kendinizi Orta Çağ döneminde gibi hissedeceksiniz, kentin özellikle Medina (Eski Şehir), Fes el-bali bölgesi, içinde barındırdığı 9 bini aşkın dar sokakla Dünyanın en büyük araçsız şehir alanı ünvanı almıştır, araçların girmesi yasak olan bu bölge adeta keşfedilmeyi bekleyen bir labirent gibidir. Fas’ın UNESCO Dünya Mirası Listesine seçilen ilk kenti olan Fes’te ayrıca 859 yılında kurulan Al Karaouine Üniversitesi de dünya üzerinde eğitime devam eden en eski üniversitedir.

Medina içerisinde; sırasıyla Porselen Atölyesi, Kraliyet Sarayı, Mellah, Bab Boujloud, Bou Inania Medresesi, Nejjarine Meydanı, Nejjarine Çeşmesi, Foundouk Nejjarine, Moulay Idriss Mozolesi, Al Attarine Medresesi, Al Karaouine Cami (dışardan) görülecek yerler arasındadır. Fas’a özgü el sanatları ürünlerini satan çarşılarda alışveriş yapma olanağı bulacağımız Medina’da, özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane ve dokuma atölyelerini gördükten sonra  Akşam yemeği ve otel konaklaması için Fes’deki otelimize yerleşiyoruz.

7. GÜNFes - Şafşavan (200 km) - Tanca (110 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ŞAFŞAVAN TURU için hareket ediyoruz. Rif dağlarındaki yolculuğumuz ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavinin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile görenleri büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kalacağı, maviliğin başımızı döndüreceği ve yürürken zaman zaman kendimizi bir akvaryumun içinde hissedeceğimiz Şafşavan’ın dar sokaklarında gerçekleştireceğimiz şehir turumuz esnasında; Uta-El Hamam Meydanı, 15. YY ‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camii, Medina (Eski Şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camii ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz V. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Yemek ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Tanca ‘ya  hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanca‘daki otelimizdedir.

8. GÜNTanca - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tanca Turu ve Havaalanı dönüş için hareket ediyoruz. Tarih boyunca ayrıcalıklı bir şehir olan Tanca, Yazarların, Siyasi diplomatların, Casusların ve tüccarların yoğun olarakta yaşadığı uluslararası statüsü olan bir serbest bölgedir, tıpkı İsviçre ve Hong Kong gibi sahip olduğu bu ayrıcalık, Tanca’nın ticari ve kültürel gücünü korumasına yardım etmiştir. 1947 Meydanı, Küçük Çarşı, Kasbah, Endülüs-Arap tarzı binalar yoğun bulunduğu kalabalık Medina’yı gezdikten sonra Cebelitarık Boğazının Atlas Okyanusu ile birleştiği yerdeki Spartel Burnun’da panoramik bir gezi sonrası havaalanına hareket ediyoruz. Bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından 30435-30  sefer numaralı Air Arabia Hava Yolları uçağı ile 17:15 ‘ de TNG / SAW  uçuyoruz.

Fiyatlar&Tarihler

2 Mart 2024

4*-5* Oteller
2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
1199 EURO
Tek Kişilik Oda Farkı
250 EURO
0-2 Yaş Çocuk
150 EURO
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Air Arabia HY ile S. Gökçen HL – Casablanca HL – Tanca HL- S. Gökçen HL uçak bileti 
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
 • 4* ve 5* otellerde toplam 7 gece konaklamalar ,sabah kahvaltıları ve akşam yemeği
 • Bütün ören yerleri girişleri dahil
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer
 • Kazablanka, Rabat, Marekeş,Varzazat, Merzauga Çölde konaklama ve safari ,İfran, Fes Şafşavan, Tanca şehir  turları 
 • Türkçe ve Lokal rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat Sağlık Sigortası (40 EURO) +65 yaş 60 Euro
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Rehber ve şoför bahşişleri
Notlar

GENEL ŞARTLAR

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

 • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar MagidosTUR’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 • Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MAGİDOSTUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 • Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Uçuşlar Hakkında

 • MagidosTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
 • Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
 • Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 • Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan MagidosTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, MagidosTUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • MagidosTUR misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda MagidosTUR’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 • Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire MagidosTUR tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce MagidosTUR tarafından bilgi verilecektir.
 • Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 • Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 • MagidosTUR tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve MagidosTUR tarafından garanti edilemez.
 • Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 • Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 • Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 • Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 • Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • MagidosTUR zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MagidosTUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, MagidosTUR’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri (uzatma kabul edilmemektedir.) gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Ödemeye Devam Et