fbpx

Baştan Başa Güney Amerika Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

4249 Euro

Tur Fiyatı: 4249 Euro

Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 13 Gece 14 Gün
 • 20 Aralık 2022
 • İstanbul Çıkışlı

PERU & ARJANTİN & BREZİLYA

VİZESİZ    

20 Aralık 2022 – 02 Ocak 2023

LIMA (2) – CUSCO (3) MACHU PICCHU- BUENOS AIRES (3)

IGUAZU ŞELALELERİ (2) – RIO DE JANEIRO (2) (Rio’da Yılbaşı)

Başlangıç & Bitiş Yeri

Lima & Rio de Janeiro

Buluşma Yeri

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali

Tur Programı

1. GÜNİstanbul - Bogota - Lima

Buluşma ve hareket saati: İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde gece 06:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 09:30’de Türk Havayolları TK900 sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ve yerel saat 14:55’de varış. Kısa bir aktarmanın ardından Latam Havayolları LA2387 sayılı seferi ile saat 18:15’de Lima’ya hareket ve yerel saat ile 22:10’da Lima’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Konaklama: Casa Andina Miraflores Hotel Centro vb

2. GÜNLima

Sabah kahvaltımızın ardından Lima şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bir diğer adı ile ‘Krallar Şehri’. Şehir turumuz esnasında Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve kilisenin altındaki behlizlerde yer alan eski mezar odaları ile Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra, Peru kültüründe önemli bir yeri olan ‘Museo Oro del Peru’ (Altın Müzesi) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran bu çok özel müzeye ziyaretimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama: Otelimizde

3. GÜNLima - Cusco

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrasında Lima Jorge Chavez Uluslararası Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Peru yerel havayolları ile Peru’nun eski başkenti olan Cusco’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

(Cusco deniz seviyesinden yaklaşık 3400 metre yükseklikte olan bir yerleşim yeridir ve aynı zamanda yüksek irtifalı yerleşim bölgelerinin, bu turumuzda başladığı noktadır.)

Cusco’ya varışımızın ardından otelimize transfer ve kısa bir dinlenme için serbest zaman. Öğleden sonra Cusco şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Eski Katedral Meydanı ve Cusco Yerel Pazarı görülecek yerler arasındadır. Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. YY’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz.

Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerini çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. Akşam olduğunda ise sizleri tipik bir And Dağı Kültürel Show’u için şehrin biraz dışına götüreceğiz. Turumuz sonrası otelimize transfer.

Konaklama: Yawar Inka Hotel vb

 

4. GÜNCusco / Pisak Pazarı & Ollantaytambo (Kutsal Vadi)

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün sürecek olan Pisak Marketi & Inka Harabeleri Turu Cuzco’da başlayıp Urubamba Nehri boyunca ilerleyerek Pisak ve Ollantaytambo kasabasına varıyor. Pisak, salı, perşembe ve pazar günleri açık olan pazarı ile meşhur bir kasaba. Burada bölgenin yerlileri hem el islerini hem de diğer ürünlerini sattıkları büyük bir pazar. Eminiz ki bu pazarda evinize götüreceğiniz en ideal Peru hatırasını bulabileceksiniz.

Kısa bir molanın ardından, Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış ki inanılmaz büyüklükteki yapılarıyla unlu Ollantaytambo’ya doğru hareket edeceğiz. Cuzco ile Machu Picchu arasındaki durak noktamız olacak Kutsal Vadi’de (Sacred Valley) ki otelimize geçmeden aksam üzerini bu uçurumların kenarından güneşin batisini seyrederek geçireceğiz.

Konaklama: Sonesta Posada Inca Butik Otel(Kutsal Vadi)

5. GÜNKutsal Vadi / Macchu Picchu

Sabah kahvaltımızın ardından tren ile İnka Medeniyeti’nin mabedi olarak kabul edilen Machu Picchu’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir bölümü trenle, kalan kısmı ise otobüs ile kara yolundan gerçekleşecektir. Tarihi ve etkileyici anıtların yakınına kadar giderek, hayranlık ve şaşkınlık arasında bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo (Kutsal Vadi) yolunu özel aracımız ile geçecek, buradan tren istasyonuna ulaşıp tren ile Aquas Calientes (Machu Picchu) istasyonuna ulaşacağız. Tren istasyonunda bizleri bekleyen araçlarımız ile Machu Picchu Sit Alanı’nda geçireceğimiz birkaç saatlik süre içerisinde adeta büyülenecek ve sahip olduğu eşsiz manzarayı hayranlıkla seyredeceksiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de bulunan ve aynı zamanda yeni dünyanın harikalarından biri olarak kabul edilen bu çok özel bölgede, İnka’ların yüzlerce yıl öne inşa ettiği bu mabedi bol bol fotoğraflama imkanımız olacak. Turumuz sonrasında otelimize dönüş.

Konaklama: Yawar Inka Butik Otel vb

6. GÜNCusco - Lima - Buenos Aires

Sabah erkenden havalimanına transfer ve Avianca Havayollarına ait AV838 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de Lima aktarmalı olarakak Buenos Aires’ uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yerel saat ile 17:00’da Buenos Aires’e varışımızın ardından, özel aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Konaklama: NH City Hotel 5* vb

7. GÜNBuenos Aires

Sabah kahvaltımızın ardından, özel aracımız ile Buenos Aires şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda tarihi Casa Rosada, San Martin, 9 Temmuz Caddesi, Obelisko, Palermo Parkı, San Telmo, La Recoletta, Pilar Kilisesi, Metropolitan Katedrali ve Florida Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra, dünyaca ülü Recoleta Mezarlığı’na giriş yapacağız ve zamanın Buenos Aires aristokratları, mühendisleri, generalleri, politikacıların kendileri için yapılan eşsiz sanat eseri değerindeki mezarlıklarını gözlemleyerek bazı ikonik insanların hikayelerini dinleme imkanınız olacaktır. Palermo ve Recoleta bçlgeleri ziyaretimiz sonrasında Puerto Madero’da turumuzu sonlandıracağız. Puerto Madero’nun eskiden nasıl bir yer olduğunu ise size deneyimli rehberlerimiz en ince detayına kadar anlatacaklar. Akşam yemeğimizi Buenos Aires’in en güzel restoranlarından birinde Tango Show eşliğinde alacağız.

TANGO PORTEÑO – Tango Show Işıklar loşlaşıp orkestra başlayınca sahnedeki ayakların ritmine alışmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sahnelenen bu baştan çıkartıcı koreografide gerçek tangonun sizi kendinizden alması hiç zor olmayacak! Bu müzik ve bu dansın neden dünyaca ünlü olduğunu göreceksiniz! Tangonun 100 yıllık hikayesini, sihrini, 12 dans sanatçısı, 2 ses sanatçısı, ve büyük canlı bir orkestra ile gece boyunca deneyimlerken, bir yandan da Arjantin’in ünlü barbeküsünü yiyebilirsiniz.

Konaklama: Buenos Aires otelimizde

 

8. GÜNBuenos Aires

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tigre Delta  turumuzu gerçekleştireceğiz. Özel aracımız ile Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San İsidro ile turumuza başlıyoruz. Bölgenin geleneksel Hipodromu ve inanılmaz güzellikteki San Isidro Labrador Ketedralini ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında ünlü yazar Vicroria O’Campo’nun yaşadığı yer olan ve vefatından sonra Unesco’ya bağışlanan O’Campo Villasını ziyaret edeceğiz. Tigre Delta nehir turumuzun ardından otelimize hareket ve dinlenmek için serbest zaman.

Konaklama: Buenos Aires otelimizde

9. GÜNBuenos Aires - Iguazu Şelaleleri

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. (uçuş saatimize göre kahvaltı box olarak alınabilir). Saat 09:30’da Gol Air G32072 sefer sayılı uçuşu ile Iguazu Şelaleleri’ne uçacağız. 2 saat 10 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrasında saat 11:45’de Iguazu’ya varış. Varışımızı takiben Brezilya tarafından gerçekleştireceğimiz doğa harikası Iguazu Şelaleleri gezimize başlıyoruz. Iguazu Nehri’nin, Parana Nehri ile birleştiği yere yakın orman içerisinde yaklaşık 80 metre yükseklikten dökülen dünyanın en büyük ve en güzel şelalelerinden biri olan Iguazu Şelalelerini içerisinde barındıran Iguazu Ulusal Parkı’nı yürüyerek geziyoruz. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin içinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Boğazına” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuğu yapacağımız aktivitelerden biridir. Turumuz sonrasında otelimize dönüş.

Akşam, arzu eden misafirlerimiz, rehberimizin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler.

Konaklama: Saint George Hotel 4* vb.

 

10. GÜNIguazu Şelaleleri (Arjantin Tarafı)

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün sürecek olan Iguazu Şelaleleri Arjantin kısmı turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Bundan yaklaşık 100 milyon sene önce devasa ölçekteki volkanik bir felaket sonucu ortaya çıkan ve Güney Amerika’nın üç büyük ülkesinin: Brezilya, Arjantin ve Paraguay’ın sınırlarının kesiştiği noktada oluşan bu şelaleler kıtaya gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği favori yerlerden birisidir. Bölge yerlileri olan Guarani kabilesinin Iguazu ile ilgili efsaneleri kimi zaman kızgın bir Tanrı’dan kimi zaman da Yılan olmuş bir su kütlesinden bahseder. Yerli kabileler Iguazu Şelalesindeki suların yıl boyunca akmaya devam etmesi için, tanrılarına her yıl bir bakire kurban ederlermiş. Şelalenin adı “Iguazu” Guarani dilinde “engin su” demektir. Bölgeyi fetheden İspanyollar 16.Yüzyıl’da ismini değiştirerek Santa Maria Şelaleleri (Kutsal Meryem) adını vermişler, fakat engizisyonlara rağmen bu ismin yaygınlaşmasını sağlayamamışlar. Turumuz parkın ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkın içinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan şelalelere kuş bakışı açısıyla bakma şansına erişeceğiz. Puerto Canoas’a varışımızın ardından serbest zaman. Arzu ederseniz buradaki küçük dükkanlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Büyük Nautical Adventure Macerası başlıyor, sırılsıklam olmaya hazırlanın. 3 kilometre boyunca ustu açık 4×4 jeeplerle ormanların içinde ilerlerken, deneyimli rehberlerimiz size içinde bulunduğumuz flora ve fauna hakkında detaylı bilgiler verecekler. Yolun sonunda Macuco Selalesine geleceğiz. 20 metrelik merdivenleri indikten sonra devasa antik bir yontma taştan yapılmış girişi geçtiğimizde Macuco Safari’nin özel botlarına binip Iguazu Selalesi Parkı’nın en eğlenceli en adrenalin dolu turuna başlıyoruz. Sizlere cankurtaran yelekler, ve değerli eşyalarınızı sudan korumak için plastik çantalar verilecek. Dilerseniz kameralarınızı da bu çantalarda sudan koruyabilirsiniz. Macuco Safari botu şelaleye doğru büyük bir hızla ilerlerken kanyonların içinden geçecektir. Kayalar, sub-tropik bölgeye özgü hayvanlar ve orman inanılmaz güzel bir panorama yaratıyor. Bu manzaranın tadını çıkartırken yavaş yavaş “Şeytanın Boğazı” ismine sahip şelalelerin en görkemli noktasına doğru yaklaşıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer.

Konaklama: Otelimizde

 

11. GÜNIguazu Şelaleleri - Rio de Janeiro

Sabah kahvaltımızın ardından Iguazu – Rio de Janeiro uçuşumuzu gerçekleştirmek için havalimanına transfer işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Saat 10:05’de Gol Air G3571 sefer sayılı uçuşu ile Rio de Janeiro’ya hareket ve yerel saat ile 12:20’de Rio de Janeiro’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü İsa heykelinin bunduğu Botafogo, Filamengo Sahili, Ipanema Sahili, Leblon ve Copacabana Plajları, Maracana Stadı, Metropolitan Katedrali, Flamenco Parkı ve İkinci Dünya Savaşı Anıtı ve Corcovado İsa Heykeli turlarımızı gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş ünlü Hz.İsa heykelini göreceğiz. Heykelin bulunduğu tepeye ünlü turistik funikülerle sık ormanların içinden geçerek çıkacağız. Tepe üzerinde Rio’nun o doyumsuz manzarasının tadını çıkaracağız. Gezimiz sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Rio de Janeiro’nun dünyaca ünlü Copacabana Plajı’nda dinlenmek için serbest zaman.

Konaklama: Mercure Copacabana Hotel 4* vb

12. GÜNRio de Janeiro Sugar Loaf (Urca)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Sugar Loaf (Urca) turumuza katılabilirler.

Copacapana’nın muthteşem manzarasına doyacağınız Sugar Loaf’a teleferikler ile çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Şeker Tepesine, teleferikler ile ulaşımımız esnasında da nefes kesen manzaraların tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi, dev bir Granit dağdır. Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için, gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz. Copacabana, Botafogo ve Flamengo manzaralarını fotografladıktan sonra şehir merkezine dönüş.

Konaklama: Otelimizde

13. GÜNRio de Janeiro - Sao Paulo - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rio de Janeiro’nun caddelerinde alış veriş yapabilir, dileyen misafirlerimiz Copacabana plajında muhteşem denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Akşam üzeri havalimanına transfer işlemlerimiz gerçekleştirilecek ve Latam Hava Yollarına ait LA3955 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 22:05’de Sao Paulo’ya hareket ve 23:15’de varış. Kısa bir aktarmanın ardından Türk Havayolları uçuşumuz ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

14. GÜNSao Paulo - İstanbul

Varış saati: Türk havayolları TK 16 Sefer sayılı uçuşumuz ile Saat 03:55’de İstanbul’a hareket ve akşam 22:10’da varış.  Turumuzun Sonu…

Fiyatlar&Tarihler

20 Aralık 2022

Son 4 Kişi
2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
4249 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı
1499 Euro
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • *İstanbul – Bogota – Lima gidiş, Sao Paulo – İstanbul dönüş Türk Havayolları ve Latam Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri ve vergiler

 • Lima – Cusco uçak bileti

 • Cusco – Buenos Aires uçak bileti

 • Buenos Aires – Iguazu uçak bileti

 • Iguazu – Rio de Janeiro uçak bileti

 • Rio de Janerio – Sao Paulo uçak bileti ve vergiler
 • Lima’da 2 gece Casa Andina Miraflores Hotel Centro Hotel vb oda kahvaltı konaklama

 • Cusco’da 2 gece Yawar Inka Hotel vb oda kahvaltı konaklama

 • Kutsal Vadi’de 1 gece Sonesta Posada Inca vb oda kahvaltı konaklama

 • Buenos Aires’de 3 gece NH City Hotel vb oda kahvaltı konaklama

 • Iguazu Şelaleleri’nde 2 gece Saint George Hotel vb oda kahvaltı konaklama

 • Rio de Janeiro’da 2 gece Mercure Copacabana Hotel vb oda kahvaltı konaklama

 • Tecrübeli uzman rehberlik hizmetleri

 • Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler

 • Buenos Aires’in en güzel restoranlarından birinde Tango Show eşliğinde alacağımız akşam yemeği

 • Özel araçlar ile tüm ulaşım hizmetleri

 • Türsab mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Antalya – İstanbul – Antalya iç hat uçuşları (170 EURO)

 • 20 Aralık 2022 Antalya – İstanbul 05:10 uçuşu

 • 03 Ocak 2023 İstanbul – Antalya 02:25 uçuşu

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar

 • Programda belirtilmemiş olan tüm öğle ve akşam yemekleri (Yemeklerde içki ve meşrubatlar dahil değildir)

 • Programda belirtilmemiş olan tüm ekstra turlar

 • Yurtdışı seyahat iptal ve sağlık sigortası (90 Euro). Seyahat öncesi ortaya çıkan olağanüstü hallerde seyahate katılamama halinde tur bedelinin yaklaşık %90’ını  ya da seyahat esnasında sağlık harcamalarını, valiz kaybolması vb. gibi durumları güvence altına almaktadır.  (+65 yaş için sürprim uygulanır.)

Notlar

Uçak Saatleri

TK 900  20 ARALIK 2022  ISTANBUL – BOGOTA   09:30   14:55

TK  16    02  OCAK 2023  SAO PAULO – ISTANBUL   03:55   22:10

 
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 • Programda belirtilen Ulaslararası ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir ulusal/yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir.

 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 16 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acentemiz yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).

 • Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.

 • Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvertibl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda USD veye EURO bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içinde 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE FİRMAMIZ İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİREBİLİR). İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz ya da ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden firmamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına 1 parça eşya (5 kg – 8 kg) alabilirsiniz.

 • Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınızı ancak yurt dışı kullanımına açık ise kullanabilirsiniz.

 • Bu ülkelere seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip misafirlerin vizeye ihtiyacı yoktur.

 • Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve en az “3 boş vize sayfası” olması gerekmektedir.

 • Acentemiz vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında sizlere yardımcı olabilir. Konsolosluklar ve Büyükelçilikler randevu sistemi ile çalışmakta olup, gerektiğinde vize müracaatını şahsen kabul etmektedir. Vize alımı özellikle yaz aylarında en az 21 iş günü kadar sürmektedir. Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Acentemize ödenen vize ücreti yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz.

 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

 • Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.

 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi bulunmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir ya da iki çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız).

 • *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

 • Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden firmamız sorumlu değildir. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

 

REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

 
 • YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

 • Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

 • Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

 • Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

 • Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

 • Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.

 

İptal Koşulları:

YOLCU, tur başlangıç tarihinden;

 • 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

 • 90-70 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

 • 69-40 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

 • 39-20 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

 • 19- 0 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

 • Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

Bir başka organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle…

Ödemeye Devam Et