fbpx

Antik Mısır ve Nil Cruise Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

2699 USD

Tur Fiyatı: 2699 USD

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 8 Gece 9 Gün
 • 21 Kasım 2023
 • Antalya Çıkışlı

THY ile Kahire Gidiş, Pegasus HY ile Hurghada dönüş

NİL Nehrinde  5* CRUISE Gemisinde 3 gece

Tur Programı

1. GÜN (21 Kasım)Antalya - İstanbul - Kahire

20 kasımı 21 kasıma bağlayan gece 03:00’te Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 04:50’de Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul bağlantılı olarak Kahire’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 09:10’da Kahire’ye varıyoruz. Varışımızın ardından Mısır turumuza başlıyoruz.

Bugün Mısır’da ilk önce Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini gezeceğiz. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu doğrulamaktadırlar.

Bu muhteşem yapıları gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğine geçeceğiz. Yemek sonrası Mısır’ın antik başkenti Memphis’te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize geçeceğiz.

Geceleme Kahire 5* Hotelde

2. GÜN (22 Kasım)Kahire

Bugün kahvaltının ardından Kahire’yi keşfedeceğiz. Rehberimizin anlatımıyla Antik Mısır’ın muhteşem eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni, Khan el-Halili Çarşısı’nı ve Mısır Kalesi’ni geziyoruz. Ardından 2021’de muhteşem bir törenle mumyaların nakledildiği yeni Medeniyetler Müzesi’ni gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize döneceğiz.

Geceleme Kahire 5* Hotelde.

3. GÜN (23 Kasım)Kahire - Asuan

Bugün sabah erken saatte odalarımızı boşaltıyoruz ve Kahire Havalimanı’na geçiyoruz. Egyptair ile saat 05:30’da Asuan’a uçuyoruz. 06:55’te Asuan’a varıyoruz ve özel otobüsümüzle Ebu Simbel Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuğun ardından Ebu Simbel Tapınağı’na varıyoruz. Güney Mısır’da Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu ve eşi Nefertari’ye olan sevgisini göstermek için yapılan bu muhteşem eseri gezmeye başlıyoruz. Simbel dağının içi oyularak yapılan tapınak, Asuan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla tekrar Asuan’a dönüyoruz.

Geceleme Asuan 5* Hotel’de.

4. GÜN (24 Kasım)Asuan - Nil Cruise

Sabah odalarımızı boşaltıyoruz ve Nil’de cruise turu için gemimize yerleşiyoruz. Gemide öğle yemeğinin ardından öncelikle Nil nehri üzerindeki en büyük baraj olan Asuan Barajı’nı gezeceğiz. Ardından gezimize baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış Filai Tapınağı ile devam edeceğiz.

Geceleme Nil Cruise’da.

5. GÜN (25 Kasım)Nil Cruise (Asuan - Kom Ombo - Edfu - Esna - Luxor)

Bugün kahvaltının ardından öncelikle Kom Ombo Tapınağı’nı görmeye gidiyoruz. Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo’da kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Öğle yemeğini gemimizde yedikten sonra,  yapımı M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağı’nı gezeceğiz. Akşam gemimizde eğlenceli oyunlar ve şovların yer alacağı Galabiya Party bizleri bekliyor.

Geceleme Nil Cruise’da.

6. GÜN (26 Kasım)Nil Cruise

Gemimizde sabah kahvaltının ardından antik Mısır’ın en önemli kentlerinden Luxor’un Doğu Yakası ve Batı Yakası’nı birlikte keşfediyoruz. Doğu Yakasında her gelen yeni Firavun’un eklemeler yapmasıyla inşaatı 2 bin yıldan fazla süren, Mısır’da bulunan en büyük ve günümüze kadar en iyi korunarak gelen Karnak Tapınağını ziyaret ediyoruz. Batı Yakası’nda da Krallar Vadisi, Dev Memnon Heykelleri, Mısır’ın ilk kadın Firavunu Hatşepsut’un Tapınağı, gezeceğimiz yerler arasındadır. Akşam gemide Dansöz Gösterisi bizleri bekliyor olacak.

Geceleme Nil Cruise’da.

7. GÜN (27 Kasım)Nil Cruise - Hurghada

Sabah gemideki kabinlerimizi boşaltıyoruz ve Hurghada’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından 2 gece kalacağımız 5* her şey dahil Hotel’e yerleşiyoruz. Burada gün boyu denize girebilir, dinlenebilir ve aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Geceleme otelimizde.

8. GÜN (28 Kasım)Hurghada

Otelimizde Tam gün deniz keyfi. Dileyen misafirlerimiz çeşitli aktivitelere (ücretli-ücretsiz( katılabilirler. Akşam geç saatte havalimanına transfer.

9. GÜN (29 Kasım 2023)Hurghada - Antalya

Pegasus HY ile 02:50’de Antalya’ya uçuş. Sabaha karşı (29 kasım 05:50) varış ve gezimizin sonu…

Fiyatlar&Tarihler

21 Kasım 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
2699 USD
Tek Kişilik Oda Farkı
650 USD
3-11 Yaş Çocuk (2 yetişkinin yanında)
2499 USD
0-2 Yaş Çocuk
300 USD
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile Antalya-İstanbul -Kahire ekonomi uçak bileti (bagaj hakkı 20 kg)
 • Pegasus HY ile Hurghada-Antalya uçak bileti (bagaj hakkı 20 kg)
 • Kahire – Asuan iç hat uçak bileti (bagaj hakkı 15 kg)
 • Kahire ve Asuan 5* Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Kahire ve Asuan’ da yerel restaurantlarda öğle ve akşam yemekleri (içecekler hariç)
 • Nil Nehrinde 5* Cruise gemisinde 3 gece Tam pansiyon konaklama
 • Hurghada’da 5* Otelde 2 gece Her şey dahil konaklama
 • Tüm transferler
 • Panoramik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Mısır Kapı Vize Ücreti(25 USD) (yeşil pasaporta vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (45 USD)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
 • Tüm otel ekstraları
 • Ekstra Turlar
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Şehir ve turist vergileri, yerel hizmet ücretlerini kapsayan 110 USD rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
Notlar
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Ödemeye Devam Et