fbpx

Uçakla Antakya Adana Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

4999 TL'den itibaren
Başlangıç Fiyatı4,999 TL
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

Uçakla Antakya Adana Turu

 • 2 Gece 3 Gün
 • 30 Aralık 2022
 • Antalya Çıkışlı

Antalya’dan uçakla nefis bir gurme turuna katılın. Uçakla Hatay&Adana turunda muhteşem lezzetlerin tadına bakın.

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Adana - Antakya

Buluşma ve hareket saati: Sabah 06:00’da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 07:05’te Pegasus ya da Sunexpress Havayolları ile Adana’ya uçacağız.

08:15’te Adana’ya vardıktan sonra alanda bekleyen aracımızla Antakya’ya hareket ediyoruz. Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyaretlerini yapıyoruz.

Öğle yemeği (ekstra) sonrası tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanımız olacak. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi’ni gezip rehberimizden bilgileri aldıktan sonra otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ve Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri‘ni geziyoruz. Daha sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini (ekstra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir restaurantta alıyoruz.

Konaklama: Narin Otel vb. Antakya

2. GÜNAntakya - Vakıflı - Samandağ

Sabah kahvaltısının ardından sabah 09.00’da otelimizden ayrılarak Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiye’de tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü ve kilise ziyareti sonrasında köy çarşısında serbest zaman veriyoruz.

Sonrasında Hz. Hızır Makamı‘nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği (Ekstra) sonrası misafirlerimiz sahilde yürüyüş yapabilirler. Buradan Samandağı’nın göz alabildiğine kumsallarını seyrettikten sonra, Titus Tünelleri’ni ve Beşik Kaya Mezarları’nı geziyoruz ve Samandağı’ndan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırı‘nı ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgar tribünlerini görme imkanı da buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeğini (ekstra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir restaurantta alıyoruz.

Konaklama: Narin Otel vb. Antakya

3. GÜNAntakya - Adana - Antalya

Geç kahvaltı sonrası Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adana Taş Köprü kentin en önemli simgelerinden biridir. Seyhan Irmağı ile ikiye ayrılan Adana kent merkezinin iki merkez ilçesi Seyhan ve Yüreğir’ i birbirine bağlamaktadır. 2000li yıllarda geçirdiği onarımdan sonra köprü araç trafiğine kapatılmış olup günümüzde sadece yaya trafiğine açılan köprü Adana’ nın önemli simgelerindendir. Sabancı Merkez Cami, Adana’ nın Reşatbey semtinde, Merkez Park’ ın güneyinde ve Seyhan Nehri’nin batı kıyısında yer alan Camii 1998 yılında hizmete açılmıştır.

Adana’nın önemli Camilerinden ve 16. Yüzyıl’ dan kalma tarihi bir cami olan Ulu Cami’ yi de ziyaret etikten sonra tarihi Taş Köprü yanında bulunan Adana Otantik Kazancılar Çarşısı‘nda alışveriş turu yapıyoruz. Daha sonrasında Türkiye’ nin ilk sinema müzesi olan Yeşilçam Müzesi‘ni ve Adana tarihini günümüze taşıyan, Adana’ nın en eski yerleşim yerlerinden olan Tepebağ Otantik Adana Evleri’ni görüyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında Seyhan Nehri kenarında bici bici ve şalgam molası veriyoruz ve Adana Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Dönüş saati: Saat 21:45’te Sunexpress Havayolları ile Antalya’ya uçacağız. Turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

30 Aralık 2022 The Museum Otel

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
6899 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
2500 TL
3-12 Yaş Çocuk
6699 TL
0-2 Yaş Çocuk
300 TL

30 Aralık 2022 4* Narin Otel vb.

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
4999 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
750 TL
3-12 Yaş Çocuk
4499 TL
0-2 Yaş Çocuk
300 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Adana – Antalya uçak bileti

 • Lüks klimalı araçla ulaşım

 • 2 gece  4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Sabah kahvaltıları (2)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Seyahat sigortası (80 TL)

Notlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Tur Programımız minimum 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • İçeriği aynı kalmak kaydıyla, rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Turların günlerini ve ziyaret sıralarını değiştirebilir.

 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

 • Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Turda kullanılacak araç katılımcı sayısına göre (minibüs/midibüs/otobüs gibi) değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Ödemeye Devam Et