fbpx

5 Gece Doğu Karadeniz & Batum Turu

İstek Listesi

Adding item to wishlist requires an account

9990 TL'den itibaren

Tur Fiyatı: 9990 TL'den itibaren

0
Adınız Soyadınız *
E-posta Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Düşündüğünüz Tarih ve Kişi Sayısı?*

Bize Ulaşın

Bize hemen ulaşın. Aklınıza takılanları yanıtlayalım.

+90 505 590 03 63

info@magidostur.com

 • 5 Gece 6 Gün
 • 19 Nisan - 28 Haziran 2023
 • Antalya Çıkışlı

ANTALYA’DAN DİREKT UÇAKLI DOĞU KARADENİZ & BATUM GEZİSİ

GÜRCİSTAN BATUM KONAKLAMA DÂHİL…

Tur Programı

1. GÜNAntalya - Trabzon - Uzungöl

Sabah 11:00’da Antalya HL iç hatlarda buluşma. Pegasus HY ile 12:30’da uçuş. Saat 14.10 da Trabzon Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Vereceğimiz kısa brifing sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz.

Of üzerinden Solaklı Vadisi’ni takiben, Soğanlı Dağları eteklerindeki, 1090 rakımlı Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. 1600 yıllarında başında Haldizen Deresi’nin heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş Uzungöl’de, göl kenarındaki yürüyüş yapıyor, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği RİZE

2. GÜNGürcistan Batum Turu

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen aracımızla  turumuza başlıyoruz. İlk durak yol üzerindeki St. Andrew Heykeli ve Şelalesi. Rehberimizin anlatımı eşliğinde, Osmanlı – Rus savaşına tanıklık etmiş olan Gonia Hisarını (Apsaros Kalesi ) panoramik görüyor, yerel para Larilerimizi alıyoruz.

Rus Çarı tarafından Avustralya’dan Batum’a getirilen Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu noktayı,  Rus edebiyatçılar Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadığı evi görüp turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz.

1886’da inşa edilen Türk Mahallesindeki Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını görüyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz.

Öğle yemeği sonrası 1881’de Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Colonnades Anıtlarını ve Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesi görüyor, vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme sonrasında lobide buluşuyor ve (Ekstra) Yerel Restoranımıza gidiyor Adjara mutfağının eşsiz lezzetleri eşliğinde Kafkas Gecesine katılıyoruz. Konaklama BATUM

3. GÜNBorçka Karagöl - Arhavi

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Gürcistan Batum’dan ayrılıyor ve Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin ardından FREE SHOP’TA kısa bir alışveriş molası veriyor, aracımızla buluşuyoruz. Borçka Karagöl’e  hareket ediyoruz.

Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor, 1550 mt. Yüksekliğinde Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş sonrasında araçlarımızla buluşuyor öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zamanın  ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ARHAVİ 

4. GÜNKamilet Çifte Kemer Köprü - Çağlayan Köyü - Fırtına Vadisi - Ayder Yaylası

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Kamilet Vadisinin derinliklerine yolculuğumuza başlıyoruz. Osmanlı döneminde inşa edilen, bölgede tek olma özelliğine sahip Çifte Kemer Köprüleri, rehberimizin vereceği bilgiler ışında geziyor, Fındıklı Çağlayan Köyüne hareket ediyoruz.

19. yy. laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy yürüyüşü sonrası aracımızla buluşuyor Fırtına Vadisine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Avrupa’nın ve Anadolu’nun en önemli vadisi Fırtına Vadisindeki yolculuğumuzun sonunda, sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış ve yöre halkı tarafından bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen,  1395 mt. Yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na varıyoruz.

Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü gezdikten sonra, yayla içerisinde serbest zaman sonrasında Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. AYDER YAYLASI

5. GÜNZil Kalesi - Palovit Şelalesi - Çinçiva Kemer Köprüsü - Rize Bez Atölyesi - Çay Fabrikası

Kahvaltı sonrasında, Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüsümüzle buluşuyoruz. Gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi turumuzda, Karadeniz ezgileri eşliğinde Makravis ve Şevyuva Köyü Konaklarını, bölgenin en eski kemer köprüsü olan Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü görüyor, rotamızı Palovit Şelalesi olarak belirliyoruz.

Yeşilin her tonun içerisinde muhteşem görüntüsüyle bizleri karşılayan Palovit Şelalesini fotoğraflıyor, kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş Zil Kalesini gezmeye gidiyoruz. Eski İpek Yolu’nun bir kolu üzerine, vadi tabanından 100 mt. yükseklikte Ortaçağ döneminde, kayaların üzerine inşa edilmiş, Zil Kale’yi rehberimizle  birlikte geziyor, kahvelerimizi içtikten sonra, Fasulyesiyle ünlü Çayeli’nde öğle yemeğimizi alıyor, Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize hareket ediyoruz.

300 yıldır kullanılan ve iklim özellikleri bakımından yöre insanın vazgeçemediği bezin öyküsünü üstatlarından dinliyor, Hemşin usulü bağlamalarımızı takıp, yolumuz üzerindeki Çay Fabrikasına uğruyoruz. Bölgede yetişen Çay Bitkisinin en özel tomurcuklarından yapılan ve özel olarak üretilen fabrikamızda Çay Mühendisleri eşliğindeki gezimizi tamamlıyor, çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama MAÇKA – ZİGANA – TRABZON

6. GÜNTrabzon - Sümela Manastırı - Atatürk Köşkü - Ayasofya

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisindeki Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan Manastırı rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra Hamsiköy sütlacının tadına bakıyor ve Trabzon’a hareket ediyoruz.

Soğuksu mevkiinde bulunan ve Rum Banker Kabayanidis’in 19. Yy.’ın başında İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı, mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen AtatürkKöşkü’nü  rehberimiz eşliğinde geziyor, Trabzon’un bir başka önemli tarihi değeri Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz. (Tadilat Dolasıyla Kapalı. En Erken 29 Ekim 2023 de Açılacak. Bahçesi açılırsa bahçe içerisinde dışarıdan fotoğraf çekilecektir.) Kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (HAGIA SOPHIA)Ayasofya’yı geziyor, freskolar ve tarihi hakkında bilgileri aldıktan sonra Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyor, el sanatları hakkında bilgileri alıyor, siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Pegasus HY saat 18:05 uçağı ile Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Turumuzun sonu…

Fiyatlar&Tarihler

19 Nisan 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
9990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
4500 TL
3-11 Yaş Çocuk (2 Yetişkinin Yanında)
8990 TL
0-2 Yaş Çocuk
350 TL

28 Haziran 2023

2 ya da 3 Kişilik Odada Kişi Başı
11990 TL
Tek Kişilik Oda Farkı
4500 TL
3-11 Yaş Çocuk (2 Yetişkinin Yanında)
10990 TL
0-2 Yaş Çocuk
350 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları Antalya-Trabzon/-Antalya parkurunda gidiş dönüş uçak bileti
 • Lüks aracımız ile özel ulaşım
 • 5 gece otel konaklama, otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı, 4 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Otellerde alınacak Karadeniz eğlenceleri
 • Milli park giriş ücreti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat sigortası (150 TL)
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Batum’da akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 7 yaş üstü)
Notlar

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.
 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
 • Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Gürcistan Batum Bilgileri

 • Yeni tip çipli nüfus cüzdanı veya seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan pasaport ile   seyahat edebilirsiniz. Bebekler dahil tüm katılımcıların nüfus cüzdanları fotoğraflı olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız (velayet olsa bile), yanlarında bulunmayan anne ve babasının (noterden alınacak) tur tarihini kapsayan muvafakatini yanında bulundurmalıdır.
 • Devlet memurlarının yurtdışına çıkış için kurumlarından izin almaları gerekiyorsa, yanlarında bulundurmayı unutmamalıdırlar. Sorumluluk tamamen misafire aittir.
 • Gürcistan’a bir çok ilacı sokmak yasaktır. Kullandığınız ilaçlara ait rapor veya reçeteyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. *30.000 Lari / 60.000 TL veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konulabilir.
 • Zaman zaman Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir.
 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentemiz sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir.

Diğer Tur Bilgileri

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
 • Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.
 • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
  Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
 • Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 
 • Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
  Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
 • Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
 • Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Ödemeye Devam Et